کد خبر: ۴۰۳۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
جلسه یکشنبه هفته گذشته سیدمحمد خاتمی و حسن روحانی به نوعی با جلسات پیشین این دو سیاستمدار سرشناس تفاوت داشته و هر دو طرف صحبت‌های صریحی را مطرح کرده اند.
جلسه یکشنبه هفته گذشته سیدمحمد خاتمی و حسن روحانی به نوعی با جلسات پیشین این دو سیاستمدار سرشناس تفاوت داشته و هر دو طرف صحبت‌های صریحی را مطرح کرده اند.

به گزارش اصلاحات پرس، خاتمی در این دیدار درباره وضعیت اقتصادی و شرایطی که مردم دچار آن شده اند صحبت کرده و حسن روحانی هم با اشاره به تنگنا‌های اقتصادی گفته می‌داند که مردم تحت فشارند و تمام هم و غم خود را برای رفع تحریم‌ها گذاشته، اما شرایط بسیار پیچیده است هر چند گشایش‌هایی در راه است که سال بعد اوضاع مردم را بهتر می‌کند.

روحانی همچنین می‌گوید نمی‌توان کتمان کرد خاتمی و جریان اصلاحات در رای آوری او نقش اساسی داشتند و طبیعی است وقتی شرایط تا این حد دشوار شده، مردم اصلاح طلبان را مقصر بدانند و مطلعم وجهه عمومی اصلاح طلبان دچار آسیب زیادی شده است.

روحانی در ادامه گفته، اما با همه این‌ها دو دستاورد بزرگ بین المللی داریم که ثمرات آن بعد‌ها مشخص می‌شود. یکی به دست آمدن برجام و دومی تلاش حداکثری برای حفظ برجام است و نبود آن‌ها می‌توانست شرایط کشور را بسیار خطرناک‌تر از وضعیت فعلی کند و شاید بتوان آن را برای مردم تبیین کرد.

در این دیدار، سید محمد خاتمی انتقاداتی را نسبت به عملکرد دولت به ویژه درباره وزارت کشور مطرح کرده است. رییس جمهور دوران اصلاحات درباره برخی وزارتخانه‌های غیراقتصادی که عملکردشان ربطی به تحریم‌ها ندارد به روحانی انتقاد کرده و متذکر شده: برخورد با اساتید، دانشجویان و نهاد‌های مدنی آن هم در دولت شما به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. تاسف بارتر اینکه وزارت کشور شما شیوه امنیتی در مواجهه با نهاد‌های مدنی به ویژه تعطیلی خیریه جمعیت امام علی (ع) را در پیش گرفت که نمی‌توان از کنار آن عبور کرد. در حالی که انتظار می‌رود در دولت شما در مواجهه با نهاد‌های مدنی نگاه حقوقی حاکم باشد و نه امنیتی. امیدوارم این مسائل در چند ماه باقی مانده حل شود.

همچنین برخی منابع از طرح کاندیداتوری علی لاریجانی در این دیدار نیز خبر دادند. در این دیدار حسن روحانی درباره مناسب بودن کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ صحبت کرده که با واکنش منفی محمد خاتمی مواجه شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت به صورت آفلاین فعال شده اند/ حل مشکل تا ظهر امروز

ارائه گزارش عملکرد شش ماهه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه

بولتن تصویری اخبار روزانه- چهارم آبان ماه

ترانه در کرمان مهجور مانده است

فعال شدن بیش از 60 جایگاه سوخت

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)