کد خبر: ۴۰۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا‌ویروس در استان کرمان گفت که بر اساس آخرین وضعیت کرونایی شهرها که توسط وزارت بهداشت اعلام شده، در حال حاضر هشت شهرستان شهربابک، سیرجان، بافت، رفسنجان، زرند، کوهبنان، کرمان و بم در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا‌ویروس در استان کرمان گفت: در شهرهای قرمز مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار و در شهرهای نارنجی نیز مشاغل گروه‌های 3 و 4 باید تعطیل باشند فعالیت‌های آموزش حضوری، فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و مراسم‌های آیینی و مذهبی نیز در این مناطق تعطیل هستند.

به گزارش گفتارنو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا‌ویروس در استان کرمان بیان کرد: «با اعلام وضعیت جدید شهرهای کشور توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۳۴.۸ درصد از شهرهای استان کرمان در وضعیت رنگ‌بندی قرمز قرار گرفتند».

عباس تقی‌زاده افزود: «طبق اعلام وزارت بهداشت، هشت شهرستان شهربابک، سیرجان، بافت، رفسنجان، زرند، کوهبنان، کرمان و بم (34.8 درصد استان) در وضعیت قرمز بیماری قرار گرفته‌ است».

وی ادامه داد: «هشت شهرستان‌ نرماشیر، عنبرآباد، رودبار جنوب، جیرفت، بردسیر، انار، راور و منوجان نیز در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های فهرج، ریگان، قلعه‌گنج، کهنوج، فاریاب، ارزوئیه و رابر در وضعیت زرد قرار دارند».

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا‌ویروس در استان کرمان گفت: «بر این اساس و متناسب با وضعیت رنگ‌بندی بیماری کووید- 19 الزامات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در مناطق قرمز، نارنجی و زرد اعمال می‌شود».

تقی‌زاده بیان کرد: «از عموم مردم درخواست می‌شود پروتکل‌های بهداشتی، استفاده‌ی مستمر از ماسک، رعایت ضوابط فاصله‌گذاری اجتماعی، ممنوعیت تردد شبانه و عدم حضور در دورهمی‌های خانوادگی را رعایت کنند».

وی ادامه داد: «بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، در شهرهای قرمز مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار و فعالیت‌های آموزش حضوری مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید به طور کامل تعطیل شود».

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا‌ویروس در استان کرمان افزود: «همچنین فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی مانند نمازهای جمعه، مساجد، نمازهای جماعات یومیه و مراسم‌های آیینی و مذهبی نیز در این شهرها باید تعطیل شود».

وی یادآور شد: «ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای قرمز و نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است که جریمه‌ی یک میلیون تومانی در هر 24 ساعت برای متخلف اعمال می‌شود».

تقی‌زاده خاطرنشان کرد: «کاهش حضور تا یک‌دوم کارکنان دستگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ضروری و مرتبط با خدمات اساسی در محل کار با تشخیص بالاترین مقام مسئول دستگاه و کاهش حضور کارکنان سایر دستگاه‌ها به میزان دوسوم باید صورت گیرد».

وی گفت: «همچنین تمامی ماموریت‌های اداری غیرضروری باید لغو شود و برگزاری جلسات در فضای سربسته با رعایت الزامات و با حضور حداکثر 15 نفر امکان‌پذیر است».

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله کرونا‌ویروس استان کرمان افزود: «بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در شهرهای نارنجی نیز مشاغل گروه‌های 3 و 4 باید تعطیل باشند و از طرفی این محدودیت با تغییر شرایط و تشخیص وزارت بهداشت قابل تسهیل و تشدید است».

وی خاطرنشان کرد: «کاهش حضور تا یک‌سوم ( یک سوم دورکاری و دو سوم حضور) کارکنان دستگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ضروری و مرتبط با خدمات اساسی در محل کار با تشخیص بالاترین مقام مسئول دستگاه و کاهش حضور کارکنان سایر دستگاه‌ها به میزان یک‌دوم باید صورت گیرد».

تقی‌زاده اضافه کرد: «همچنین تمامی ماموریت‌های اداری غیرضروری باید لغو شود و برگزاری جلسات در فضای سربسته با رعایت الزامات و با حضور حداکثر 20 نفر امکان‌پذیر است».

وی اظهار کرد: «بر اساس محدودیت‌های شهرهای نارنجی، فعالیت‌های آموزش حضوری مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید به طور کامل تعطیل شود».

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله کرونا‌ویروس استان کرمان افزود: «فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی مانند نمازهای جمعه، مساجد، نمازهای جماعات یومیه و مراسم‌های آیینی و مذهبی نیز باید تعطیل شود».

به گفته‌ی وی، ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع است و جریمه‌ی 500 هزار تومانی در هر 24 ساعت برای متخلف اعمال می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۰ پاسخ به پرسش «چرا باید رای دهیم؟»

آیا انتخابات خردادماه با قانون جدید برگزار می‌شود؟

استاندار: رفع محدودیت‌های کرونایی منوط به تغییر رنگ بندی شهرهاست/ اعمال محدودیت بستگی به مردم هر شهر دارد/ ناگزیر به برخورد سلبی شدیم

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند

 همه نسبت به آینده مسئولیت داریم/ باید امید را به جامعه برگرداند/ به عنوان یک کنش گر در عرصه حضور خواهم داشت/ هیچ وقت کاری نمی کنیم که جمهوری اسلامی لطمه ببیند/ حکومت «یکدست افراطی» برای کشور خطرناک است

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

پربازدید ها

۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دز مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور است/۳۰۴ بیمار در کشور طی ۲۴ ساعته گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند

مسدود شدن راه‌های ارتباطی ۳۱ روستا بر اثر طوفان شدید در ریگان

طغیان رودخانه شهداد در اثر بارندگی شدید/ ۳۷ منزل دچار آبگرفتگی شدند

واکسن اسپوتنیک وی لختی خون ایجاد نمی‌کند

تمام مسیرهای ورودی به پردیسان قائم، آرامستان و گلزار شهدای شهر کرمان مسدود شد

کشف ۵۲ تن سیمان قاچاق در استان کرمان

میزان اثر بخشی واکسن کرونای مدرنا

انعقاد قرارداد میان ایران و روسیه برای خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند   ( نظر)

مرعشی: قرار نیست میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه ائتلافی شکل گیرد/ظریف ثبت‌نام نمی‌کند   ( نظر)

هنرمند پیشکسوت تلویزیون درگذشت   ( نظر)