کد خبر: ۴۰۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان:
دبیر کل جمعیت توسعه آزادی استان کرمان پیشنهاد کرد: تا زمانی که خانه احزاب تشکیل می‌شود یک کمیسیون مشترک شامل نمایندگانی از احزاب اصولگرا و اصلاح طلب در استانداری شکل گرفته تا چالش‌هایی که احزاب با آن مواجه هستند در این کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد.

دبیر کل جمعیت توسعه آزادی استان کرمان پیشنهاد کرد: تا زمانی که خانه احزاب تشکیل می‌شود یک کمیسیون مشترک شامل نمایندگانی از احزاب اصولگرا و اصلاح طلب در استانداری شکل گرفته تا چالش‌هایی که احزاب با آن مواجه هستند در این کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد.
به گزارش گفتارنو محمدرضا نژادحیدری در خصوص نگاه مدیران به احزاب گفت: اکثر مدیران کشور نگاه متناسب با ظرفیت‌های احزاب ندارند و نگاه آن‌ها بیشتر یک نگاه فانتزی و زینت‌المجالس است.
وی افزود: در یک برهه‌ها و شرایط خاصی احزاب فراخوانده می‌شوند و از آن‌ها در مورد مسائل خاصی نظرخواهی می‌کنند و یا در زمینه بسیج عمومی تقاضای همکاری می‌کنند.
نژادحیدری با بیان اینکه اگر نگاه مسئولین و مدیران به احزاب اینچنین باشد احزاب نمی‌توانند جایگاه خودشان را در کشور پیدا کنندافزود: البته این منهای نقدهایی است که به خود احزاب وارد است و احزاب هم دارای ایرادات و مشکلاتی هستند.

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند
دبیرکل جمعیت توسعه آزادی استان کرمان افزود: در طول سال مدام توی سر احزاب می‌زنند و به محض این که نزدیک انتخابات می‌شود توقع می‌رود که احزاب تنور انتخابات را گرم کنند و همه حزب دوست می‌شوند که این منصفانه نیست.
نژادحیدری افزود: مسئولان به محض این که قدرت را در دست می‌گیرند اولین حرفی که می‌زنند این است که ما به هیچ گروه و حزب وابستگی نداریم.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: این موضوع باعث می‌شود افرادی که حرفی برای گفتن دارند، قدرتی برای اداره کشور دارند و می‌توانند در عرصه سیاسی کشور تاثیرگذار باشند و می‌توانیم از آنها به عنوان ذخایر کشور در مقابله با تهدیدات بین‌المللی و تهدیدات داخلی که وجود دارد استفاده کنیم از حضور و عضویت در احزاب پرهیز کنند.
وی گفت: به دلیل نگاه‌های منفی و سوتفاهم‌هایی که نسبت به فعالان سیاسی حاضر در احزاب وجود دارد افراد به تدریج از فعالیت‌های حزبی فاصله می‌گیرند و چند نفری هم که با وجود این مسائل صحنه سیاسی و احزاب را ترک نمی‌کنند به خاطر این که نگرانی‌هایی نسبت به آینده دارند.
نژادحیدری افزود: در حال حاضر اگر قرار باشد فردی برای مسئولیتی انتخاب شود مقامات ترجیح می‌دهند کسی را انتخاب کنند که فعالیت سیاسی ندارد و جزو هیچ حزبی نیست حتی اگر شخص مقابل وی از توانایی‌ها و تجارب کمتری برخوردار باشد که این مسائل به مرور زمان در طی یک دوره‌ای نسبتا طولانی باعث می‌شود تا احزاب قدرت و جایگاه خودشان را از دست بدهند.

تنها قانونی که به احزاب مربوط است، نحوه تاسیس حزب است
دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان با بیان اینکه عضویت در حزب در حال حاضر به عنوان یک برچسب و اتهام و نه به عنوان یک ارزش قلمداد می‌شود گفت: عدم عضویت در احزاب بایستی یک ضدارزش تلقی شود نه عضویت در احزاب
وی گفت: به هر حال کسی که مسئولیتی را بر عهده می‌گیرد از هر حزب و گروهی و با هر تفکری، اگر افکار و اندیشه‌های خود را به نمایش گذاشته باشد بسیار ارزشمندتر از کسی است که به اقتضای زمان مواضع سیاسی می‌گیرد.
این فعال سیاسی در خصوص چالش‌های حقوقی پیش روی احزاب با بیان اینکه غیر از بحث‌های فرهنگی مشکلات حقوقی نیز پیش روی احزاب قرار دارد گفت: در بحث حقوقی تنها قانونی که برای احزاب داریم نحوه تاسیس احزاب است نقش احزاب در انتخابات، نقش احزاب در شکل‌گیری مجلس و... مسائلی هست که هنوز در خصوص آن قانونی تدوین و تصویب نشده است.
نژادحیدری گفت: شاید به همین دلیل است که به جای این که دولت‌ها قدرتشان را از احزاب بگیرند این احزاب هستند که قدرتشان را از دولت می‌گیرند و در مقطعی که دولت‌هایی همسو با خودشان شکل می‌گیرد قدرت برخی از احزاب بیشتر می‌شود.

جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را نباید نادیده گرفت
دبیرکل جمعیت توسعه آزادی استان کرمان در خصوص ضرورت مشارکت همه جریان‌های سیاسی در انتخابات گفت: کشور ما در معرض شدیدترین جنگ اقتصادی در سه سال گذشته بود که متاسفانه بسیاری از گروه‌های سیاسی در تحلیل کلانی که ارائه می‌دهند این نقش را نادیده می‌گیرند.
وی ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که امروز مردم ما را رنج می‌دهد ناشی از فشارهای یک رییس جمهور خبیث در آمریکا بوده که علاوه بر فشارهای اقتصادی اقدام به شهادت یکی از چهره‌های نامدار و ارزشمند کشورمان کرد و حاج قاسم سلیمانی را از ما گرفت.
نژادحیدری افزود: برخی گروه‌های مخالف دولت به مردم آدرس غلط می‌دهند و برای یک رقابت کوتاه مدت سعی می‌کنند نقش آمریکا در این مسائل نادیده گرفته شود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: آن چیزی که می‌تواند در مقابل تهاجمات نرم و سخت بیگانگان کشور را بیمه کند حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات است.
وی گفت: در واقع شرکت در انتخابات یکی از مولفه‌های اصلی امنیت ملی ما به شمار می‌رود و وظیفه ملی همه احزاب است که تا آنجایی که برایشان مقدور است این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خودشان را به عرصه بیاورند تا بتوانند در عرصه مشارکت حداکثری گام بردارند.

اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند
نژادحیدری افزود: مشارکت مردم محقق نمی‌شود مگر با یک شرط و این که همه گروه‌ها احساس کنند یک رقابت عادلانه شکل گرفته است؛ چرا که ممکن است این شائبه در ذهن برخی از گروه‌های سیاسی وجود داشته باشد که رقابت‌ها عادلانه نیست.
وی افزود: در حال حاضر بسیاری از گروه‌ها و جریانات سیاسی نامزدهای خود را مشخص کرده‌اند اما برخی جریانات و گروه‌های سیاسی مانند اصلاح‌طلبان نمی‌دانند که با کدام نامزدشان می‌توانند در عرصه انتخابات حضور پیدا کنند.
دبیرکل جمعیت توسعه آزادی استان کرمان با ارائه پیشنهادهایی در خصوص پرشورتر شدن انتخابات خرداد ماه گفت: زمانی یک خانم اندیشمندی در امور سیاسی بحث احزاب سایبری را مطرح کرد و گفت توسعه تکنولوژی در آینده به سمت و سویی خواهیم رفت که فعالیت احزاب وارد شبکه اینترنت می‌شوند.
وی افزود: لذا در حال حاضر که در شرایط کرونا قرار گرفته‌ایم ممکن است ما در کنار مقوله احزاب سایبری بحث انتخابات سایبری را هم داشته باشیم، اما فضای فعلی کشور این را به ما نشان‌ نمی‌دهد که ما همه ظرفیت‌های تبلیغاتی و بسیج نیرو و مشارکت سیاسی را بتوانیم با اینترنت مدیریت کنیم و صرفا بخواهیم از طریق شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم.
این فعال سیاسی گفت: الان نیازمند این هستیم که قوانین ما متناسب با موقعیت کنونی اندکی بازنگری شود.

پیشنهاد تشکیل کمیسیون مشترک احزاب و برگزاری مناظره درشبکه‌های استانی
نژادحیدری گفت: برگزاری تجمع‌های انتخاباتی با وجود کرونا شاید مانند قبل امکانپذیر نباشد اما پیشنهاد می‌کنم ستاد کرونا و ستاد انتخابات یک تدبیری ارائه دهند که مکان‌هایی در فضای باز در داخل یا حاشیه شهر، پارک‌ها و ... پیش‌بینی شود که با رعایت فاصله اجتماعی میتینگ‌هایی برگزار شود.
وی افزود: در دوره‌ای که قانون جدید احزاب در مجلس داشت شکل می‌گرفت وعده راه‌اندازی رادیو احزاب مطرح شد که این اتفاق نیفتاد لذا پیشنهاد می‌کنم استانداری و وزارت کشور این را به صدا و سیما پیشنهاد کنند تا این بحث را پیگیری کنند که اگر در حال حاضر امکان آن فراهم نیست به صورت یک بخش خبری در شبکه خبر سیما و بخش‌های رادیوئی ایجاد شود.
نژادحیدری ادامه داد: پیشنهاد بعدی اینکه در استان‌ها شبکه‌های تلویزیونی و استانی صدا و سیما هم می‌توانند میزگردها و مناظره‌هایی را ترتیب دهند تا وارد تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری شویم.
این فعال سیاسی افزود: تا زمانی که خانه احزاب تشکیل می‌شود یک کمیسیون مشترک شامل نمایندگانی از احزاب اصولگرا و اصلاح طلب در استانداری شکل گرفته تا چالش‌هایی که احزاب با آن مواجه هستند در این کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

رشد ۱۳۱ در صدی سود تلفیق سال ۱۳۹۹ نسبت به سال مشابه قبل و تخصیص سود ۲۰۰ ریالی به هر سهم

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

پربازدید ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم   ( نظر)

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر   ( نظر)

قتل در یک جشن تولد در ریگان؛ قاتل کمتر از یک ساعت دستگیر شد   ( نظر)

استاندار کرمان: وضعیت کرونا در کرمان بسیار نگران کننده است   ( نظر)