کد خبر: ۴۰۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
شسهوار صادقی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با گفتارنو:
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دنیای امروز دنیای صندوق رای است آرا صندوق میزان موجودی ما در بانک‌مرکزی سیاسی است.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دنیای امروز دنیای صندوق رای است آرا صندوق میزان موجودی ما در بانک‌مرکزی سیاسی است.
شهسوار صادقی در گفت‌وگو با گفتارنو گفت: امروز در دنیا عوامل موفقیت یک ملت سرمایه، پول، نفت و... اما این‌ها بخش ناچیزی از عوامل موفقیت برای یک ملت محسوب می‌شود به همین دلیل موفقیت یک ملت در جهان را می‌توان در کارآمدی دولت یا یک دولت کارآمد مشاهده نمود.
وی با بیان اینکه دولت کارآمد حداقل دارای چهار ویژگی مهم است گفت: اول دولت کارآمد باید از مشروعیت قانونی در داخل برخوردار باشد، دوم این که دولت باید از محبوبیت ملی هم برخوردار باشد یعنی ما وقتی می‌توانیم احساس خوشبختی کنیم که دولت ما شایستگی احترام داشته باشد.
صادقی در تشریح سومین ویژگی دولت کارآمد گفت: سومین عاملی که در موفقیت یک دولت خیلی موثر است مقبولیت جهانی است زیرا امروز دیگر کسی نمی‌تواند ادعا کند که من یک تافته جدا بافته هستم و به جوامع دیگر توجه ندارم و هر کس هر چه می‌خواهد بگوید.
این فعال سیاسی افزود: امروز روابط انسانی و جهانی به گونه‌ای است که اگر فردی می‌خواهد در جهان دولتی را اداره کند باید به فکر مقبولیت جهانی هم باشد لذا کسانی که از مقبولیت جهانی برخوردار نیستند مثل کره شمالی با بحران‌های فراوانی روبرو هستند.
صادقی ادامه داد: چهارمین عامل که در موفقیت یک دولت بسیار مهم است حزبی بودن دولت است.
وی یادآور شد: امروز دولت‌ها منهای حزبی بودن هیچگونه توفیقی ندارند چون محل اتکا می‌خواهند، دولت‌هایی که منهای احزاب قدرت را در دست می‌گیرند دولت‌های بی‌پناهی هستند و از هر سویی که به اینها هجمه وارد شود آسیب‌پذیرند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: از سویی خود دولت‌ها هم در پیش آمدن این موضوع مقصر هستند و اگر به احزاب اهمیت ندهند محل اتکا خودشان را از دست داده‌اند و به بی‌پناهی خودشان کمک کرده‌اند.

دولت کارآمد متکی به احزاب است
عضو دفتر توسعه پایدار جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان گفت: دولت فرهیخته و کارآمد دولتی است که متکی به احزاب باشد وقتی یک سیاستمدار دولت را در دست می‌گیرد اگر از پشتوانه احزاب و همراهان صدیق و شناخته شده برخوردار نباشد خیلی زود به ورطه فساد و تباهی می‌افتد و افرادی سودجو، ناشناخته و فرصت طلب اطراف آن دولت را می‌گیرند و طولی نمی‌کشد که تبدیل به کانون فساد خواهد شد.
وی افزود: بنابراین احزاب چون مسئولیت اجتماعی دارند و مبتنی بر خرد جمعی هستند و چون می‌خواهند سرمایه اجتماعی‌شان افزایش پیدا کند از دولتی که سر کار می‌آورند به شدت حمایت و نظارت می‌کنند که دولت مورد علاقه‌شان سرنوشت خوبی داشته باشد و کارنامه افتخارآمیز برجای بگذارد.
صادقی با بیان اینکه در جامعه‌ای که احزاب وجود دارند فساد به مراتب کاهش پیدا می‌کند گفت: زیرا احزاب بر کار یکدیگر به طور دقیق نظارت دارند اگر حزبی از دولتی انتقاد منطقی کرد جای گله ندارد کار حزب این است که رویدادها و اقداماتی که دولت انجام می‌دهد زیر ذره‌بین قرار دهد.
وی افزود: شایسته‌ترین احزاب آن‌هایی هستند که نسبت به روندها موضع‌گیری دارند، چه احزاب موافق و چه احزاب مخالف لذا هویت احزاب به موضع‌گیری آنان است و اگر به موقع اقدام نکنند و از مسیر دور می‌شوند آن وقت است که اگر شب و روز هم تحلیل کنند جز فرصت طلبی و تا حدودی نامردی عنوان دیگری کسب نمی‌کنند.
این فعال سیاسی افزود: بنابراین حزب قدرت جلوگیری از این پیش‌آمدها را ندارد اما احزاب افتخار این را دارند که به موقع موضع‌گیری کنند.
صادقی در بخش دیگری از سخنانش گفت: احزاب هم نباید خواستار ردصلاحیت حزب رقیب خودشان بشوند، این رفتار هم ضد توسعه است و هم ضد حزب. احزاب باید از رقابت با یکدیگر استقبال کنند.

آرا صندوق میزان موجودی ما در بانک‌مرکزی سیاسی است
وی با بیان اینکه دغدغه همه ما این است که مردم در انتخابات حضوری حداکثری داشته باشند گفت: دولت موفق دولتی است که محبوبیت جهانی داشته باشد ما نمی‌توانیم بگوییم صندوق آرا ما ۲۰ درصد هم بشود خوب است.
صادقی گفت: در دنیای امروز ما را بر اساس دارایی‌های سیاسی و اجتماعی‌مان تحویل می‌گیرند.
عضو دفتر توسعه پایدار جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان افزود: دنیای امروز دنیای صندوق رای است آرا صندوق میزان موجودی ما در بانک‌مرکزی سیاسی است.
ویبا بیان اینکه کشور ما در همه شرایط نیاز به فداکاری دارد گفت: دور از انصاف است که وقتی یک محیط بان برای نگهداری یک حیوان یا درخت جانش را به خطر می‌اندازد انسان‌های فرهیخته سیاسی به گونه‌ای عمل کنند که این کشور آسیب ببیند انشالله که چنین نخواهد بود.

دولت بدون عیب و نقص نیست، اما موفق است
این فعال سیاسی با بیان اینکه دولت فعلی با همه مشکلاتی که پیش رو داشت دولت موفقی بوده زیرا نیرنگ‌های دشمنان را ناکام گذاشته گفت: دشمن درصدد فروپاشی نظام بود و این تحریم‌ها خیلی جدی بوده اما دولت با همه مشکلات دشمنان را به شدت ناکام گذاشته است.
وی افزود: البته کار دولت خالی از نقص و عیب نیست ولی باید در نقد دولت اگر مخالف هستیم انصاف را رعایت کنیم.
صادقی گفت: برخی به نوعی در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌کنند که گویی دولت فعلی دولتی است که از آسمان افتاده تا مردم را بدبخت کند اما چنین چیزی نیست این دولت از خود مردم است.
این فعال سیاسی افزود: مخصوصا که در دور دوم به دلیل کسب موفقیت‌هایی در دوره اول مردم به آن رای دادند لذا معتقدم اگر در نقد دولت انصاف داشته باشیم مشارکت افزایش پیدا می‌کند.
وی افزود: کسانیکه در روی کار آمدن روحانی نقش داشتند با افتخار باید دفاع کنند زیرا در این دولت کار و تلاش شده و اقدامات خوبی انجام شده و روحانی چهل سال سابقه مدیریتی دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فردا شب یارانه نقدی اردیبهشت ماه واریز می‌شود

آقای رئیسی حضور خود در انتخابات را نفی نکردند

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

خاطرات رضا ایرانمنش بازیگر از سردار سلیمانی/ هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج‌قاسم به عیادتم می‌آمد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر تا پایان تیرماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند

پربازدید ها

برنامه ریزی برای ترور سردار سلیمانی به اوایل دولت ترامپ برمی گردد/آمریکا به دنبال ترور «عبدالرضا شهلایی» فرمانده ارشد سپاه هم بود/پیک خرید تلفن حداقل یک تلفن دستکاری شده خریداری کرد/صدها میلیون دلار هزینه برای دستیابی به مکالمات مقامات ایرانی

اسامی کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه کرده‌اند

نامزدی رئیسی قطعی شده است؟

اصولگرایان محترم! جرات دارید اعلام کنید وضع دین‌داری چگونه شده؟

مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ممنوع است

هشدار تاریخی امام خمینی(ره) به دخالت مجتهدین در انتخابات

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

زیرساخت های پروژه گردشگری هنزا و هتل رابر تامین شود/ دستور خارج از قائده برای اقدامات غیر کارشناسی صادر نمی‌کنیم/ارجاع موانع به کمیسیون توهین به سرمایه گذار است/معین‌های اقتصادی باید تعهدات باید را انجام دهند/ مس سرچشمه، گل گهر، جهاد نصر و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جهان فولاد تاکنون پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه نکردند

مذاکرات وین برای چانه‌زنی نیست/ فضای مذاکرات کُند اما مثبت است/ضرورتی به گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست/ ایران هرگز در خصوص امنیت ملی خود با هیچ کسی مذاکره نمی کند

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)