کد خبر: ۴۰۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبرداد:
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: محموله جدید واکسن کرونا که بیش از 11 هزار و 200 واکسن است، فردا به کرمان می رسد که با واکسن های جدید مابقی کادر بهداشت و درمان و تعدادی از جانبازان واکسینه خواهند شد و در مجموع فاز یک واکسیناسیون تا هفته آینده در کرمان به اتمام می رسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: محموله جدید واکسن کرونا که بیش از 11 هزار و 200 واکسن است، فردا به کرمان می رسد که با واکسن های جدید مابقی کادر بهداشت و درمان و تعدادی از جانبازان واکسینه خواهند شد و در مجموع فاز یک واکسیناسیون تا هفته آینده در کرمان به اتمام می رسد.

به گزارش ایسنا حمیدرضا رشیدی نژاد درباره تعداد افرادی که واکسن کرنا دریافت کرده اند اظهار کرد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکنون حدود 7000 نفر واکسینه شده و هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

وی افزود: محموله جدید واکسن کرونا که بیش از 11 هزار و 200 واکسن است، فردا به کرمان می رسد که با واکسن های جدید مابقی کادر بهداشت و درمان و تعدادی از جانبازان واکسینه خواهند شد و در مجموع فاز یک واکسیناسیون تا هفته آینده در کرمان به اتمام می رسد.

رشیدی نژاد با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکلی برای دریافت کنندگان واکسن کرونا در کرمان پیش نیامده، تصریح کرد: از همه ارقام واکسن هایی که وارد کشور شده، در کرمان استفاده کردیم که شامل واکسن روسی، هندی و ... است و مجموله جدید واکسن آسترانزکا است که از سوئد وارد می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پایان گفت: توصیه ما این است مردم و گروه هایی که واکسن برای آنها اختصاص یافته، در رابطه با واکسن تردید نداشته باشند چراکه بهترین واکسن، واکسن هایی است که در دسترس است.

واکسیناسیون حدود 19 هزار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان
 رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تاکنون حدود 7000 نفر واکسن کرونا تزریق کرده اند و فردا 11 هزار و 400 واکسن وارد استان می شود و تا 10 تا 15 روز آینده حدود 19 هزار نفر در کرمان واکسیناسیون می شوند.

حمیدرضا رشیدی نژاد پیش از ظهر امروز 28 فروردین ماه در هفتاد و یکمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان اظهار کرد: در بحث توزیع واکسن در استان شفاف عمل می کنیم و باید مدنظر داشت که دو سازمان غیردانشگاهی و کمیته دانشگاهی بر توزیع واکسن نظارت دارند و همواره در کمیته استانی گزارش نحوه توزیع را ارائه می دهیم.

وی با بیان اینکه نحوه توزیع و افراد مشمول دریافت واکسن در استان را وزارتخانه تعیین می کند، اظهار کرد: وزارت بهداشت و درمان روی واکسن های کرونا نام گروه هایی که باید دریافت کنند را نوشته و تاکنون سه مرحله واکسن وارد استان شده و یک محموله نیز فردا وارد می شود و از عصر فردا یا از صبح دوشنبه به افراد مشمول واکسن ها تزریق می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: تاکنون در استان کرمان واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان، تعدادی از جانبازان، تعدادی از بیماران سرطانی، تعدادی از بیماران خاص و بخشی نیز به خانه سالمندان و پاکبانان اختصاص داده شده و همه واکسن ها عینا همانگونه که وزارتخانه اعلام کرده به افراد مشمول تزریق شده است.

وی با تاکید برآنکه تزریق واکسن بدون ضابطه در استان نداشته ایم و بازرسی استانداری و بازرسی کل کشور در جلسات توزیع واکسن ما حضور دارند، عنوان کرد: امیدواریم که در محموله جدید بتوانیم مابقی جمعیت کادر بهداشت و درمان و کسانی که در فاز اول در اولویت دریافت واکسن بودند، تا 15 روز آینده تکمیل شود.

رشیدی نژاد به تعداد واکسن های تزریق شده در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان اشاره کرد و افزود: تاکنون حدود 7000 نفر واکسن کرونا تزریق کرده اند و فردا 11 هزار و 400 واکسن وارد استان می شود و تا 10 تا 15 روز آینده حدود 19 هزار نفر در کرمان واکسیناسیون می شوند. گفتنی است که سایر دانشگاه های علوم پزشکی به تناسب جمعیت تحت پوشش واکسن دریافت کرده اند.

وی در ادامه درباره تخت های بیمارستانی و تعداد بیماران کرونایی بستری در استان گفت: طی یک شبانه روز در کل استان 96 بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری شده اند و به طور متوسط در شبانه روز حدود 60 تا 70 تخت بیمارستانی توسط بیماران قطعی و محتمل کرونایی اشغال می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اعلام این هشدار که اگر موضوع را جدی نگیریم و شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکنیم، ممکن است با کمبود تخت روبه رو شویم، تصریح کرد: این مهم در برخی از نقاط کشور رخ داده است و امیدواریم که در کرمان رخ ندهد.

وی از بستری بودن 850 بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیمارستان های استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد 457 نفر تست تشخیصی کرونای آنها تاکنون مثبت شده لذا 60 درصد بیماران بستری تست تشخیصی کرونای آنها مثبت است و متاسفانه درصد مرگ و میر نسبت به قبل در استان بیشتر است.

رشیدی نژاد وضعیت کرونایی امسال نسبت به سال گذشته را بدتر دانست و افزود: حدود 100 نفر در بخش آی سی یو بستری هستند و متاسفانه در هفته قبل مرگ و میر نسبتا بالا بود و این هشداری بر رعایت پروتکل هاست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فردا شب یارانه نقدی اردیبهشت ماه واریز می‌شود

آقای رئیسی حضور خود در انتخابات را نفی نکردند

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

خاطرات رضا ایرانمنش بازیگر از سردار سلیمانی/ هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج‌قاسم به عیادتم می‌آمد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر تا پایان تیرماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند

پربازدید ها

کارمندان از امروز به چه صورت باید سر کار حاضر شوند؟

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

شاخص آلودگی هوا در کرمان، زرند، انار، راور و فهرج بالاتر از حد مجاز است

هنوز به عمق فاجعه ورشکستگی پی نبرده‌ایم

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

سامانه ملی ثبت واکسن کرونا از امروز راه‌اندازی می‌شود

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)