کد خبر: ۴۰۶۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: متاسفانه تعدادی از خانواده ها و مردم به دلیل ترس از افزایش قیمت سیمان، آن را در حال حاضر با قیمت ۲۰ و هزار ۵۰۰ خریداری می کنند و همانند اقلامی چون مرغ و روغن خریداری و در خانه های خود احتکار می کنند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: متاسفانه تعدادی از خانواده ها و مردم به دلیل ترس از افزایش قیمت سیمان، آن را در حال حاضر با قیمت ۲۰ و هزار ۵۰۰ خریداری می کنند و همانند اقلامی چون مرغ و روغن خریداری و در خانه های خود احتکار می کنند.

به گزارش ایسنا محسن یزدان پناه در رابطه با مافیای افزایش قیمت سیمان در بیرون از کارخانه اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت فولاد و آهن افزایش یافته، مردم برای ساخت و ساز به سازه های بتنی روی آورده اند.

وی با بیان اینکه شایعات نیز عامل دیگری است که باعث شد تا همه باور کنند که با کمبود تولید سیمان روبه رو هستیم، افزود: متاسفانه برخی سودجویان با شایعه پراکنی باعث شدند تا جو کمی متشنج شود مبنی بر اینکه به دلیل افزایش قیمت سیمان هم اکنون کارخانه ها اقدام به تولید نمی کنند.

یزدان پناه بیان کرد: همه نیروهای بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از ۲۰ فروردین ماه جاری در کارخانه سیمان کرمان مستقر شده و در حال رصد تولید و توزیع سیمان تا مبداء هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان صمت استان کرمان وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر عطش تامین سیمان در بین مردم ایجاد شده بنابراین سیمانی که تولید و توزیع می شود نمی تواند بازار را اشباع و رضایت مصرف کننده را تامین کند.

معاون سازمان صمت استان کرمان تاکید کرد: با بررسی های انجام شده به مردم این اطمینان داده می شود که طی چند روز آینده مشکل تولید و کمبود سیمان حل خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه تعدادی از خانواده ها و مردم به دلیل ترس از افزایش قیمت سیمان، آن را در حال حاضر با قیمت ۲۰ و هزار ۵۰۰ خریداری می کنند و همانند اقلامی چون مرغ و روغن خریداری و در خانه های خود احتکار می کنند.

یزدان پناه عنوان کرد: البته سیمان را نمی توان زیاد در خانه نگه داشت زیرا بر اثر رطوبت کم کم سفت خواهد شد و مورد استفاده نخواهد بود، اما کسانی که اقدام به چنین کاری می کنند می خواهند سیمان را بعدا به نرخ آزاد به فروش برسانند.

وی تاکید کرد: هنوز هیچ افزایش قیمتی از هیچ کجای کشور ابلاغ نشده است و کماکان سیمان با همان قیمت مصوب عرضه خواهد شد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در رابطه با جلوگیری از بازار سیاه ابراز کرد: از مردم درخواست می کنیم که چشم سازمان باشند و اگر مواردی مشاهده می کنند که کسانی در حال احتکار سیمان هستند و یا توزیع کنندگانی که سیمان را با قیمت گران در اختیار مصرف کننده قرار می دهند حتما با تلفن ۱۲۴ سازمان صمت و یا ۱۳۵ اداره تعزیرات حکومتی تماس بگیرند تا ما بتوانیم با هماهنگی دستگاه های قضایی و تعزیرات محله ها را شناسایی و اقدام به تشکیل پرونده کنیم و توزیع سیمان انجام شود.

وی تصریح کرد: به همه کارخانه های تولید سیمان اعلام کردیم به عاملینی که دلال هستند به هیچ عنوان سیمان عرضه نشود و اگر چنین کنند سازمان بدون هیچگونه اغماضی طبق قانون با آنان برخورد خواهد کرد.

یزدان پناه به نرخ سیمان پاکتی و فله ای نیز اشاره کرد و گفت: سیمان پاکتی با قیمت ۲۰ هزار و 500 تومان است و چنانچه شهروندان و مردم متوجه شدند که برخی عاملان و توزیع کنندگان سیمان را از ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان گران تر در اختیار مصرف کننده قرار می دهند حتما با شماره ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فردا شب یارانه نقدی اردیبهشت ماه واریز می‌شود

آقای رئیسی حضور خود در انتخابات را نفی نکردند

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

خاطرات رضا ایرانمنش بازیگر از سردار سلیمانی/ هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج‌قاسم به عیادتم می‌آمد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر تا پایان تیرماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)