کد خبر: ۴۰۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این نشست گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان پس از ۲ سال فعالیت کارشناسی وزارت صمت، از ابتدای اردیبهشت ماه امسال آغاز به کار کرد و اکنون قابلیت اجرا دارد.

سومین کارگروه رفع موانع تولید شمال استان کرمان در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها برای بررسی چالش های ۶ واحد تولیدی برگزار شد و مصوباتی برای رفع مشکلات این واحدها به تصویب اعضا رسید.

به گزارش ایرنا، در این نشست بخشودگی جرایم تولیدی آلومینیم هزار، امهال تسهیلات مدیران خودرو و اخذ تهسیلات ۲۰۰ میلیارد تومانی برای واحد فراصنعت جدار به تصویب کارگروه رسید و مقرر شد که برخی از مشکلات این واحدها در سطح ملی پیگیری شود.

همچنین مقرر شد با توجه به اینکه نیاز به انواع کودهای کشاورزی استان زیاد است و تولید اسید سولفوریک توسط شرکت مس سرچشمه و خاتون آباد از طریق تولید مس انجام می شود، شرکت ملی صنایع مس ایران، اسید سولفوریک تولیدی خود را با قیمت سال گذشته به واحدهای تولیدی مشمول استان عرضه کند که این مصوبه نیز نیاز به پیگیری ملی داشت. 

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان در این نشست با اشاره به اینکه احتمال ایجاد رانت در این زمینه وجود دارد گفت: مقدار مصرف واحدهای مشمول باید مشخص شود زیرا ممکن است این محصول از استان خارج و با نرخ بیشتری فروخته شود.

حسین مهرابی افزود: همچنین سازمان صمت هم فرآیند تولید این واحدها را رصد و با کمک سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به گونه ای برنامه ریزی نماید که انواع کود با قیمت مناسب به مصرف کننده برسد.

وی با اشاره به صدور پروانه بهره برداری کترینگ فوردگاه کرمان به عنوان دیگر مصوبه این نشست اظهار داشت: با شریط موقت بودن این واحد و موافقت متولیان بهداشت، موافق تصویب این دستورکار هستم.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه در روز چهارشنبه‌ها افزود: بر مصوبات شهرستانی تاکید داریم و مصوبات سفرهای استاندار کرمان ذیل کارگروه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع انجام شده که این مصوبات به صورت منسجم تر در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان دنبال می شود و کارگروه رفع موانع هم نیاز به انسجام بیشتری دارد.

وی ادامه داد: کارشناسی مصوبات پس از کمیته های سه گانه به تصویب کارگروه می رسد و در اختیار فرمانداران در شهرستان ها و در مسیر رفع موانع قرار می گیرند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این نشست گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان پس از ۲ سال فعالیت کارشناسی وزارت صمت، از ابتدای اردیبهشت ماه امسال آغاز به کار کرد و اکنون قابلیت اجرا دارد.

علیرضا رحمان نژاد با اشاره به اطلاع رسانی انجام شده به متقاضیان افزود: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تمامی واحدهای تولیدی می توانند در راستای رفع مشکلاتشان در این سامانه ثبت نام کنند و این مسائل با وجود یک سیستم در دستگاه های اجرایی قابلیت رفع دارد و همچنین چالش ها در صورت نیاز به مصوبه، در کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان مطرح و مصوبه کاربردی دریافت می کنند. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فردا شب یارانه نقدی اردیبهشت ماه واریز می‌شود

آقای رئیسی حضور خود در انتخابات را نفی نکردند

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

خاطرات رضا ایرانمنش بازیگر از سردار سلیمانی/ هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج‌قاسم به عیادتم می‌آمد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر تا پایان تیرماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)