کد خبر: ۴۰۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
طبق اعلام وزارت بهداشت ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند اما هنوز ۳۷ درصد مردم ماسک نمی‌زنند و برخی اصناف نیز نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

آخرین وضعیت کرونا و واکسیناسیون / وضع 6 استان کشور بحرانی است/توقف روند افزایشی کرونا در 25 استان کشور

طبق اعلام وزارت بهداشت ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند اما هنوز ۳۷ درصد مردم ماسک نمی‌زنند و برخی اصناف نیز نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

به گزارش گفتار نو به نقل از تسنیم در حال حاضر 198 شهر کشور در وضعیت قرمز، 157 شهر در وضعیت نارنجی، 84 شهر در وضعیت زرد و 9 شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا سفر «از» و «به» شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و مشمول جریمه یک میلیونی و 500 هزار تومانی است.

فعالیت برخی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی با محدودیت روبه‌روست.

در شهرهای  قرمز  تنها گروه شغلی یک، مجاز به فعالیت هستند و در شهرهای  نارنجی،  تنها گروه شغلی یک و دو مجاز به بازگشایی‌اند.

کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا , کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا , کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,

بعضی از استان‌ها قله موج چهارم را پشت سر گذاشته یا در حال عبور از آن هستند و نمودار روند بستری کرونا از 30 روز گذشته تاکنون در استان‌های کشور مطابق تصویر زیر است.

کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,

ممنوعیت تردد شبانه به استتثنای شب‌های قدر 

تردد شبانه در تمام شهرهای کشور به جز در شب‌های قدر، از ساعت 22 شب تا 3 بامداد ممنوع و مشمول جریمه است.

لغو طرح ترافیک تا پایان هفته

به دلیل وضعیت نگران کننده کرونا در حمل و نقل عمومی، تا پایان هفته جاری طرح ترافیک در تهران اجرا نخواهد شد.

وضعیت کرونا در استان‌های کشور

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در 25 استان کشور به ثبات رسیده است، اظهار کرد: تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان استان‌هایی هستند که به نظر می‌رسد طی روزهای آینده احتمالا به اوج بیماری می‌رسند و بعد از آن باید شاهد روند نزولی آنها باشیم. استان‌های جنوبی کشور به ویژه بوشهر، هرمزگان و همچنین سیستان و بلوچستان و کرمان باید توجه داشته باشند باتوجه به در معرض خطر بودن درارتباط با ویروس‌های جهش یافته همچون آفریقای جنوبی باید بیشتر مراعات و دقت کنند.

ویروس جهش یافته آفریقایی در یکی از شهرهای جنوبی کشور یافت شده و برخی اتباع هندی در یک کارگاه در یزد به کرونا مبتلا شده‌اند و برای بررسی جهش یافته بودن یا نبودن ویروس، باید منتظر اعلام نتایج توسط آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت ماند. ویروس کرونا در هند دچار جهش مضاعف شده و اوضاع بحرانی را در این کشور رقم زده است؛ ورود اتباع هندی و پاکستانی از مرزهای شرقی کشور نگرانی مقامات بهداشتی را برانگیخته است؛ طبق اعلام وزارت بهداشت، 67 درصد افرادی که به صورت غیرمجاز وارد کشور می‌شوند از مرزهای سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی هستند.

میانگین رعایت پروتکل‌ها در کشور 61 درصد

میانگین رعایت پروتکل‌ها در کشور هنوز 61 درصد است که به گفته سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، عدد بسیار پایینی است؛  نمودار موارد بستری کرونا در کشور مطابق تصویر زیر است.

کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,

37 درصد مردم ماسک نمی‌زنند!

طبق اعلام وزارت بهداشت، 37 درصد مردم ایران هنوز ماسک استفاده نمی‌کنند و در فاصله گذاری‌ها به ویژه در مترو و حمل و نقل عمومی به میزان 40 درصد دچار مشکل هستیم.

4 صنف در صدر جدول پروتکل‌شکنان

بدترین نقطه از نظر رعایت پروتکل‌ها، سوپرمارکت‌ها، خواربار فروشی‌ها و نانوایی‌ها هستند. همچنین میانگین رعایت پروتکل‌ها در مراکز ورزشی حدود 50 درصد است که حتی بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است.

مراسم احیاء در تمام شهرها برگزار می‌شود

طبق دستور نمکی، در شب‌‌های قدر مراسم احیاء می‌تواند همچون سال گذشته با رعایت فاصله و تعداد محدود در فضای مناسب و باز در کلیه شهرها حداکثر به‌مدت دو ساعت اجرا شود؛ لوازم باید کاملاً شخصی و ورودی و خروجی‌‌ها متعدد و بدون تماس باشد.

 

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در ایران

تاکنون 889 هزار و 95 نفر دوز اول واکسن کرونا و 211 هزار و 822 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به یک میلیون و 100 هزار و 917 دوز رسیده است.

کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود بزرگترین محموله واکسن کرونا از طریق صلیب‌ سرخ چین به کشور گفته است: محموله نخست به میزان یک میلیون دوز که تاکنون بزرگترین محموله وارداتی واکسن است، وارد کشور شد.

واکسیناسیون جمعیت بالای 80 سال در مراکز بهداشتی کشور کلیدخورده و معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این‌که نیاز به مراجعه حضوری برای ثبت نام برای تزریق واکسن کرونا وجود ندارد، گفته است: با افراد واجد شرایط تماس گرفته می‌شود و این افراد برای تزریق واکسن کرونا فراخوان می‌شوند.

در صورتی که تا پایان این هفته با سالمندان بالای 80 سال تماس گرفته نشود، این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir کد ملی خود را ثبت کنند تا تزریق واکسن به آنها اطلاع رسانی شود. همچنین این اطلاع رسانی از طریق پیامک نیز صورت خواهد گرفت.

توقف روند افزایشی کرونا در 25 استان کشور / وضع 6 استان بحرانی است

توقف روند افزایشی کرونا در 25 استان کشور

دکتر علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز روز گذشته در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس جمهور و دیگر اعضا برگزار شد، در توضیح وضعیت بیماری کرونا در کشور به دنبال اقدامات و محدودیت های صورت گرفته، گفت: خوشبختآنه آثار خوبی در ۲۵ استان کشور را شاهدیم و به وضعیت با ثباتی رسیده؛ گرچه هنوز میزان بیماری کم نیست اما روند افزایش یابنده بیماری متوقف شده که نشانه خوبی است.

وی ادامه داد: همچنین در ۱۵ استان کشور روند نزولی شروع شده و در حدود ۱۰ استان هم تقریبا به اوج بیماری رسیده ایم و انتظار داریم طی همین هفته و هفته آینده از میزان ورودی بیمارستانها کاسته شود و روند نزولی را طی کنند.

رییسی گفت: اما شش استان نیاز است که مراقبتهای بیشتری را انجام دهند و هنوز روند نزولی بیماری را طی نکردند اما به اوج بیماری نزدیک شده اند؛ زمانی که به اوج و قله بیماری می رسیم تقریبا یک هفته بعد در صورت رعایت خوب پروتکلها، سیر افزایش یابنده متوقف می شود.

این شش استان شامل تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان است که به نظر می رسد طی روزهای آینده احتمالا به اوج بیماری می رسند و بعد از آن باید شاهد روند نزولی در این استانها باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فردا شب یارانه نقدی اردیبهشت ماه واریز می‌شود

آقای رئیسی حضور خود در انتخابات را نفی نکردند

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

خاطرات رضا ایرانمنش بازیگر از سردار سلیمانی/ هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج‌قاسم به عیادتم می‌آمد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر تا پایان تیرماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند

پربازدید ها

کارمندان از امروز به چه صورت باید سر کار حاضر شوند؟

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

شاخص آلودگی هوا در کرمان، زرند، انار، راور و فهرج بالاتر از حد مجاز است

هنوز به عمق فاجعه ورشکستگی پی نبرده‌ایم

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

سامانه ملی ثبت واکسن کرونا از امروز راه‌اندازی می‌شود

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)