کد خبر: ۴۰۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان با اشاره به اینکه برخی از اعتراات کارگری به حق است، گفت: در دل این اعتراضات سوءاستفاده هایی می شود و باید دقت کنیم و تشکل های کارگری باید حرفشان را بزنند و باید توجه داشت که برخی اوقات کد اشتباه دادن موجب می شود دچار تزلزل و عدم حمایت بشویم.

استاندار کرمان  اظهار کرد: کشور در شرایط سختی قرار دارد و طبیعی است که در این شرایط بر قشر حقوق بگیر ثابت و کسانی که حقوق اندکی دارند، این فشارها مضاعف است.

به گزارش ایسنا، علی زینی وند امروز 12 اردیبهشت ماه در جشنواره تجلیل از نخبگان جامعه کار و تولید استان کرمان افزود: اهداف انقلاب باید به گونه ای باشد که زندگی مسئولان تفاوتی با قشر عادی مردم نداشته باشد اما اکنون سختی روی قشر کارمند و کارگر فشار غیر قابل تحملی بعضا به وجود آورده که اگر غیرت ایرانی و پایبندی به هویت انقلاب، کشور و استقلال نبود، شاید وضعیت خیلی بدتری در زمینه اعتراضات داشتیم.

زینی وند با اشاره به اینکه برخی از اعتراضات کارگری به حق است، گفت: در دل این اعتراضات سوءاستفاده هایی می شود و باید دقت کنیم و تشکل های کارگری باید حرفشان را بزنند و باید توجه داشت که برخی اوقات کد اشتباه دادن موجب می شود دچار تزلزل و عدم حمایت بشویم.

استاندار کرمان با بیان اینکه امروز داریم هزینه انقلاب و استقلال را می دهیم، اظهار کرد: ایران جنگ طلب نیست و برای کسانی که دشمن هویت، استقلال و تاریخ ایران هستند، این جناح و آن جناح ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر دوره سخت سال های 97 و 98 را پشت سر گذاشتیم و دوباره با ما به مذاکره نشستند، به دلیل پایه های اقتصادی و حضور قدرتمند امنیتی در منطقه است که اینها جدا از هم نیستند و کسی که این دو را مقابل هم قرار می دهد چه داخل و خارج از کشور باشد، دشمن هستند.

زینی وند تصریح کرد: اگر حضور تاثیرگذار سردار حاج قاسم سلیمانی در منطقه نبود و سنگرها از بین می رفت، امروز کسی با ایران مذاکره نمی کرد. جاده صاف کنی و اقتدار است که ما را پشت میز مذاکره و ادبیات دیپلماتیک ما را تاثیرگذار در منطقه و بین الملل قرار می دهد.

وی بیان کرد: راه نجات ما در تحقق شعار سال است که توسط مقام معظم رهبری اعلا می شود و اگر پایه اقتصاد ما محکم باشد و با تحریم و خروج یک فرد دیوانه از قرارداد بین المللی پول ما بی ارزش نشود، آن موقع از گردنه سخت عبور کرده ایم و ریشه آن در اقتصاد ملی است.

استاندار کرمان گفت: ما بازار قوی داریم که با همسایگان بیش از 600 میلیون نفر است و نقدینگی شناور داریم که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

وی افزود: در استان کرمان تمرکز را بر ریل گذاری توسعه گذاشته ایم تا با تغییر دولت و مجالس، همه تکلیفشان را بدانند و اینکه فقط چهار معدن بزرگ اقتصاد کرمان نیست.

زینی وند با اشاره به پیگیری چند طرح سرمایه گذاری جدید در استان کرمان تصریح کرد: کارخانه پلاسما به جد دنبال می شود و به ادارات اعلام کردم برای طرح های دارای توجیه کسی حق ندارد زمین ندهد و باید مشکلاتشان حل شود.

وی با اشاره به اینکه مافیای واردات نمی گذارد برخی طرح ها در کشور اجرا شود، بیان کرد: میانگین مصرف برق صنعتی استان کرمان در حال عبور از میانگین دنیاست اما نباید فقط گرد مس و فولاد بچرخیم و باید توازن در تولید را دنبال کرد زیرا این معادن پایان پذیر است.

استاندار کرمان گفت: هنر مدیریت، تجمیع توانمندی ها در راستای رفاه و توسعه استان و کشور است و خوشبختانه در استان کرمان راه برای کار باز است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قوانین باید به نفع تشکل های کارگری و کارفرمایی باشد، افزود: از دست قوانین پرتعداد نالان هستیم و راه درازی در اصلاح قوانین در پیش داریم. قوانین دست و پاگیر مدیران ما را غیرجسور کرده است.

زینی وند با اشاره به اینکه قوانین ما قوانینی نیستند که برای کارگران امنیت شغلی ایجاد بکنند، گفت: در حوزه کارگری باید روی مهارت آموزی خیلی کار شود چراکه با این کار آسیب های کارگری کاهش و راندمان افزایش یافته است.

وی با اشاره به انتخابات و بحث های سیاسی بیان کرد: اگر کسی فکر می کند کشور را با یک جناح می تواند اداره کند، همین ابتدا شکست می خورد و اگر بتوانیم با هم افزایی همه شایستگان و مدیران جسور ذیل شعارهای رهبری کار کنیم طی سه چهار سال آینده به تعادلی در اقتصاد، معیشت، علم، سیاست و ... می رسیم و استان کرمان به خوبی دارد جلو می رود و باید توازن در صنعت، بخش های اقتصادی و کشاورزی باشد.

استاندار کرمان گفت: منطقه گرایی و دید توسعه نامتوازن سهم مهلک در استان کرمان است و باید توسعه متوازن صورت بگیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فردا شب یارانه نقدی اردیبهشت ماه واریز می‌شود

آقای رئیسی حضور خود در انتخابات را نفی نکردند

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

خاطرات رضا ایرانمنش بازیگر از سردار سلیمانی/ هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج‌قاسم به عیادتم می‌آمد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر تا پایان تیرماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند

پربازدید ها

برنامه ریزی برای ترور سردار سلیمانی به اوایل دولت ترامپ برمی گردد/آمریکا به دنبال ترور «عبدالرضا شهلایی» فرمانده ارشد سپاه هم بود/پیک خرید تلفن حداقل یک تلفن دستکاری شده خریداری کرد/صدها میلیون دلار هزینه برای دستیابی به مکالمات مقامات ایرانی

اسامی کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه کرده‌اند

نامزدی رئیسی قطعی شده است؟

اصولگرایان محترم! جرات دارید اعلام کنید وضع دین‌داری چگونه شده؟

مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ممنوع است

هشدار تاریخی امام خمینی(ره) به دخالت مجتهدین در انتخابات

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

زیرساخت های پروژه گردشگری هنزا و هتل رابر تامین شود/ دستور خارج از قائده برای اقدامات غیر کارشناسی صادر نمی‌کنیم/ارجاع موانع به کمیسیون توهین به سرمایه گذار است/معین‌های اقتصادی باید تعهدات باید را انجام دهند/ مس سرچشمه، گل گهر، جهاد نصر و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جهان فولاد تاکنون پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه نکردند

مذاکرات وین برای چانه‌زنی نیست/ فضای مذاکرات کُند اما مثبت است/ضرورتی به گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست/ ایران هرگز در خصوص امنیت ملی خود با هیچ کسی مذاکره نمی کند

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)