کد خبر: ۴۰۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
وی بیان داشت: تعهدات ایجاد شده توسط معین‌های اقتصادی در صورتی که به امضای استاندار وقت و دستگاه‌های متولی و سرمایه‌گذار رسیده یک مساله اجتماعی تلقی می‌شود که مخالفت‌ها باید پیش از انعقاد تفاهم نامه مطرح می‌شده و مشکل کنونی مربوط به دستگاه‌های اجرایی است که باید به سرعت رفع گردد و تعلل در این حوزه جایز نیست.
زیرساخت های پروژه گردشگری هنزا و هتل رابر تامین شود/ دستور خارج از قائده برای اقدامات غیر کارشناسی صادر نمی‌کنیم/ارجاع موانع به کمیسیون توهین به سرمایه گذار است/معین‌های اقتصادی باید تعهدات باید را انجام دهند/ مس سرچشمه، گل گهر، جهاد نصر و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جهان فولاد تاکنون پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه نکردند
استاندار کرمان با بیان اینکه فرایند تامین آب و زیرساخت‌های مورد نیاز پروژه اولویت‌دار گردشگری هنزا و هتل رابر باید به‌سرعت رسیدگی شود گفت: وجود طرح بلاتکلیف در این استان ممنوع است.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند در سومین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سال ۱۴۰۰ در محل استانداری کرمان افزود: باید مسائل و موانع طرح‌ها را در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها رفع کنیم و همچنین در صورت غیرامکان پذیر بودن رفع چالش‌ها باید مشخص شود.

وی اظهار داشت: اینکه برای سرمایه گذار مانع تراشی شود، بسیار ناراحت کننده است و دستگاه‌ها پس از ارائه مجوز باید خود را شریک انجام طرح‌ها بدانند و پس از انعقاد تفاهم نامه اجرای آن تعهد ما است که با جدیت اجرا شود.

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: دستور خارج از قائده برای اقدامات غیر کارشناسی صادر نمی‌کنیم لذا فرمانداران و حوزه اقتصادی باید در این خصوص راهکار ارائه کنند، زیرا اینگونه کار پیش نمی‌رود اگر مشکل از ادارات است، اعلام کنید.

وی با بیان اینکه پس از چهار ماه نباید سر یک نقطه باشیم تصریح کرد: اقدامات را تعیین تکلیف کنید، زیرا ارجاع موانع به کمیسیون توهین به سرمایه گذار است و مدیران در انجام امور نباید هراسی داشته باشند.

زینی‌وند ادامه داد: معین‌های اقتصادی پس از پذیرفتن، باید تعهدات باید را انجام دهند و در این خصوص ما و مردم از آنان مطالبه داریم.

وی افزود: پروژه‌ها و موانع اجرای طرح‌های شرکت استراتوس به عنوان معین اقتصادی رابُر توسط فرماندار این شهرستان و در حوزه اقتصادی استانداری کرمان و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان جمع بندی شود و با دید انجام کار مصوبات را در نشست آینده گزارشی ارائه دهید که در آن کوتاهی سرمایه گذار و دستگاه‌ها مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات در خصوص طرح گردشگری رابر توسط فرماندار به سرعت پیگیری شود گفت: فرمانداران موانع را در سطح شهرستان پیگیری و رفع کنند و چالش‌ها هرجا که قابل رفع نیست به ستاد استانی آورده شود.

استاندار کرمان تاکید کرد: امسال طرح‌های اقتصاد مقاومتی به ریز باید پیگیری و اجرا و در این خصوص راهکاری برای طرح گردشگری شرکت استراتوس در بخش هنزا از توابع شهرستان رابر باید با همکاری آب منطقه‌ای و محیط زیست ارائه شود.

وی بیان داشت: تعهدات ایجاد شده توسط معین‌های اقتصادی در صورتی که به امضای استاندار وقت و دستگاه‌های متولی و سرمایه‌گذار رسیده یک مساله اجتماعی تلقی می‌شود که مخالفت‌ها باید پیش از انعقاد تفاهم نامه مطرح می‌شده و مشکل کنونی مربوط به دستگاه‌های اجرایی است که باید به سرعت رفع گردد و تعلل در این حوزه جایز نیست.

وی افزود: انجام ندادن پروژه‌هایی مصوب، موجب ایجاد نارضایتی مردمی و مسائل اجتماعی ایجاد می‌کند لذا مدیران با ارائه راهکار با استفاده از ظرفیت قانونی باید به‌فکر اجرای این طرح‌ها باشند.

پنج معین اقتصادی کرمان به تکلیف خود در طرح‌های اقتصاد مقاومتی عمل کنند

زینی‌وند اضافه کرد: پنج معین اقتصادی مهم مس سرچشمه، گل گهر، جهاد نصر و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جهان فولاد صنایع و نهاده‌های اصلی استان کرمان هستند و هرکدام پذیرفتند که معین یک منطقه باشد لذا باید حتما به تکالیف خود عمل کنند.

وی افزود: این معین‌های توسعه استان کرمان تاکنون پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه نکردند که باتوجه به اقدامات ارزنده این شرکت‌ها، جای بسی تعجب دارد و باید در اسرع وقت پروژه‌های مورد نظر اقتصاد مقاومتی خود را در سال جدید تعریف اعلام کنند.

استاندار کرمان گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر برای احداث پروژه‌های توسعه‌ای مناسبی در شهرستان‌های رابر، ارزوییه، بم و کهنوج اعلام آمادگی کرده که با توجه به مطالبات مردم و استان باید به تعهدات خود عمل کند.

وی ادامه داد: اشتباهات فعلی برخی از معین‌های توسعه نباید فعالیت‌های مثبت گذشته را زیر سووال ببرد و ساختن کلیپ مخرب برای نهاد‌های انقلابی که تحولاتی در مناطق مختلف استان نیز ایجاد کرده‌اند، صحیح نیست.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: با وجود اینکه تعریف پروژه‌های ملی در توسعه استان نقشی موثر دارند، دستگاه‌ها تلاش کنند که طرح‌های مناسبی در این حوزه تعریف شود.

وی با اشاره به پروژه تامین آب پروژه‌های استان افزود: باید با کنترل بیماری کرونا، تا فصل پاییز شاهد رونقی در گردشگری استان باشیم و پروژه وکیل و هتل خبر بافت طرح‌های مهمی هستند که باید تا خردادماه افتتاح شود، زیرا هر ۲ طرح با کمک و نهایت مساعدت اداره آب و فاضلاب استان اجرایی شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا از گونه دلتا/احتمال انتشار واریانت هندی در سراسر کشور

نکاتی در خصوص تزریق واکسن کرونا

با حل مشکل واردات واکسیناسیون سرعت می‌گیرد

اعلام آمادگی آمریکا برای بازگشت به مذاکرات وین

قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۴.۳/ نزول قیمت‌ها در بازار

ورود محموله یک میلیون دوزی واکسن کرونا به ایران

دادستان: ۶ پرونده ترک فعل مدیران در کرمان تشکیل شد

پیکر خبرنگاران فقید ایرنا و ایسنا روز جمعه تشییع می شود

جزئیاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست به ارومیه و واژگونی اتوبوس/ راننده اتوبوس بازداشت شد

رئیس جمهوری جان باختن خبرنگاران ایرنا و ایسنا را تسلیت گفت

پربازدید ها

توصیه معنادار سیدحسن خمینی به رئیس‌جمهور منتخب

آمریکا: انتخابات ایران تاثیری بر مذاکرات وین ندارد

اقدام خرابکارانه علیه یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی ناکام ماند

دادستان: ۶ پرونده ترک فعل مدیران در کرمان تشکیل شد

جواد امام: رئیسی باید به وعده‌های خود عمل کند/ راه برجام و FATF ادامه پیدا خواهد کرد

اصلاح طلبان باید پوست اندازی کنند/ نباید مشکل را از مردم بدانیم مشکل از خودمان است/ اصلاح طلبان باید درس بگیرند

با حل مشکل واردات واکسیناسیون سرعت می‌گیرد

کنش‌ها را مناسبات شراکتی، وراثتی و رفاقتی در جریان اصلاحات تعریف می‌کند/ اندیشه اصلاح طلبان نمرده است/ آفت‌ها روشن است/ برخی حاکمان بی حکم بر جریان اصلاح طلب، خیمه زدند

دستور روحانی برای آمادگی جهت ورود منابع ارزی بلوکه شده به کشور

جزئیاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست به ارومیه و واژگونی اتوبوس/ راننده اتوبوس بازداشت شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)