کد خبر: ۴۱۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان با انتقاد از استخدام زیاد در دستگاه های دولتی:
استاندار کرمان با انتقاد از استخدام زیاد در دستگاه های دولتی اظهار کرد: تشکیلات تنبل، بی انگیزه با لشکری از کارمندان بیکار حاصل استخدام های زیاد در دستگاه های دولتی است و به نظر بنده با لشکری از کارمندان بیکار در جوامع مواجه هستیم.

با لشکری از کارمندان بیکار مواجه هستیم/ دولت نباید مزاحم فعالیت تشکل ها شودبا لشکری از کارمندان بیکار مواجه هستیم/ دولت نباید مزاحم فعالیت تشکل ها شود

 استاندار کرمان با انتقاد از استخدام زیاد در دستگاه های دولتی اظهار کرد: تشکیلات تنبل، بی انگیزه با لشکری از کارمندان بیکار حاصل استخدام های زیاد در دستگاه های دولتی است و به نظر بنده با لشکری از کارمندان بیکار در جوامع مواجه هستیم. 

علی زینی وند در آیین افتتاح خانه تشکل های مردم نهاد (سمن سرا) استان کرمان ضمن تشکر از نمایندگان سمن های استان و بیان اینکه ادامه ضرورت فعالیت تشکل ها برکسی پوشیده نیست و گفت: کسانی که فهم و دانش درستی از اداره کشور و ضرورت مشارکت های اجتماعی کشور نداشته باشند نقش تشکل ها را کمرنگ می بینند.

وی با اشاره به قدمت سمن ها در کشور، اظهار کرد: در دنیا سال هاست که تشکل ها و خیریه ها یار و یاور مردم در زمینه های حفظ محیط زیست، توانمندی سازی افراد محروم، رسیدگی به آسیب های اجتماعی و ... هستند و باید مدنظر داشت که حتی دولت های قدرتمند و پردرآمد، توان رسیدگی به امور پراکنده، مطالبات گسترده و متنوع مردم را ندارند.

زینی وند استان کرمان را در زمینه تشکیل سمن ها پیشرو دانست و عنوان کرد: تشکل های مردم نهاد با گستردگی و تنوع فعالیت هایی که دارند می توانند به داد مردم برسند و جامعه را ارتقاء و آسیب های اجتماعی را کاهش، رفاه اجتماعی را افزایش و قشر ساکن در حاشیه ها و روستاها را توانمند کنند.

وی بیان کرد: تشکل ها باری بر دوش دولت نیستند و دولت نباید مزاحم فعالیت های آنها شود همچنین دولت باید شرایط فعالیت آنها را فراهم کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه معتقدم بخشی از اداره مطلوب کشور باید تشکل ها انجام دهند و در ادامه بر ضرورت تقویت تشکل ها تاکید کرد و افزود: اگر کمک های تشکل های مردم نهاد در این دوران کرونا نبود بخشی از حوزه درمان لنگ می ماند لذا باید قدر این نهادها را بدانیم.

وی فلسفه تشکیل سمن ها را تزیینی ندانست و آنها را یک ضرورت برای زندگی اجتماعی دانست و اظهار کرد: دولت های پرتراکم به لحاظ اداری، کارمندی و ساختار تشکیلاتی عامل توسعه نیستند و هرجا که دولت ها گسترده بودند و دخالت غیرضرور دولت ها در حوزه های مختلف مانند ورزش، هنر، محیط زیست، نشان دهنده رشد و توسعه یافتگی جامعه نیست.

استاندار کرمان با بیان اینکه گستردگی دولت ها باعث دردسر زیاد مردم می شود، عنوان کرد: دولت ها باید محدود باشند و فقط به وظیفه حاکمیتی و نظارتیشان بپردازند و کاری که تشکل ها می توانند انجام دهند چه ضرورتی دارد که ساختار دولتی برای آن ایجاد می کنیم زیرا سمن ها کارها را ارزان تر، مطلوب تر و کیفی تر از ما انجام می دهند و چرا نباید بخشی از امکانات دولتی را به سمن ها اختصاص بدهیم؟

وی با اشاره به تجارب خوب کسب شده از برون سپاری برخی از کارهای دولتی، بیان کرد: با برون سپاری بخشی از کارها از دوش دولت برداشته شده ضمن آنکه کار مردم به میزان زیادی تسهیل شده است. سمن ها در برخی از جاها با دولتی ها درگیر می شوند و این باعث می شود که ما قوانین و وظایفمان را سنجیده تر انجام دهیم لذا نظارت بیرونی بر دولت ها دارند.

زینی وند عنوان کرد: اگر مدیری، سیاست گذار، قانون گذار یا تصمیم گیری که به اهمیت کار تشکل ها توجه نداشته باشد حتما دانش و بینش لازم را ندارد وگرنه باید مدیران فرش قرمز جلوی پای تشکل ها پهن کنند و هرآنچه که امکان برون سپاری دارد باید به تشکل های مردم نهاد قانونی بدهند.

وی ادامه داد: اگر بخشی از اعتبارات را که بیهوده در بسیاری از جاها مصرف می کنیم در اختیار سمن ها قرار دهیم شاهد تحول خوبی در کشور خواهیم بود.

استاندار کرمان با ابراز تاسف از اینکه در استان کرمان خانه احزاب، خانه هنرمندان و سمن ها وجود ندارد، تصریح کرد: این نهادها کمک حال و تسهیل کننده امور مردم هستند و باید مهمترین بودجه در قانون این نهادها داشته باشند نه دستگاه دولتی.

وی با انتقاد از استخدام زیاد در دستگاه های دولتی عنوان کرد: تشکیلات تنبل، بی انگیزه با لشکری از کارمندان بیکار حاصل استخدام های زیاد در دستگاه های دولتی است و به نظر بنده لشکری از کارمندان بیکار در جوامع مواجه هستیم؛ بروید رصد کنید که در ادارات چند نفر کار مفید انجام می دهند؟ این مشکلات فعلا قابل حل نیستند و به انقلاب اداری نیاز داریم.

زینی وند با بیان اینکه ما آمادگی واگذاری مکانی تحت عنوان خانه احزاب را داریم اما شرایط قانونی لازم را ندارند، تصریح کرد: با ثبت سمن ها به عنوان تشکل موافقم و دفتر امور اجتماعی استانداری پیگیر این موضوع باشد تا سمن ها هویت و شناسنامه داشته باشند.

به گزارش ایسنا، "افزون" سرپرست دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: در استان کرمان 365 تشکل در 12 رشته شامل حوزه های فرهنگی 125، جوانان 151، زنان و خانواده 145، کودکان 25، محیط زیست 10، مدرسه سازی 10، امور کشاورزی 16، ایثار و شهادت چهار، امر به معروف و نهی از منکر چهار تشکل ثبت و در حال فعالیت هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا از گونه دلتا/احتمال انتشار واریانت هندی در سراسر کشور

نکاتی در خصوص تزریق واکسن کرونا

با حل مشکل واردات واکسیناسیون سرعت می‌گیرد

اعلام آمادگی آمریکا برای بازگشت به مذاکرات وین

قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۴.۳/ نزول قیمت‌ها در بازار

ورود محموله یک میلیون دوزی واکسن کرونا به ایران

دادستان: ۶ پرونده ترک فعل مدیران در کرمان تشکیل شد

پیکر خبرنگاران فقید ایرنا و ایسنا روز جمعه تشییع می شود

جزئیاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست به ارومیه و واژگونی اتوبوس/ راننده اتوبوس بازداشت شد

رئیس جمهوری جان باختن خبرنگاران ایرنا و ایسنا را تسلیت گفت

پربازدید ها

توصیه معنادار سیدحسن خمینی به رئیس‌جمهور منتخب

آمریکا: انتخابات ایران تاثیری بر مذاکرات وین ندارد

اقدام خرابکارانه علیه یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی ناکام ماند

دادستان: ۶ پرونده ترک فعل مدیران در کرمان تشکیل شد

جواد امام: رئیسی باید به وعده‌های خود عمل کند/ راه برجام و FATF ادامه پیدا خواهد کرد

اصلاح طلبان باید پوست اندازی کنند/ نباید مشکل را از مردم بدانیم مشکل از خودمان است/ اصلاح طلبان باید درس بگیرند

با حل مشکل واردات واکسیناسیون سرعت می‌گیرد

کنش‌ها را مناسبات شراکتی، وراثتی و رفاقتی در جریان اصلاحات تعریف می‌کند/ اندیشه اصلاح طلبان نمرده است/ آفت‌ها روشن است/ برخی حاکمان بی حکم بر جریان اصلاح طلب، خیمه زدند

دستور روحانی برای آمادگی جهت ورود منابع ارزی بلوکه شده به کشور

جزئیاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست به ارومیه و واژگونی اتوبوس/ راننده اتوبوس بازداشت شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)