کد خبر: ۴۱۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: تعداد شورای اسلامی شهر در کرمان شامل ۸۴ شهر با ۴۴۰ کرسی است که برای شورای شهر نیز ۲ هزار و ۵۶ نفر ثبت نام کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: تعداد شعب اخذ رای پیش بینی شده برای این استان ۲ هزار و ۹۸۰ شعبه است و احتمال تغییر این تعداد در صورت افزیش شیوع کرونا وجود دارد.

به گزارش ایرنا، محمد صادق بصیری روز سه‌شنبه در شورای اطلاع رسانی استان کرمان با بیان اینکه چهار انتخابات مهم ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری در کشور برگزار می شود افزود: استان کرمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را دارد که اتفاقی مهم و سراسری است.

وی با تاکید بر اینکه فرایند برگزاری انتخابات در کرمان طبق مقررات در حال انجام است تصریح کرد: انتخابات شوراهای اسلامی تحت نظارت مجلس پیش می رود و انتخابات ریاست جمهوری تحت نظارت شورای نگهبان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ادامه داد: بخشداران و فرمانداران در زمینه برگزاری انتخابات شوراها در حال انجام امور هستند و فرایند انجام انتخابات در این استان بروز پیش می رود.

وی تعداد هیات های اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا را ۸۳ هیات عنوان کرد و گفت: مجموع هیات های اجرایی تشکیل شده در استان کرمان ۱۴۳ هیات و تعداد هیات های بازرسی انتخابات ۲۴ هیات است.

بصیری افزود: ۴۶ هزار عوامل اجرایی در استان کرمان درگیر برگزاری انتخابات هستند که از این تعداد ۱۰ هزار نفر نیروهای نظامی و انتظامی هستند که تامین امنیت شعب اخذ رای را بر عهده دارند.

وی اظهار داشت: روستاهای واجد شرایط تشکیل شورا در استان کرمان ۲ هزار و ۸۸۱ روستا است که ۱۴۴ روستا دارای شورای پنج نفره و ۲ هزار و ۷۳۵ روستا دارای شورای سه نفره است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: تعداد روستاهای به حد نصاب نرسیده از نظر ثبت نام برای تشکیل شورا در استان کرمان ۶۷ روستا است و تعداد ثبت نام کنندگان برای شورای اسلامی روستایی ۱۶ هزار و ۸۲۰ نفر برای تصدی هشت هزار و ۹۴۱ کرسی است.

وی افزود: تعداد شورای اسلامی شهر در کرمان شامل ۸۴ شهر با ۴۴۰ کرسی است که برای شورای شهر نیز ۲ هزار و ۵۶ نفر ثبت نام کرده اند.

بصیری با بیان اینکه انتخابات هنوز در مرحله نظارت قرار دارد و تعداد تایید شدگان ممکن است دچار تغییر شود تصریح کرد: تعداد داوطلبان تایید شده در هیات اجرایی هزار و ۸۰۲ نفر بوده که به هیات نظارت معرفی شده و ۱۵۶ نفر در هیات های اجرایی احراز صلاحیت نشده اند و اختلاف آماری موجود به دلیل انصراف ۸۹ نفر است.

وی گفت: هزار و ۸۰۲ نفر از دواوطلبان به هیات های نظارت معرفی که هزار و ۵۸۰ نفر در هیات نظارت تایید شده و صلاحیت ۱۸۹ نفر احراز نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: از مجموع ۳۴۵ نفر ردشدگان مرحله اجرایی و نظارت ۳۰۷ نفر به هیات نظارت استان کرمان اعتراض کرده اند که ۱۵۷ تایید شده و ۱۵۰ نفر عدم احراز شده اند.

وی تاکید کرد: هر چه مشارکت مردم در انتخابات بالاتر باشد اقتدار نظام افزایش خواهد یافت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

واکسن تنها سلاح ریشه کنی کرونا، است

دستگیری سارق با ۴۸ فقره سرقت در کرمان

موافقت وزارت بهداشت با تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در شهرستانهای شرقی و جنوبی استان کرمان

واکسن مشترک ایران و کوبا می‌تواند یکی از موفق ترین واکسن‌های دنیا باشد/متاسفانه رعایت پروتکل‌ها به حداقل رسیده است/از مردمی که برای تزریق واکسن، معطل شدند عذرخواهی می‌کنیم

حریرچی: تعطیلی ۶ روزه فایده‌ای نداشته / در همین تعطیلات، رعایت دستورالعمل‌ها در تهران، البرز، قم، مازندران و گیلان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده / در تهران رستوران‌های معروف، پُرِ پُر است؛ هیچ کس هم ماسک ندارد / ۲۰ تا ۲۸ درصد افراد گفته اند واکسن نمی‌زنند؛ در اغلب شهرستان‌ها، مراکز واکسیناسیون در نیمی از ساعات کاری خود مراجعه کننده ندارند

برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود/ وضعیت بارش‌ها در جنوب کرمان فاجعه است

مصوبه مجلس دست و پای ما را در مذاکرات بست/ در FATF دولت کار خود را انجام داد و اکنون یک جای دیگر گیر کرده

جشن‌های دهه ولایت در ۲۲ شهرک و ۶ مکان عمومی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟

ملاقات الکترونیک زندانیان در کرمان/ دستگاه قضا به دنبال الکترونیکی کردن پرونده هاست

پربازدید ها

تاسیس موزه دفاع مقدس را تحسین کردم/دانشجویان دانشگاه باهنر استقبال پرشوری کردند

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

احمدی نژاد:تصویب شده که با من برخورد کنند!

برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود/ وضعیت بارش‌ها در جنوب کرمان فاجعه است

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

استاندار کرمان: شرکت‌های بزرگ اقتصادی می‌توانند واکسن کرونا وارد کنند

عبدی: هاشمی باید کاتالیزور می‌شد نه یک طرف ماجرا

تندروها ترور سردار سلیمانی و خروج از برجام را به حساب دولت گذاشتند/ رئیسی می‌داند برای حل مشکلات راهی جز برجام ندارد/ مگر به این راحتی می‌توان علیه رئیس جمهور اعلام جرم کرد؟

تمامی بخش‌های اخیر در مذاکرات هسته‌ای زیر نظر شورای عالی امنیت ملی است / دادستانی کل کشور علیه روحانی به خاطر اتهامات اخیرش اعلام جرم کند

رئیسی شیوه مذاکرات دولت روحانی را ادامه دهد/ آن دوران گذشت که بگوییم تحریم‌ها تاثیر ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)