کد خبر: ۴۱۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه روی نامزد خود به اجماع خواهند رسید، گفت: اگر نامزد‌های اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شوند، در مباحثی که وجود دارد با یکدیگر به وحدت و اجماع می‌رسند.
میرزایی‌نیکو: اصلاح‌طلبان روی نامزد خود به اجماع خواهند رسید/علی لاریجانی حداقل تا الان نامزد اصلاح‌طلب نیست/به اعتقاد من تاج‌زاده تقریبا حرف اکثریت جبهه اصلاح‌طلبان را مطرح می‌کند
نماینده مردم دماوند در مجلس دهم با بیان اینکه روی نامزد خود به اجماع خواهند رسید، گفت: اگر نامزد‌های اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شوند، در مباحثی که وجود دارد با یکدیگر به وحدت و اجماع می‌رسند.
به گزارش ایرنا؛ قاسم میرزایی‌نیکو درباره فضای رقابت‌های انتخاباتی گفت: تا زمانی که داوطلبان تایید صلاحیت نشوند برای جناح اصلاح‌طلب هیچ‌چیز مشخص نیست، اما جناح اصولگرا خیالشان از تایید صلاحیت نامزدهایشان راحت است و این کاملا مشخص است چرا که هم ستاد‌های آن‌ها تقریبا تشکیل شده و کار‌های خود را انجام می‌دهند.
نماینده مردم دماوند در مجلس دهم افزود: علاوه بر این آمال و آرزوی اصولگرایان برای حضور آقای رییسی که قوه قویتری را در دست بگیرد تحقق پیدا کرده و علیرغم اینکه گفته می‌شد آقای رییسی نمی‌آید و با آقای قالیباف پینگ‌پنگ بازی می‌کردند، ولی او آمد.
میرزایی‌نیکو تصریح کرد: اگر اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند شاید حداقل در مباحثی که وجود دارد با یکدیگر به وحدت و اجماع برسند. لاریجانی و جهانگیری می‌توانند برخی از مسائل را همپوشانی کنند.
وی در پاسخ به این سوال که رقابت اصلی این دوره بین چه کسانی خواهد بود، خاطرنشان کرد: در مرحله اول رقابت میان جهانگیری- لاریجانی در یکطرف و رییسی از طرف دیگر است، اما در بخش دوم بستگی به دو مرحله‌ای شدن انتخابات دارد. لاریجانی با عزم جزمی آمده و شاید بتوان رقابت اصلی را میان دو جناح اصولگرا دید که به اعتقاد من معمولاً هم شکل نمی‌گیرد مگر اینکه دو جناح اصلاح‌طلب محکم بیایند و یا اینکه از فردی حمایت کنند.
این فعال اصلاح‌طلب درباره ارزیابی خود از احتمال حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی گفت: علی لاریجانی حداقل تا الان نامزد اصلاح‌طلب نیست. با توجه به اینکه پزشکیان، شریعتمداری، جهانگیری هم هستند و شورای نگهبان این بار بحث ثبت‌نام زنان را هم مطرح کرده است، به اعتقاد من اصلاح‌طلبان خودشان نامزد دارند و روی نامزد خود به اجماع خواهند رسید.
وی احتمال ائتلاف اصلاح‌طلبان با لاریجانی را هم بعید ارزیابی کرده و گفت: البته ممکن است بخشی از اصلاح‌طلبان چنین گرایشاتی داشته باشند، اما با درنظر گرفتن جبهه اصلاحاتی که تشکیل شده، آیین‌نامه‌ای که نوشتند و مقرراتی که همه آن را امضا کرده‌اند، اگر تصمیمی هم بگیرند تصمیم جمعی خواهد بود.
عضو کمیسیون شورا‌های مجلس دهم درباره آرایش انتخابات در جبهه اصلاحات گفت: مصوبه جبهه اصلاحات این است که افرادی که بعد از تایید صلاحیت‌ها می‌مانند به نظرسنجی مردمی مراجعه می‌کنند، این نظرسنجی به همراه اقبال و مقبولیت فرد در برخورد‌ها و نمایندگی‌اش از مجموعه اصلاح‌طلبان می‌تواند در نهایت مشخص کننده و تعیین کننده نامزد نهایی باشد.
میرزایی‌نیکو افزود: البته اگر آقای تاج‌زاده تایید صلاحیت شود همه معادلات تغییر می‌کند که یکی از فاکتور‌های بسیار مهم است. به اعتقاد من تاج‌زاده تقریبا حرف اکثریت جبهه اصلاح‌طلبان را مطرح می‌کند. ادعا‌هایی که خیلی کمرنگ از سوی رییسی درباره وضعیت و مشکلات کنونی کشور عنوان شد و مواردی که جهانگیری و پزشکیان بیان کردند، از سوی تاج‌زاده به‌صورت کامل مطرح شد.
این نماینده سابق مجلس بیان کرد: اگر آقای تاج‌زاده تایید صلاحیت شود، این گفتمان، گفتمان برتری است و می‌تواند نقش ویژه‌ای ایفا کند و دیگران هم باید دنبال همین گفتمان باشند. نکاتی که لاریجانی و رییسی مطرح کردند هم گریزی به این صحبت‌هاست، اما وقتی با آن‌ها وارد بحث می‌شویم متوجه ایراد کار آن‌ها می‌شویم.
وی درباره اعلام داوطلبی علی لاریجانی در انتخابات گفت: لاریجانی تجربه‌ای در ایجاد سه‌فراکسیون در مجلس دارد؛ فراکسیون امید در مجلس فراکسیون قدرتمندی بود و حتی مجموعه اعتدالیون به صورت یک کاسه، فراکسیون امید را با حدود ۱۷۰-۱۸۰ نماینده تشکیل می‌دادند.
نماینده مردم دماوند در مجلس دهم اضافه کرد: در زمان ریاست لاریجانی بر مجلس، این تفکر که یک جناح میانه ایجاد شود که بتواند بالانس کننده هر دو جناح باشد، کلید موفقیت آقای لاریجانی بود که به نظر من از این پارامتر در رای‌گیری‌ها، تایید صلاحیت وزیران، کابینه و دیگر مسائل به خوبی استفاده کرد و اکنون هم با همین وضعیت وارد فرایند انتخابات شده است.
میرزایی‌نیکو تصریح کرد: لاریجانی خود را نه چپ‌اصلاح‌طلب می‌داند که گفتمان تاج‌زاده و دیگران را نمایندگی کند، و نه خود را اصولگرا و دلواپس می‌بیند که حرف‌های تند دوستانی که در طرف دیگر عنوان می‌کنند را قبول کند. او وسط ایستاده و هر طرفی که شکست بخورد، به نفع او تمام خواهد شد.
وی همچنین درخصوص حضور سید ابراهیم رییسی در انتخابات گفت: آقای رییسی با پشتیبانی اصلاح‌طلب - اصولگرایی آمده و اسم‌های کاملی هم روی وی است. ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کار خواهند بود برای اینکه آقای رییسی به مقصد و منظور خود برسد. او در قوه قضاییه‌ای که در اختیار داشت، می‌توانست تحولات ویژه‌ای ایجاد کند و به نظرش رسید که به حوزه بیشتری برسد و بتواند آن را داشته باشد.
این فعال اصلاح‌طلب افزود: اصولگرا‌ها احتمالا با اتحاد یکدیگر و با این تفکر که کف رای ۱۶ میلیونی در اختیار دارند وارد عرصه شده اند. برخی از آن‌ها زمزمه‌هایی هم بر این مبنا که وقتی ردصلاحیت‌ها در طرف دیگر گسترده شود، اصلاح‌طلب‌ها کمتر پای صندوق می‌آیند، قشر خاکستری کمتر استقبال خواهد کرد را دارند. بنابراین، این طیف خود به خود برنده انتخابات می‌دانند و با این چارچوب فعالیت می‌کنند البته امکانات گسترده‌ای در اختیارشان هست
میرزایی‌نیکو یادآور شد: اگر شما به تبلیغات رسانه ملی نگاه کنید همه این موارد را می‌بینید که به طور مثال این رسانه، سفر‌های آقای رییسی را تا چه حد پوشش می‌دهد و مطالب آقای روحانی را چقدر. به هر حال این عدم توازن هم وجود دارد. به یاد دارم در دوران آقای ناطق نوری همه علاقه‌مند بودند او بیاید و زمین و زمان را به هم دوختند، ولی این اتفاق نیفتاد.
وی ادامه داد: آرایشی که سیدابراهیم رییسی گرفته و علی نیکزاد را به عنوان نفر دوم هیات رییسه و دبیر ستاد انتخاب تعیین کرده و وقتی که ۲۲۰ نفر نماینده مجلس اعلام کنند که او بیاید، یعنی این تعداد نماینده پای کار هستند و هر کدام از این نماینده‌ها می‌توانند در یک شهرستان یا حوزه انتخابیه برای او نقش‌آفرینی کنند.
نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: سازمان‌ها، گروه‌ها و احزاب اصولگرا هم که کاملا در این زمینه همراه هستند و بعید می‌دانم که آقای احمدی‌نژاد هم که همیشه ساز اپوزیسیون را دارد علیه آقای رییسی اقدام خاصی انجام دهد؛ بنابراین جریان حامی آقای رییسی به‌دلیل آرایش بسیار خوبی که گرفته و رتبه خوبی که دارد از حالا فکر می‌کند که وی به پاستور راه پیدا می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انتشار تصاویری با عنوان «گور دسته‌جمعی در کرمان» به‌خاطر حاد شدن شرایط کرونا / شهرداری کرمان: کذب است؛ روند دفن اموات به‌طور عادی و استاندارد در حال انجام است

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

صف هزارنفری خبرنگاران برای دریافت واکسن کرونا/ چرا سامانه ثبت نام خبرنگاران فعال نشد؟

نماینده مجلس: تصویب شتابزده طرح صیانت، ظرفیت دولت سیزدهم را حذف کرد

ربیعی: مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود / تورم و کاهش ارزش پول ملی، نتیجه تحریم‌های بی‌سابقه و وحشتناک بود / در این دولت از درآمدهای ارزی بیش از صدمیلیارد دلاری هم ‌خبری نبود / از نظر صدا و سیما، ظاهرا هنوز هم تحریم واقعیت ندارد / صدا و سیما همچنان دولت یازدهم و دوازدهم را نقد کند و بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد

جهانگیری: کشور در سال ۹۲ در شرایط اوج اختلافات بود به گونه‌ای که رئیس جمهور وقت علیه رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نوار پخش می کرد / روحانی قبل از دوران ریاست جمهوری گنجینه اسرار کشور بودند / اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفت کش ما، آن را منفجر می‌کرد/ هیچ کس نگفت پول نفت چگونه جابه‌جا می‌شد / خیلی از دوستان با نادانی کامل به دولت فشار آوردند و زخم زبان زدند / برخی از سر دلسوزی خواستار استعفای دولت بودند اما ما در مقابل مردم مسئول بودیم و باید می‌ایستادیم

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

اصلاحیه مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان

علی اکبر صالحی: سازمان انرژی اتمی اثبات کرد که حداکثر هوشمندی را در مذاکرات و در متن برجام به خرج داده است

پربازدید ها

اصلاحیه مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

علی اکبر صالحی: سازمان انرژی اتمی اثبات کرد که حداکثر هوشمندی را در مذاکرات و در متن برجام به خرج داده است

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

تقی پور وزیر سابق ارتباطات گفت الان بهترین زمان ورود است

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)