کد خبر: ۴۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
جواد امام خاطره‌ای از روزهای منتهی به دوم خرداد و حمایت هیات‌های مذهبی تهران از سید محمد خاتمی را برای ایلنا بازگو کرد.
جواد امام خاطره‌ای از روز‌های منتهی به دوم خرداد و حمایت
جواد امام خاطره‌ای از روزهای منتهی به دوم خرداد و حمایت هیات‌های مذهبی تهران از سید محمد خاتمی را برای ایلنا بازگو کرد. 
جواد امام مدیرعامل بنیاد باران و از چهره‌های نزدیک به سید محمد خاتمی به مناسبت فرا رسیدن بیست و چهارمین سالروز حماسه مردمی دوم خرداد ۷۶، خاطره‌ای از ایام انتخابات ریاست جمهوری در بهار ۷۶ و روز‌های منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری برای ایلنا بازگو کرد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: در ایام منتهی به انتخابات در آن سال تمام سازمان‌های دولتی و حکومتی از جمله حوزه علمیه، سازمان تبلیغات و مجموعه روحانیت همه برای حمایت از یک کاندیدا بسیج شده بودند، آن ایام مقارن بود با ماه محرم و این جریان‌ها خیلی تلاش کردند تا هیات‌های مذهبی را به نفع یک کاندیدای خاص ترغیب کنند و از آن‌ها حمایت بگیرند و حتی ۲-۳ نشست برگزار شد که هیات‌ها استقبال نکردند.
وی ادامه داد:، اما در اردیبهشت سال ۷۶ بیش از ۳۰۰ هیات مذهبی شناسنامه‌دار تهران به نفع آقای خاتمی اعلام حمایت کردند و آن‌هایی که تلاش می‌کردند آقای خاتمی را مقابل بچه هیاتی‌ها قرار دهند، با آن اقدام جواب محکمی گرفتند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه بیان کرد: آن اعلام حمایت امروز در کتابخانه ملی به عنوان یک سند افتخارآمیز دوم خرداد نگهداری می‌شود و هرکسی بخواهد برای رفرنس، می‌تواند به جراید آن دوره مراجعه کند. همچنین آقای انصاری‌لاری در یک کتابی وقایع آن دوره را جمع‌آوری و ثبت کرده که در این کتاب هم موجود است.
وی گفت: این موضوع حمایت هیات‌ها مساله مهمی بود که زیاد به آن پرداخته نشده است به این علت که همگی هیات‌هایی بودند که دارای مجوز از سازمان تبلیغات بودند و این یکی از برگه‌های افتخارآمیز جریان دوم خرداد بود که در تهران رقم خورد. البته باید اشاره کنیم که یک اتفاق خوب این بود که این هیات‌ها اجازه ندادند که درون هیات کار سیاسی انجام شود و تلاش کردند از مسیر خودشان خارج نشوند، اما در عین حال حمایت خودشان را به صراحت اعلام کردند. خیلی‌ها تلاش کردند که حتی از یک نفر از این‌ها یک امضا برای ابراز پشیمانی یا خلاف آن بگیرند، اما موفق نشدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)