کد خبر: ۴۱۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
امام جمعه کرمان اظهار داشت: در آتش بس یک طرفه رژیم جعلی و غاصب اسرائیل، سنگ های فلسطینی ها به عنوان تنها وسیله دفاعی تبدیل به موشک های نقطه زنی شد که در همان روزهای اول اسرائیل را زمین گیر کردند و این از نگاه بلند شهید سلیمانی است و نگاه این شهید بزرگوار متوجه کل جهان اسلام بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به بلندنظری ها و دید وسیع سردار دلها گفت: ذهن و فکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی محدود به یک جغرافیای خاص نبود گفت: نگاه شهید سلیمانی به اندازه سعه وجودیش بود و این امر موجب گسترش و توسعه جبهه مقاومت شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز دوشنبه در آیین رونمایی از یادبود سردار دل ها در زادگاه شهید سلیمانی روستای قنات ملک رابر در جوار قبور مطهر شهدا و مرقد والدین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: آثار و برکات گسترش جبهه مقاومت در پیروزی اخیر فلسطین خود را نشان داد.

وی خاطرنشان کرد: در آتش بس یک طرفه رژیم جعلی و غاصب اسرائیل، سنگ های فلسطینی ها به عنوان تنها وسیله دفاعی تبدیل به موشک های نقطه زنی شد که در همان روزهای اول اسرائیل را زمین گیر کردند و این از نگاه بلند شهید سلیمانی است و نگاه این شهید بزرگوار متوجه کل جهان اسلام بود.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی در جغرافیای پهناور جهان نه فقط جهان اسلام دغدغه دفاع از مظلومان را داشت و برای این مهم تلاش می کرد.

وی با ذکر خصوصیات بارز سپهبد شهید سلیمانی و پدر و مادر ایشان به عنوان ۲ شخصیت برجسته اظهار داشت: سیدالشهدای جبهه مقاومت، دل و جان بشریت را متوجه خود کرد و به این ترتیب سردار دل ها لقب گرفت.

امام جمعه کرمان گفت: روستای قنات ملک افتخار رشد شخصیتی چون سپهبد شهید سلیمانی را در خود دارد زیرا این انسان نه تنها بلکه آینده تاریخ را تحت تأثیر شخصیت خود قرار داد و برای همیشه در تاریخ ماندگار شد و نام روستای قنات ملک را نیز تبدیل به یک اسمی جهانی و ماندگار کرد.

وی با اشاره به اینکه افراد زیادی همانطور که خواهان زیارت مرقد مطهر شهید سلیمانی هستند دوست دارند به روستای قنات ملک هم سفر کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه حیات طیبه شهید سلیمانی در این چند دهه زندگی مؤثر و دوران مستمر و طولانی جهاد در سه محور عمده خلاصه می شود بیان کرد: محور اول عبارت از اخلاص و کار برای خدا است.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی مصداق این جمله نورانی امام حسین (ع) است که فرمود "خدایا من را آن طوری قرار بده، خداترسی من و وجود و حضور خدا در زندگی من آنطور پررنگ باشد که من در هر صحنه و عملی توا را در آن ببینم و هر کاری می خواهم انجام دهم در آن کار اول خدا را ببینم و بعد کار را انجام دهم".

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: زمانی فردی با تمام وجود تمام همت خود را صرف دیدن صرف خدا کرد کار مخلصانه او بزرگ جلوه خواهد کرد و ماندگار خواهد شد.

وی به آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: فتح خرمشهر توسط افرادی به وقوع پیوست که این دو ویژگی را داشتند لذا باید بدانیم و مطمئن باشیم آن ملتی که این حماسه را در میدان عملیات و عمل خلق کردند اکنون نیز حماسه تاریخی دیگری را در آینده نزدیک خلق خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار داشت: محور دومی که در زندگی شهید سلیمانی بسیار پررنگ است این بود که ایشان در طول زندگی خود تلاش کرد سخت ترین کارها را انجام دهد.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی ۴۰ سال جهاد را در دستور کار خود قرار داد و مرد میدان های سخت بود و سخت ترین کار متصور را انجام داد و بی شک این امر آن چهره را ماندگار می کند و آن حیات طبیه است.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم وظیفه الهی و سیاسی خود را در آینده ای نزدیک در انتخابات ریاست جمهوری به بهترین وجه ممکن و با مشارکت حداکثری انجام دهیم. سردار معروفی که خود رزمنده دوران دفاع مقدس و آزاده است و برای مکتب شهید سلیمانی و تحقق آن، نقش بسیار پررنگ و ویژه و باانگیزه ای دارد، تشکر می کنم.

آخرین اخبار

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

مرعشی تشریح کرد: چند سیاست حزب کارگزاران در دوره جدید

اروپا به ایران: فوراً دسترسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کرج را بازگردانید

توضیحات دادستان کرمان درباره پرونده یکی از خودروسازی استان

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح افزایش تعداد نمایندگان

پربازدید ها

مرعشی تشریح کرد: چند سیاست حزب کارگزاران در دوره جدید

اروپا به ایران: فوراً دسترسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کرج را بازگردانید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح افزایش تعداد نمایندگان

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)