کد خبر: ۴۱۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
امام جمعه کرمان اظهار داشت: در آتش بس یک طرفه رژیم جعلی و غاصب اسرائیل، سنگ های فلسطینی ها به عنوان تنها وسیله دفاعی تبدیل به موشک های نقطه زنی شد که در همان روزهای اول اسرائیل را زمین گیر کردند و این از نگاه بلند شهید سلیمانی است و نگاه این شهید بزرگوار متوجه کل جهان اسلام بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به بلندنظری ها و دید وسیع سردار دلها گفت: ذهن و فکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی محدود به یک جغرافیای خاص نبود گفت: نگاه شهید سلیمانی به اندازه سعه وجودیش بود و این امر موجب گسترش و توسعه جبهه مقاومت شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز دوشنبه در آیین رونمایی از یادبود سردار دل ها در زادگاه شهید سلیمانی روستای قنات ملک رابر در جوار قبور مطهر شهدا و مرقد والدین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: آثار و برکات گسترش جبهه مقاومت در پیروزی اخیر فلسطین خود را نشان داد.

وی خاطرنشان کرد: در آتش بس یک طرفه رژیم جعلی و غاصب اسرائیل، سنگ های فلسطینی ها به عنوان تنها وسیله دفاعی تبدیل به موشک های نقطه زنی شد که در همان روزهای اول اسرائیل را زمین گیر کردند و این از نگاه بلند شهید سلیمانی است و نگاه این شهید بزرگوار متوجه کل جهان اسلام بود.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی در جغرافیای پهناور جهان نه فقط جهان اسلام دغدغه دفاع از مظلومان را داشت و برای این مهم تلاش می کرد.

وی با ذکر خصوصیات بارز سپهبد شهید سلیمانی و پدر و مادر ایشان به عنوان ۲ شخصیت برجسته اظهار داشت: سیدالشهدای جبهه مقاومت، دل و جان بشریت را متوجه خود کرد و به این ترتیب سردار دل ها لقب گرفت.

امام جمعه کرمان گفت: روستای قنات ملک افتخار رشد شخصیتی چون سپهبد شهید سلیمانی را در خود دارد زیرا این انسان نه تنها بلکه آینده تاریخ را تحت تأثیر شخصیت خود قرار داد و برای همیشه در تاریخ ماندگار شد و نام روستای قنات ملک را نیز تبدیل به یک اسمی جهانی و ماندگار کرد.

وی با اشاره به اینکه افراد زیادی همانطور که خواهان زیارت مرقد مطهر شهید سلیمانی هستند دوست دارند به روستای قنات ملک هم سفر کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه حیات طیبه شهید سلیمانی در این چند دهه زندگی مؤثر و دوران مستمر و طولانی جهاد در سه محور عمده خلاصه می شود بیان کرد: محور اول عبارت از اخلاص و کار برای خدا است.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی مصداق این جمله نورانی امام حسین (ع) است که فرمود "خدایا من را آن طوری قرار بده، خداترسی من و وجود و حضور خدا در زندگی من آنطور پررنگ باشد که من در هر صحنه و عملی توا را در آن ببینم و هر کاری می خواهم انجام دهم در آن کار اول خدا را ببینم و بعد کار را انجام دهم".

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: زمانی فردی با تمام وجود تمام همت خود را صرف دیدن صرف خدا کرد کار مخلصانه او بزرگ جلوه خواهد کرد و ماندگار خواهد شد.

وی به آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: فتح خرمشهر توسط افرادی به وقوع پیوست که این دو ویژگی را داشتند لذا باید بدانیم و مطمئن باشیم آن ملتی که این حماسه را در میدان عملیات و عمل خلق کردند اکنون نیز حماسه تاریخی دیگری را در آینده نزدیک خلق خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار داشت: محور دومی که در زندگی شهید سلیمانی بسیار پررنگ است این بود که ایشان در طول زندگی خود تلاش کرد سخت ترین کارها را انجام دهد.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی ۴۰ سال جهاد را در دستور کار خود قرار داد و مرد میدان های سخت بود و سخت ترین کار متصور را انجام داد و بی شک این امر آن چهره را ماندگار می کند و آن حیات طبیه است.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم وظیفه الهی و سیاسی خود را در آینده ای نزدیک در انتخابات ریاست جمهوری به بهترین وجه ممکن و با مشارکت حداکثری انجام دهیم. سردار معروفی که خود رزمنده دوران دفاع مقدس و آزاده است و برای مکتب شهید سلیمانی و تحقق آن، نقش بسیار پررنگ و ویژه و باانگیزه ای دارد، تشکر می کنم.

آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پربازدید ها

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)