کد خبر: ۴۱۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
یک عضو حزب ندای ایرانیان گفت: تا قبل از تایید صلاحیت ها هیچ امری متصور نیست. نامزد نهایی اصلاح طلبان را شورای نگهبان معرفی می کند. البته بد نبود شورای نگهبان ادله خود در راستای رد صلاحیت افراد را با جزئیات منتشر می کرد تا بار این تعداد هجمه های سیاسی بودن گزینش را از روی دوش خود بردارد.
نامزد نهایی اصلاح طلبان را شورای نگهبان معرفی می کند
یک عضو حزب ندای ایرانیان گفت: تا قبل از تایید صلاحیت ها هیچ امری متصور نیست. نامزد نهایی اصلاح طلبان را شورای نگهبان معرفی می کند. البته بد نبود شورای نگهبان ادله خود در راستای رد صلاحیت افراد را با جزئیات منتشر می کرد تا بار این تعداد هجمه های سیاسی بودن گزینش را از روی دوش خود بردارد.
به گزارش ایسنا مهدی شاه میرزا اظهار کرد: در سخت‌ترین برهه تاریخی هستیم و هرگونه ایجاد تشویش و تشتت ناشی از رقابت‌های انتخاباتی از نوع تخریبی، موجبات هرچه عزم‌تر شدن جزم مردم در جهت عدم مشارکت در انتخابات تاریخی ۱۴۰۰ را فراهم خواهد آورد.
وی ادامه داد: انواع اتفاقات و حوادث عمد و غیر عمد که در سه سال اخیر از جانب برخی هواداران تشکیل و تقویت «الیگارشی» در ایران به وقوع پیوست، منتج به نوعی «خشم عمومی» شد و این خشم جز با ایجاد فضای «امید پایدار» و نشان دادن «تغییر»‌های بنیادین در سیستم با توجه به خواسته‌های مردم ممکن نخواهد بود. باید با «هژمونی داخلی» که توسط برخی صاحبان قدرت در کشور رخ داده و امروزه درگیرش هستیم برخورد شده و قدرت به دولت‌های منتخب مردم بازگردد. عاقلان نظام و کشور می‌دانند عدم مشارکت چه پیامد‌هایی را به همراه خواهد داشت.
این فعال سیاسی گفت: برای پیروزی در این انتخابات راه سختی پیش روی اصلاح طلبان خواهد بود و به شخصه معتقدم افراد صاحب منصب در دولت تدبیر و امید که فی الحال در این انتخابات استراتژیک و حساس اعلام کاندیداتوری کردند، شانسی در راستای جذب آرای جمهور ندارند و اجماع بر سر گزینه‌های اینچنینی نوعی اشتباه جریانی خواهد بود.
عضو حزب ندای ایرانیان گفت: کل ابواب جمعی معاندین و اپوزیسیون‌های جعلی خارج از کشور که تنها دردشان عدم مشارکت در نظام بروکراسی کشور و قدرت است و اندک دلبستگی به ملت و سرنوشت ایران ندارند هر روز در رسانه‌های خود، فرسنگ‌ها دور از وطن بدون درک حال و احوالات داخلی، به تحریم انتخابات توسط مردم دامن می‌زنند و این اتفاق صوتی شیرین برای بزم طرفداران «آنوکراسی» است که بتوانند کاندیدای مورد نظر خود را به قدرت برسانند و ریل کشور را به سمت «دره‌ای مهیب» هدایت کنند.
وی معتقد است: متاسفانه جمعی از مردم در اکثر اوقات به دلیل وعده‌های شعاری برخی آقایان و عملکردشان به مطالب افرادی که حاضرند کشور درگیر جنگ شود، همچون عراق و افغانستان به سال‌ها قبل عقبگرد کند، اما آن‌ها در قدرت باشند اعتماد می‌کنند و این اعتماد باعث می‌شود پی در پی افسوس بخورند که‌ای کاش در سال ۱۴۰۰ رای می‌دادیم و آینده خود را از این نوع تندروی‌ها تضمین می‌کردیم.
این فعال سیاسی گفت: مردم باید بدانند با عدم مشارکت شان در انتخابات تنها فرصتی برای عده‌ای به وجود می‌آورند که انجام هرگونه کار و فعالیت خلاف خواسته مردم اندیشه آنان است و با فهم وارونه خود از خواسته‌های مردم و جمهور و تفکر قیم مابانه کشور را بیش از پیش دچار بحران‌های متعدد می‌کنند. ونزوئلا و وضعیت اقتصادی اش نوعی گواه بر هرگونه تندروی بین المللی است. تمام کشور‌هایی که «توتالیتاریسم جناحی» را تجربه کرده اند می‌دانند نگاه توتالیتر در به قدرت رساندن یک تفکر جز برای عده‌ای هیچ سودی به همراه نخواهد داشت.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: اخبار ضد و نقیضی از وضعیت تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان در محافل سیاسی رد و بدل می‌شود که اگر واقعی باشد مصداق حذف رقیب به منظور انتخابات مطمئن است، چون نیک می‌دانند اصلاح طلبان در ساعت‌های پایانی انتخابات رقبای «خطرناکی» محسوب می‌شوند. از طرفی کاندیدای اصلی جریان اصولگرا عملکرد قابل قبولی در قوه مدیریتی خویش داشتند و بهتر بود راه خطیر مبارزه با فساد را با شمشیری برا در همان قوه قضاییه ادامه می‌دانند تا دست مفسدان و خونخواران ملت قطع شود. اینکه بخواهند در قوه مجریه این عمل را به نتیجه برسانند امری ناآزموده است و به نظرم احتمال این مهم با توجه به مشغله‌های مقام ریاست جمهوری بسیار پایین است.
وی در ارتباط با احتمال اجماع اصلاح طلبان بر سر کاندیدای واحد گفت: تا قبل از تایید صلاحیت‌ها هیچ امری متصور نیست. نامزد نهایی اصلاح طلبان را شورای نگهبان معرفی می‌کند. البته بد نبود شورای نگهبان ادله خود در راستای رد صلاحیت افراد را با جزئیات منتشر می‌کرد تا بار این تعداد هجمه‌های سیاسی بودن گزینش را از روی دوش خود بردارد. اشخاصی نظیر مسعود پزشکیان از بعد سوابق مدیریتی و از همه مهمتر عدالت و شفافیت مالی گزینه مهمی برای فرودستان و طالبان عدالت محسوب می‌گردد. عباس آخوندی نیز از لحاظ سوابق مدیریتی و اجرایی گزینه معتبری است و این حجم از تخریب هدفمند گواه نوعی دلخوری عجیب و عناد از سوی برخی افراد است و نشان می‌دهد حضور ایشان عده‌ای را دچار تشویش می‌کند و حقیقتا مباحث نظری و اقتصادی مطروحه از سوی ایشان بالاخص «ایده ایران» سازنده است و می‌تواند ایران را متحول نماید. اما با خبر‌هایی که از بررسی صلاحیت‌ها شنیده می‌شود نظر بنده به شخص ثالث یعنی «علی لاریجانی» معطوف می‌شود. شخصیتی اعتدالی که «بین الطرفین» و به قول خود «انقلابی حقیقی» است. ایشان از آخرین روز ثبت نام که نام نویسی کردند با دقت و برنامه ریزی دقیق در حال حرکت است و باید دید با رد صلاحیت نامزد‌های اصلاحات، اصلاح طلبان به سوی اجماع بر سر ایشان حرکت می‌کنند یا خیر.
عضو حزب ندای ایرانیان در پاسخ به ایده‌ای که اجماع اصلاح طلبان بر علی لاریجانی را بسیار کم می‌داند، گفت: می‌گویند احتمال این اجماع بسیار کم است، اما نمی‌گویند محال و صفر است. عده‌ای هم که می‌گویند محال است تحلیل خود را دارند. جریان اصلاحات متشکل از تعداد بسیاری شخصیت و احزاب ریشه دار است و معطوف به تحلیل افراد نیست. در سیاست هیچ چیز «غیر قابل ممکن» نیست. همه چیز ممکن است و باید دید مصلحت ملک و مملکت چیست. با این کنش‌های فعلی از سوی تایید کنندگان صلاحیت افراد تحلیلم به شخصه این است که نامزد نهایی برخی اصلاح طلبان علی لاریجانی خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)