کد خبر: ۴۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
صادق محصولی وزیر کشور دولت احمدی نژاد در گردهمایی کمیته بانوان ستاد رئیسی:
صادق محصولی که روح الله حسینیان  زمانی در مورد استفاده از پولش به نفع تبلیغات انتخاباتی احمدی‌نژاد گفته بود: «اصولگرایان باید یک نفر پولدار داشته باشند تا از آن‌ها حمایت کند تا بتوانند رای بیاورند.» اینک ضمن حضور در گردهمایی کمیته بانوان ستاد مردمی حامیان آیت الله رئیسی توجه به شفاف سازی عدالت و فساد گریزی را از جمله شایستگی‌های لازم برای فرد اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری خوانده است.

همه مسئولان از ابتدا منحرف نبودند

گفتارنو/ گروه سیاست: صادق محصولی که روح الله حسینیان  زمانی در مورد استفاده از پولش به نفع تبلیغات انتخاباتی احمدی‌نژاد گفته بود: «اصولگرایان باید یک نفر پولدار داشته باشند تا از آن‌ها حمایت کند تا بتوانند رای بیاورند.» اینک ضمن حضور در گردهمایی کمیته بانوان ستاد مردمی حامیان آیت الله رئیسی توجه به شفاف سازی عدالت و فساد گریزی را از جمله شایستگی‌های لازم برای فرد اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری خوانده است.

صادق محصولی کیست؟ 
در هنگام جلسه رأی اعتماد به محصولی برای تصدی پست وزارت نفت در مجلس هفتم ایران، برخی نمایندگان مجلس با طرح موضوع ثروت محصولی با انتصاب او به این پست مخالفت کردند به‌طوری‌که در نهایت خود او مجبور به انصراف شد. یک سایت خبری مدعی ثروتی هنگفت برای محصولی شد، اما محصولی این گونه ارقام را تکذیب کرده‌است. همچنین در سال ۱۳۸۴ علی عسگری نماینده وقت مشهد در مجلس هفتم با طرح پرونده ۵/۶ میلیون دلاری وی در خصوص نفت تاجیکستان اعلام کرد که این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ در حال پیگیری است.

محصولی اعلام کرده که در ۴۴ مزایده شرکت کرده و تنها در سه مزایده برنده شده‌است و درآمدهای او حاصل آن مزایده‌ها می‌باشد.  قدرت‌الله علیخانی نماینده قزوین در مجلس هفتم شورای اسلامی ایران دربارهٔ محصولی گفته‌است: محصولی باید پاسخ دهد که منزل گران‌قیمت، درآمد میلیاردی، برج‌های میرداماد و زمین‌های بزرگ منطقه حسنی کیا را چگونه به دست آورده‌است. امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مشهد در گفتگو با فارس گفته‌است: سرمایه وی از راه مشروع کسب شده که بخشی از آن را با کمک تعدادی از بچه‌های جنگ صرف راه اندازی مؤسسه خیریه‌ای به منظور سرپرستی از ۴۰ خانواده بی سرپرست و ۴۰۰ کودک یتیم کرده‌است.

حرف و حدیث‌ها پیرامون ثروت محصولی بسیار گسترده بوده‌است. به‌طور مثال علی مطهری مدعی شد که قاسم روانبخش در مناظره اش با زاکانی گفته‌است که صادق محصولی مبلغی معادل ،۴۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان به عنوان خمس شرعی به مراجع پرداخته‌است و از آن در جهت تبلیغ جبهه پایداری انقلاب اسلامی استفاده کرده‌است. قاسم روانبخش نیز در پاسخ به این ادعا اظهارداشت: آنچه که آقای مطهری به عنوان دلسوز فرهنگ کشور در این مناظره مطرح کردند و استفاده از خبر دروغ برای مغلوب کردن حریف خود دور از انتظار و کاری ناشایست بود. روانبخش ادامه داد: هیچ تخلف مالی در کارنامه محصولی چه در وزارت کشور و چه در وزارت رفاه وجود ندارد چرا که اگر داشت همین آقایان خبرش را به کره ماه نیز می‌رساندند.

محصولی که از دوستان قدیم احمدی‌نژاد است، وی رئیس ستاد انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بوده‌است. 

به گزارش فارس، محصولی افزود: علت سقوط برخی مسئولان این است که در آن حدی که در آن پست قرار می‌گیرند، خودسازی نکردند و نمونه بارز آن رئیس دولت یازدهم و دوازدهم است. وزیر کشور دولت دهم در ادامه عنوان کرد: آنچه ما را متمایز می‌کند آن حرکت اجتماعی است که دین مشخص کرده است بنابراین اگر در مسئولیت‌های مختلف خودسازی نکرده باشیم قطعا سقوط خواهیم کرد.

محصولی بر همین اساس اضافه کرد: اگر خود سازی نکرده باشیم قطعاً به نتیجه هم نخواهیم رسید؛ برخی ممکن است بگویند که مثلا فلانی از ابتدا هم منحرف بود؛ بله، ما در مسئولان افرادی داریم که مانند بنی‌صدر از ابتدا منحرف بودند و مردم اشتباهی به او رای دادند و او نهایتا رئیس جمهور شد، دشمن از ابتدا برای اون برنامه داشته، ولی اینگونه نیست که همه مسئولان اینگونه هستند؛ خیر، همه مسئولان از ابتدا منحرف نبودند حتی برخی در جبهه‌ها بودند، اما در مسئولیت بزرگی که قرار گرفتند نتوانستند خود را حفظ کنند و سقوط کردند چرا که شیطان اینگونه نیست که آدم را رها کند. وی در همین راستا بیان کرد: ما باید نسبت به این موضوع با این دیدگاه عمل کنیم. گزینه‌های فرد اصلح برای ریاست‌جمهوری مشخص است که در روایات معصومین و آیات قرآن کریم باید امانت را به اهل آن بدهیم و باید وظیفه مسئولیت را به اصلح بدهیم.

وزیر کشور دولت دهم همچنین بیان کرد: اصلح یعنی کسی که می‌خواهد جزو کارگزاران نظام جمهوری اسلامی باشد باید سه بایستگی داشته باشد که یکی از آن‌ها علم است، پس فرد اصلح باید علم اداره کشور را بلد باشد و با قوانین آشنا باشد. محصولی ادامه داد: فرد اصلح همچنین باید تقوا داشته باشد که اگر نداشته باشد حتی اگر همه چیز هم فراهم باشد به خاکی می‌زند؛ در درجه سوم هم مدیریت و حسن تدبیر برای گزینه اصلح مهم است یعنی علاوه بر سایر موارد باید مدیریت خوبی هم داشته باشد چرا که اگر حسن تدبیر نداشته باشد کار به سرانجام نمی‌رسد. این‌ها بایسته‌هاست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد مزبور به دنبال شایسته‌ها می‌گردیم پس باید بدانیم شایستگی‌ها برای گزینه اسلحه نظام جمهوری اسلامی چیست؟

محصولی در ادامه توجه به شفاف سازی عدالت و فساد گریزی را از جمله شایستگی‌های لازم برای فرد اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری خواند.

وزیر کشور دولت دهم ادامه داد: میزان التزام عملی به ولایت فقیه و عدالت در همه زمینه‌ها از جمله در رابطه با کارآمدی و توان کار اجتماعی از جمله مواردی است که باید در گزینه اصلاح به دنبال آن گشت.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور باید کار اجتماعی کردن و مشورت گرفتن بلد باشد و در کار‌های کار‌های مختلف، به طور کارشناسی عمل کند.

محصولی در ادامه بیان کرد: وقتی ما به این رسیدیم به این که در جمع موجود، از همه بالاتر، گزینه اصلح آیت الله رئیسی است یعنی اینگونه نبوده است که مثلاً ایشان، چون رئیس قوه بوده و در آنجا موفق عمل کرده پس ایشان خوب هستند، بلکه همه نامزد‌های جریان انقلاب را که حداقل ۱۳ نفر بودند نمره دادیم و جمع زدیم که مشخص شود مجموعه این‌ها چه نمره‌ای کسب می‌کنند.

دبیرکل جبهه پایداری اعلام کرد: در مجموع آیت‌الله رئیسی انصافاً نمره بالایی آورد و این به این معنی نیست که افراد دیگر فاقد صلاحیت هستند بلکه دستور دین به ما این است که اگر به کسی رای دادید نمره ۱۸ از ۲۰ کسب حق ندارید فردی که نمره ۱۷ کسب کرده را معرفی کنید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)