کد خبر: ۴۱۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه این اداره کل در تقابل و تعارض با توسعه استان قرار ندارد گفت: این نهاد در کنار و همگام با توسعه کرمان است.
محیط زیست کرمان با توسعه در تعارض نیست
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه این اداره کل در تقابل و تعارض با توسعه استان قرار ندارد گفت: این نهاد در کنار و همگام با توسعه کرمان است.
به گزارش ایرنا، مرجان شاکری افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان از ظرفیت‌های قانونی خود برای پیشبرد اهداف عالیه این نهاد نهایت استفاده را می‌برد.
وی با بیان اینکه محیط زیست دستگاهی با شرح وظایف گسترده است تصریح کرد: این نهاد علاوه بر جلوگیری از تخلفات شکار و صید، پایش‌های کیفی در صنایع را نیز زیر نظر دارد و برای استقرار صنایع در چارچوب ضوابط زیست محیطی باید اظهار نظر کند.
وی با بیان اینکه مطالعات و آموزش‌های زیست محیطی در کنار اقدامات انجام شده در سازمان حفاظت محیط زیست می‌تواند در پیشبرد اهداف این نهاد بسیار موثر باشد اظهار داشت: آموزش‌های موثر و جدی زیست محیطی در شبکه شاد برای دانش آموزان اجرا شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان افزود: اگر در سنین پایین اهمیت محیط زیست به دانش آموزان آموخته شود در آینده با مسئولان و افرادی مواجه خواهیم بود که با مسائل محیط زیست بیگانه نیستند و محیط زیست را به عنوان یک مانع نمی‌بینند بلکه به عنوان عنصر اثرگذار در سلامت مردم می‌دانند.
وی با بیان اینکه مسئولان همواره در کنار محیط زیست بوده و هستند و دولت تدبیر و امید با اقدامات انجام شده نشان داد به محیط زیست بسیار اهمیت می‌دهد گفت: طرح مطالعاتی تالاب جازموریان در سال ۹۵ و در دولت تدبیر و امید آغاز شد.
شاکری همچنین با بیان اینکه مشکلات متعددی در حوزه محیط زیست وجود دارد تصریح کرد: اکنون استان کرمان گرفتار پدیده گرد و غبار است و یک وجه بسیاری از حوادث زیست محیطی است.
وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های محیط زیست کرمان که جزو دغدغه‌های زیست محیطی است، گرد و غبار و بحران آب است افزود: برداشت‌های بی رویه از منابع آبی کیفیت آب این استان را تنزل داده لذا با تغییر کیفیت منابع آبی شاهد خشک شدن برخی باغ‌های پسته شمال کرمان و تبدیل آن به کانون ریزگرد‌ها شده است.
شاکری ادامه داد: اگر از منابع آبی اصولی‌تر برداشت شده بود و برنامه ریزی داشتیم شاید امروز شاهد معضلات زیست محیطی همچون ریزگرد‌ها نبودیم و کاهش کیفیت منابع آبی و مهاجرت مردم که زمینه ساز مشکلات بعدی است را نداشتیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)