کد خبر: ۴۱۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتاق بازرگانی کرمان اظهار داشت: کرمان ظرفیت خوبی برای حرکت جدی در حوزه مشاغل خانگی دارد و بانک رسالت، کمیته اصناف، شهرداری کرمان و بهزیستی در این حوزه فعالیت دارند لذا باید به عنوان پایلوت کشور ایجاد ۱۰ هزار شغل را در دستور کار بگذارییم زیرا باوجود برنامه اجرایی، باید اعتبارات متفرقه دستگاه ها را در راستای تحقق این هدف گذاری و جلوگیری از موازی‌کاری هدایت کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: ایجاد ۱۰ هزار نفر فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی حرکت جدی است که با برنامه‌ها و ظرفیت‌های شناسایی شده، ظرف یک سال محقق می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدمهدی طبیب‌زاده روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه نیازمند حمایت از فعالیت‌های تحول‌زا در این بخش هستیم افزود: فعالیت انجمن مشاغل خانگی به عنوان نهاد مهم در این بخش قلمداد می‌شود.

وی اظهار داشت: کرمان ظرفیت خوبی برای حرکت جدی در حوزه مشاغل خانگی دارد و بانک رسالت، کمیته اصناف، شهرداری کرمان و بهزیستی در این حوزه فعالیت دارند لذا باید به عنوان پایلوت کشور ایجاد ۱۰ هزار شغل را در دستور کار بگذارییم زیرا باوجود برنامه اجرایی، باید اعتبارات متفرقه دستگاه ها را در راستای تحقق این هدف گذاری و جلوگیری از موازی‌کاری هدایت کرد.

طبیب زاده ادامه داد: با نقشه راه، توسعه مشاغل خانگی، توسعه کار و تجمیع فعالیت نهادها می توان به این اشتغالزایی دست یافت.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان عنوان کرد: با فعالیت‌های انجام‌شده، شاهد یک حرکت جدی در توسعه مشاغل خانگی با زنجیره کامل آن در شرایط سخت فعلی خواهیم بود.

وی گفت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با تعامل و استفاده از توان دولت، مراکز تحقیقات و دانشگاهی، فعالان بخش خصوصی، ظرفیت قوه قضاییه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ظرفیتی پیش روی استان قرار می دهد که رسیدن به توسعه پایدار را محقق می‌کند.

طبیب‌زاده بیان داشت: نقش اتاق بازرگانی استان کرمان به عنوان مشاور سه قوه در قانون مشخص شده و در این زمینه مسئولیت هایی برای خود قائل است.

وی با اشاره به تمرکز اتاق بازرگانی استان کرمان بر توسعه مشاغل خانگی گفت: توسعه بازار، برندینگ و بسته بندی به عنوان پاشنه آشیل مشاغل خانگی محسوب می‌شود که باید به این بخش‌ها پرداخته شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان تصریح کرد: این استان از نظر درآمد خانوار شهری و روستایی در رتبه های پایانی کشور قرار دارد لذا پرداختن به حوزه مشاغل خانگی بسیار ضرورت دارد و می تواند در توسعه بسیار اثرگذار باشد.

وی افزود: اتاق بازرگانی کرمان بر این برنامه است که استان باید با سرعت و دقت از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد دانش بنیان برسد که این فرایند سرلوحه کار نهادهای تاثیرگذار قرار گرفته و استاندار بر آن اذعان دارد.

وی با اشاره به دیگر مشکلات تاکید کرد: مشاغل خانگی، مهارت آموزی و توسعه صادرات در دستور کار اتاق بازرگانی قرار گرفته است.

طبیب‌زاده در پایان گفت: اتاق بازرگانی کرمان با درک مسئولیت اجتماعی و در حیطه وظایف خود توجهی جدی به توسعه پایدار دارد لذا تمامی مراکز زیرمجموعه این اتاق طبق یک برنامه مدون در مسیر یاد شده حرکت می‌کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا از گونه دلتا/احتمال انتشار واریانت هندی در سراسر کشور

نکاتی در خصوص تزریق واکسن کرونا

با حل مشکل واردات واکسیناسیون سرعت می‌گیرد

اعلام آمادگی آمریکا برای بازگشت به مذاکرات وین

قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۴.۳/ نزول قیمت‌ها در بازار

ورود محموله یک میلیون دوزی واکسن کرونا به ایران

دادستان: ۶ پرونده ترک فعل مدیران در کرمان تشکیل شد

پیکر خبرنگاران فقید ایرنا و ایسنا روز جمعه تشییع می شود

جزئیاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست به ارومیه و واژگونی اتوبوس/ راننده اتوبوس بازداشت شد

رئیس جمهوری جان باختن خبرنگاران ایرنا و ایسنا را تسلیت گفت

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)