کد خبر: ۴۱۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
یک نماینده مجلس گفت: هیچ دلیلی به من اعلام نشده است من عملا توضیح خواستم، ولی کسی پاسخ نداد، کسی با ما حرف نزد، البته ما خوشحالیم و معتقدم کسی که در این شرایط می‌خواهد بیاید و مشکل مملکت را حل کند باید فردی شجاع باشد که می‌خواهد با این مشکلات دربیفتد.
مسعود پزشکیان: دلایل ردصلاحیتم را خواستم، اما جواب ندادند/ دعوا دعوای قدرت است
یک نماینده مجلس گفت: هیچ دلیلی به من اعلام نشده است من عملا توضیح خواستم، ولی کسی پاسخ نداد، کسی با ما حرف نزد، البته ما خوشحالیم و معتقدم کسی که در این شرایط می‌خواهد بیاید و مشکل مملکت را حل کند باید فردی شجاع باشد که می‌خواهد با این مشکلات دربیفتد. 
مسعود پزشکیان گفت: بخش‌هایی از مناظره‌ها را دیدم و چنگی به دل نمی‌زند. با سه دقیقه وقت از کاندیدا می‌پرسند که مملکت را چگونه درست می‌کنید؟ هم صداوسیما شوخی کرده و به تمسخر گرفته است و هم معلوم نیست افرادی که با توضیح سه دقیقه‌ای می‌توانند مملکت را درست کنند تا الان کجا بودند که در حال حاضر می‌خواهند راه حل بدهند.
به گزارش رویداد ۲۴، مسعود پزشکیان در پیش بینی میزان مشارکت مردم در انتخابات، گفت: فکر می‌کنم درصد مشارکت پایین خواهد بود حالا هرکسی به هر کاندیدای می‌خواهد رای بدهد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قدم اول برای اینکه همه مردم پای صندوق‌های رای حضور یابد این بود که اجازه می‌دادند افرادی که ثبت نام کردند در صحنه حضور یابند. شورای نگهبان با افرادی که به عنوان رجل سیاسی معرفی کرد کاری کرد که جمعیتی پای صندوق‌ها نیایند و طبیعتا سهمی از افراد جامعه را حذف کرد.
اینکه این بخش از جامعه را چگونه می‌توان دوباره به صحنه کشاند بستگی به مناظرات و نحوه گفت وگوی کاندیدا‌هایی دارد که آنجا نشسته اند و باهم گفتگو می‌کنند. اگر بتوانند خودشان را صادقانه به عنوان نماینده مردم نشان بدهند آنوقت می‌توانند مردم را به صحنه بکشانند.
وی ادامه داد: بخش‌هایی از مناظره‌ها را دیدم و چنگی به دل نمی‌زند. با سه دقیقه وقت از کاندیدا می‌پرسند که مملکت را چگونه درست می‌کنید؟ هم صداوسیما شوخی کرده و به تمسخر گرفته است و هم معلوم نیست افرادی که با توضیح سه دقیقه‌ای می‌توانند مملکت را درست کنند تا الان کجا بودند که در حال حاضر می‌خواهند راه حل بدهند.
پزشکیان در پاسخ به انتقادات نمایندگان مبنی بر اینکه کشور ۳۲ سال در دست اصلاح طلبان بوده است و نتوانسته اند کاری کنند گفت: من الان یک طبیب و جراح قلبم، کارگری کردم در بیمارستان کار کردم و با همان کاری که کردم در انتخابات مجلس، علی رغم اینکه خیلی از مردم انتخابات را تحریم کرده بودند، اما آمدند و به من رای دادند، نه دنبال پول نه پست و نه قدرت بودم و تا الان هم از هیچ مریضی پول نگرفتم و نمی‌گیرم، صادقانه برای مردم کار کردم.
این‌ها خودشان بگویند که کجا بودند و برای این مملکت چکار کردند، فرهنگ جامعه دست کیست؟ چه کسی در مسجد و مدرسه و دانشگاه دین درس می‌دهد؟ چرا دین ما اینگونه شده است؟ چهل سال است که این انقلاب دست روحانیت است چرا جوانان ما اینگونه شده اند؟
وی ادامه داد: همه ما در شکل گیری شرایط موجود نقش داریم باید نشست و اختلافات را حل کرد و صادقانه براساس علم و‌نه براساس شعار عمل کرد.
برای اینکه ۱۱نفر را در میدان بازی بدهند "کی‌روش" را می‌آورند و نتیجه می‌گیرند در حالی که ما کلی مربی در کشور داریم، اما چندین میلیون پول به آن فرد می‌دهند که یازده نفر را در میدان مدیریت کند و این یعنی استفاده از علم؛ چطور است که ما در کشور با این همه مشکلات خودمان را عقل کل می‌دانیم، اما علمش را هم نداریم.
حاضر نیستیم بگوییم ما عالم این رشته نیستیم. فردی که کشاورزی بلد نیست برای کشاورزی طرح و برنامه می‌دهد؛ کسی که صنعت بلد نیست برای صنعت طرح می‌دهد؛ تا زمانی که اینگونه مردم را فریب می‌دهیم مشکل حل شدنی نیست.
وی در مورد اینکه آیا مشکل بحث نظارت استصوابی است گفت: من با نظارت استصوابی مشکل ندارم، اما معتقدم کسی که می‌خواهد نظارت استصوابی داشته باشد باید ابزار درستی برای این کار داشته باشد. اگر ابزار درستی در دستش باشد که مشکلی ندارد.
سوالی که من از آن‌ها دارم این است که ابزار، کتاب و میزان تان را برای این نوع نظارت بگوید تا همه بدانند و بعد هم اینکه این ابزار قابل سنجش باشد. اگر صدنفر دیگر بسنجند همان دربیاید. شما اگر بچه یا بزرگسال، مسلمان یا غیر مسلمان باشی و بروی بگویی یک کیلو پنیر می‌خواهم یک کیلو پنیر به شما می‌دهند، نیم کیلو نمی‌دهند؛ ابزار و وزنه هست و قابل اندازه گیری است. ما ابزار نظارت استصوابی را چه تایید و رد افراد را باید داشته باشیم و آن را به همه معرفی کنیم.
پزشکیان تصریح کرد: در قرآن تاکید شده است که ذره‌ای در اندازه گیری طغیان نکنید، افرادی را که تجربه و علم ندارند حاکم می‌کنیم، اما عده‌ای عالم را حذف می‌کنیم. خیلی ها، چون جایی در این مملکت برایشان وجود ندارد می‌روند، حالا هی ما شعار بدهیم.
وی در مورد اینکه آیا دلایل رد صلاحیت تان را به خودتان اعلام کرده اند گفت: هیچ دلیلی به من اعلام نشده است من عملا توضیح خواستم، ولی کسی پاسخ نداد، کسی با ما حرف نزد، البته ما خوشحالیم و معتقدم کسی که در این شرایط می‌خواهد بیاید و مشکل مملکت را حل کند باید فردی شجاع باشد که می‌خواهد با این مشکلات دربیفتد و دنبال منافع شخصی نیست.
پزشکیان در پاسخ به اینکه آیا کاندیدا‌های فعلی این شرایط را دارند گفت: من در مورد این افراد قضاوتی نمی‌کنم، اما آنچه مشخص است این است که دعوا دعوای قدرت است و دعوای خدمت نیست.
وی در پاسخ به اینکه "برخی معتقدند تمامی این روند و سازوکار‌ها برای این است که یک نفر خاص رئیس جمهور شود و آیا این را قبول دارید؟ " گفت: تصورم این است که این‌ها سیستم را طوری چینش کرده اند که یک نفر خاص از صندوق بیرون بیاید. در همین مجلس ۲۲۰ نفر امضا کردند که آقای رئیسی کاندیدا شود، افرادی که امضا کردند جز این‌ها هستند و آقای جلیلی هم جز افرادی بود که می‌گفت اگر آقای رئیسی بیاید کنار می‌کشد، این‌ها همه با هم هماهنگ هستند و رقابتی وجود ندارد.
وی در مورد اینکه آیا این دوره از انتخابات شور و حرارتی در جامعه ایجاد کرده است گفت: وقتی یک گروه، جناح، دسته و یک نوع تفکر می‌آید و حالا دونفر هم که معلوم نیست در آن جریان‌های دیگر بودند یا نبودند تایید می‌شوند، قطعا آن شور و حرارت ایجاد نمی‌شود. همه افراد اصلی را حذف می‌کنند و دو نفر را نیز برای خالی نبودن عریضه می‌آورند این را مردم می‌فهمند و نمی‌توانیم تصور کنیم که مردم نمی‌فهمند این نوع رفتار به ضرر مملکت است.
وی ادامه داد: این‌ها می‌گویند اصلاحات بد و دولت بد کار کرده است تلویزیون این را می‌گوید و خودشان هم این را می‌گویند تریبون هایشان هم این را تاکید می‌کند؛ خوب اجازه دهید که نماینده اصلاحات بیاید و خود را در معرض رای مردم قرار دهد و اگر بد کار کرده باشند اجازه دهید مردم رای ندهند چرا حذفش می‌کنید؟ شما که می‌گویید این‌ها بی عرضه هستند و می‌گویید این‌ها نتوانستند و خراب کردند و همه گناهان را گردن این‌ها می‌اندازید پس چرا می‌ترسید یکی از این‌ها بیاید؟ اگر ریگی در کفش‌تان نیست پس چرا می‌ترسید.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات شرکت می‌کنید گفت: بالاخره این انقلاب مال ماست و به هر شکلی که شده است و هر اتفاقی که بیفتد باید آنرا حفظ کنیم. بحث ما این بود که دیگران را به صحنه بکشانیم با این اتفاقات خیلی سخت است و حتی آدم در خانواده اش نمی‌تواند به زور بگوید بیاید رای بدهید من با تمام وجودم برای این انقلاب و مملکت کار کردم، قرار نیست با این انقلاب قهر کنم.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه آیا کاندیدایی را برای رای دادن انتخاب کرده اید گفت: نه هنوز هیچ کس را انتخاب نکرده ام.
نایب رئیس مجلس یازدهم راجع به سخنان مقام معظم رهبری در مورد جبران حق یکی از کاندیدای ریاست جمهوری گفت: جز عجایب بود وقتی رهبری مطلبی بیان می‌کند و یا مطالبه‌ای دارد نمایندگان خودشان را به آب و آتش می‌زنند که چرا حرفشان زمین ماند، ولی این بار هیچ واکنشی نداشتند.
رهبری گفتند حتما باید احقاق حق شود شورای نگهبان هیچ کاری نکرد و گفتند کار ما درست است. این هم جز آن بحث‌های است که باید شفاف کنند که آیا اطلاعات غلط به رهبری داده اند که می‌گویند باید جبران شود یا این‌ها اصلا حساب کتاب را هم قبول ندارند، کلمه جبران را شورا‌ی نگهبان تفسیر کند، هرکسی می‌داند معنای جبران چیست و قطعا شورا جبران نکرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: دستگاه قضا با دروغ‌سازان در موضوع آرامستان برخورد کند

تامین اجتماعی ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری در کرمان پرداخت می‌کند/تجلیل از ۶ بازنشسته نمونه تامین اجتماعی

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

۴۰۹ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۳۹ هزار و ۳۵۷ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

ظریف: روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده‌ایم

۶ راهکار برای ایجاد ثبات و تعادل در بورس

افزایش ۳۵ درصدی مصرف بنزین در موج پنجم کرونا

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

پربازدید ها

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

نماینده مجلس: تصویب شتابزده طرح صیانت، ظرفیت دولت سیزدهم را حذف کرد

رئیسی در مراسم تنفیذ: شرط ادب بود که دست مقام معظم رهبری را می‌بوسیدم ولی به دلیل شرایط موجود این توفیق از من سلب شد / مردم از دولت جدید تحول خواسته‌اند؛ این تحول مستند به سند ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب است / ما از قبیله «ما می‌توانیم» هستیم

تعطیلی دو هفته‌ای فعلا منتفی شد / وزیر کشور: تعطیل کردن نیاز به مقدمات و برنامه ریزی دارد

صدا و سیما با تخریب دولت روحانی توقع مردم را از رییسی بالا می‌برد/ علم الهدی به اصولگرایان هشدار داد/ احمدی نژاد می‌داند کتک خوردن مردم سهم روحانی نیست/ زدن دولت روحانی نفعی برای دولت رییسی ندارد

جهانگیری: کشور در سال ۹۲ در شرایط اوج اختلافات بود به گونه‌ای که رئیس جمهور وقت علیه رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نوار پخش می کرد / روحانی قبل از دوران ریاست جمهوری گنجینه اسرار کشور بودند / اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفت کش ما، آن را منفجر می‌کرد/ هیچ کس نگفت پول نفت چگونه جابه‌جا می‌شد / خیلی از دوستان با نادانی کامل به دولت فشار آوردند و زخم زبان زدند / برخی از سر دلسوزی خواستار استعفای دولت بودند اما ما در مقابل مردم مسئول بودیم و باید می‌ایستادیم

ربیعی: مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود / تورم و کاهش ارزش پول ملی، نتیجه تحریم‌های بی‌سابقه و وحشتناک بود / در این دولت از درآمدهای ارزی بیش از صدمیلیارد دلاری هم ‌خبری نبود / از نظر صدا و سیما، ظاهرا هنوز هم تحریم واقعیت ندارد / صدا و سیما همچنان دولت یازدهم و دوازدهم را نقد کند و بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فرصت ۲ هفته‌ای رئیسی برای معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس پس از مراسم تحلیف

دو هفته کشور را قرنطینه واقعی کنید

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)