کد خبر: ۴۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از اعاده ۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان با ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال طی سال گذشته خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از اعاده ۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان با ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال طی سال گذشته خبر داد و گفت: سال جاری نیز با اجرای ۱۱ مورد احکام قضایی، زمینه اعاده ۶ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به بیت المال فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، دادخدا سالاری روز شنبه در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: کارخانه خانه سازی کرمان به عنوان یکی از اموال و املاک متعلق به دولت از اموال بیت المال محسوب می شود و دادستانی کرمان با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی درصدد تعیین تکلیف این واحد اقتصادی است.

وی با اشاره به این مطلب که تعیین تکلیف کارخانه خانه سازی کرمان در اختیار مجموعه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، اظهار داشت: پیگیری های لازم از سوی اداره کل راه و شهرسازی این استان از وزارت راه و شهرسازی در دست انجام است و تاکید مجموعه اجرایی و قضایی کرمان بر راه اندازی و احیای مجدد این کارخانه است.

مدعی العموم تصریح کرد: از آنجا که داشتن مسکن حق هر شهروند است و از سوی دیگر تامین مسکن هزینه های سنگینی را به افراد تحمیل می کند، تاکید بر این است که اقدامات لازم برای راه اندازی مجدد این کارخانه در راستای تامین مسکن ارزان و با کیفیت برای مردم انجام شود.

سالاری گفت: بر مبنای اقدامات راه و شهرسازی استان کرمان کارهای بسیار خوبی در حوزه حراست و صیانت از حقوق بیت المال و حفظ حقوق عامه انجام شده است.

وی با اشاره به این مطلب که اداره کل راه و شهرسازی به عنوان نماینده بیت المال در حفاظت از اراضی ملی به شمار می رود، اظهار داشت: اقدامات خوبی به منظور جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال در بخش زمین و مسکن انجام شده و انتظار می رود با توسعه اقدامات پیشگیرانه از ایجاد پرونده های قضایی جلوگیری شود.

لزوم توسعه اقدامات حفاظتی، صیانتی و پیشگیرانه در حوزه زمین و مسکن

وی اجرای قانون حدنگار را از راهکارهای مهم پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال در حوزه زمین و مسکن برشمرد و ادامه داد: در راستای تقویت یگان حفاظت راه و شهرسازی نیز اقدامات خوبی طی سال گذشته انجام شده که انتظار می رود با توسعه و تکمیل این اقدامات، زمینه مناسب تری برای حراست و صیانت از اموال عمومی فراهم شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: متناسب سازی حق الزحمه نیروهای دست اندرکار در حوزه حراست و صیانت از حقوق عامه در حوزه زمین و مسکن و متناسب سازی حقوق کارکنان راه و شهرسازی با میزان مسئولیت آنها نیز در زمینه حفاظت، صیانت و پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال در حوزه زمین و مسکن بسیار اثرگذار خواهد بود.

سالاری با تاکید بر این مطلب که اقدام در راستای صیانت از بیت المال در حقیقت در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تاثیر به سزایی دارد، ادامه داد: اقدامات انجام شده در این حوزه نیز در راستای احیای حقوق عامه انجام می شود.

لزوم توجه ویژه به موضوع سیما منظر شهری در کرمان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که موضوع سیما منظر شهری در سطح کشور و از جمله در استان کرمان دچار لجام گسیختگی و ناهمگونی است، ادامه داد: لازم است که اداره کل راه و شهرساری استان کرمان بر مبنای مسئولیت های قانونی خود به این موضوع ورود جدی کرده و با ضابطه مند کردن اقدامات حوزه سیما منظر شهری، مردم را به رعایت اصول و قوانین این حوزه پایبند کند زیرا سیما و منظر شهری مطلوب و زیبا نیز از حقوق عمومی به شمار می رود و باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات حوزه سیما منظر شهری نیاز به مجوزات و پیگیری های کشوری دارد که زمان بر خواهد بود، گفت: می توان ظرفیت های نظام مهندسی کرمان را در این حوزه به کار گرفته و اقدامات لازم را انجام داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: به عنوان مدعی العموم تاکید می شود که حاکمیت باید در جهت منافع مردم به موضوع سیما منظر شهری ورود کرده و از ایجاد مناظر ناهمگون جلوگیری کند.

پرونده مسکن مهر بیلوکاران به صورت ویژه رسیدگی می شود

سالاری بر تکمیل مسکن های مهر نیز تاکید کرد و گفت: در راستای حل مشکل پروژه مسکن مهر بیلوکاران مقرر شده در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای حفظ حقوق بیت المال برنامه ریزی های لازم انجام و مصوبات آن در اسرع وقت اجرایی شود.

وی به موضوع طرح اقدام ملی نیز اشاره کرد و گفت: لازم است مشکلات احتمالی این طرح نیز از هم اکنون مورد رصد قرار گرفته و راهکارهای پیشگیری و رفع آنها اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که وضعیت بزرگراه های کرمان متناسب با شرایط این استان و مردم آن نیست، عنوان کرد: استان کرمان از نظر جغرافیایی به عنوان کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب به شمار می رود و از این رو لازم است نسبت به دو بانده کردن جاده های این استان اقدامات لازم صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: اقدام در راستای ساماندهی جاده های دو بانده در استان کرمان حرکتی در راستای حفظ حقوق عامه است که ضمن کاهش هزینه های بیمه ای و درمانی و خسارت های جانی و مالی، از اتلاف سوخت و سرمایه های کشور که در قالب سوبسید حامل های انرژی پرداخت می شود، نیز جلوگیری می شود.

نیروهای حراست به صیانت از نیروی انسانی توجه ویژه ای داشته باشند

سالاری در ادامه سخنان خود بر حفاظت از نیروهای انسانی ادارات نیز تاکید کرد و گفت: واحدهای حراست ضمن حفاظت از اسناد و مدارک مهم، باید نماینده سازمان های نظارتی بوده و از سرمایه های انسانی مجموعه نیز به عنوان مهمترین سرمایه های موجود حفاظت کنند.

وی با اشاره به این مطلب که هیچ فردی از نیروی متخلف حمایت نمی کند، خاطرنشان کرد: مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در راستای شناسایی و برخورد با نیروهای متخلف راه و شهرسازی شهرستان، سالم سازی اداری و صیانت از نیروی انسانی همکاری بسیار خوبی با مجموعه قضایی استان داشته اند که جای تقدیر دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز گفت: طی سال جاری ضمن اجرای ۱۱ مورد حکم قضایی، اراضی تصرفی به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان از ید زمین‌خواران و متصرفان خارج شده است.

علی حاجی زاده خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز در سطح استان کرمان ۵۷ هزار و ۱۸۶ عضو ثبت نام کرده اند و کار اجرای ۵۷۸۵ واحد آغاز شده است.

وی با بیان این مطلب که تعداد ۱۱۱۶ واحد مسکن اقدام ملی تحویل گردیده و تعداد ۲۴۸ واحد در راستای اجرای طرح اقدام ملی در شمال استان کرمان آماده افتتاح است، گفت: استان کرمان در اجرای این طرح از استانهای برتر وپیشرو کشور به شمار می رود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان یادآور شد: مرحله پنجم ثبت نام طرح اقدام ملی نیز در استان کرمان همزمان با سراسر کشور به صورت تمام الکترونیکی در تعدادی از شهرهای استان از دیروز آغاز شده است.

حاجی زاده ‏از همراهی دادستانی کرمان به منظور فعال شدن مسکن مهر بیلوکاراه و احیای کارخانه خانه سازی این استان تقدیر کرد و ادامه داد: در حال حاضر سازمان نظام مهندسی ساختمان با ۱۴ هزار عضو کار نظارت ،طراحی و اجرای ساختمانها را برعهده دارند و انتخابات هیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان نظام کاردانی ساختمان در سال جاری برگزار میگردد که هم اکنون کار ثبت نام کاندیدا ها در حال انجام است.  

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که استان کرمان ۲ هزار کیلومتر راه بزرگراهی دارد، عنوان کرد: ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه نیز در استان کرمان در دست احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: هزار کیلومتر از راه های استان نیز باید به بزرگراه تبدیل شود که پس از تامین اعتبارات لازم عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

حاجی زاده ارزش پروژه های راه و ساختمان های دولتی را در شمال استان کرمان را بیش ۲ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: طرح توسعه عمران شهری ۵۶ شهر شمال استان کرمان نیز تدوین شده و این طرح در ۱۲ شهر در حال بازنگری است.

وی یادآور شد: یک هزار و ۱۲۷ واحد مسکن مهر ناتمام در استان کرمان وجود دارد که با همراهی دستگاه قضایی استان تلاش می‌شود که مشکلات آنها برطرف شده و این واحدها در اسرع وقت تکمیل شده و در اختیار صاحبان آنها قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۵.۰۹/ پیشروی سکه در کانال ۱۱ میلیون تومان

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

روحانی: در تصمیمات ستاد کرونا موردی مخالف اصول علمی و بی‌توجه به تجربه جهانی نمی‌بینیم / در ۸ سال گذشته در زمینه بهداشت و درمان کار بی‌نظیری در کشور انجام شده / دوگانه‌های شکل گرفته در طول شیوع کرونا را کنار زدیم / اگر حتی یک واکسن مشکل داشته باشد، نزدن آن بدتر از زدن است

پربازدید ها

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

حریرچی: هر فرد مبتلا به کرونای دلتا ۵ تا ۹ نفر را درگیر می‌کند / امکان انتقال سویه دلتا از طریق افراد واکسینه شده وجود دارد / باید سرعت واکسناسیون افزایش پیدا کند / در برخی از استان ها، استقبال مناسبی از واکسیناسیون نشده؛ ۴۰ درصد افراد برای واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند / عده‌ای برای کسب درآمد و گذراندن زندگی منکر کرونا می‌شوند

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)