کد خبر: ۴۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از اعاده ۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان با ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال طی سال گذشته خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از اعاده ۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان با ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال طی سال گذشته خبر داد و گفت: سال جاری نیز با اجرای ۱۱ مورد احکام قضایی، زمینه اعاده ۶ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به بیت المال فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، دادخدا سالاری روز شنبه در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: کارخانه خانه سازی کرمان به عنوان یکی از اموال و املاک متعلق به دولت از اموال بیت المال محسوب می شود و دادستانی کرمان با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی درصدد تعیین تکلیف این واحد اقتصادی است.

وی با اشاره به این مطلب که تعیین تکلیف کارخانه خانه سازی کرمان در اختیار مجموعه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، اظهار داشت: پیگیری های لازم از سوی اداره کل راه و شهرسازی این استان از وزارت راه و شهرسازی در دست انجام است و تاکید مجموعه اجرایی و قضایی کرمان بر راه اندازی و احیای مجدد این کارخانه است.

مدعی العموم تصریح کرد: از آنجا که داشتن مسکن حق هر شهروند است و از سوی دیگر تامین مسکن هزینه های سنگینی را به افراد تحمیل می کند، تاکید بر این است که اقدامات لازم برای راه اندازی مجدد این کارخانه در راستای تامین مسکن ارزان و با کیفیت برای مردم انجام شود.

سالاری گفت: بر مبنای اقدامات راه و شهرسازی استان کرمان کارهای بسیار خوبی در حوزه حراست و صیانت از حقوق بیت المال و حفظ حقوق عامه انجام شده است.

وی با اشاره به این مطلب که اداره کل راه و شهرسازی به عنوان نماینده بیت المال در حفاظت از اراضی ملی به شمار می رود، اظهار داشت: اقدامات خوبی به منظور جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال در بخش زمین و مسکن انجام شده و انتظار می رود با توسعه اقدامات پیشگیرانه از ایجاد پرونده های قضایی جلوگیری شود.

لزوم توسعه اقدامات حفاظتی، صیانتی و پیشگیرانه در حوزه زمین و مسکن

وی اجرای قانون حدنگار را از راهکارهای مهم پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال در حوزه زمین و مسکن برشمرد و ادامه داد: در راستای تقویت یگان حفاظت راه و شهرسازی نیز اقدامات خوبی طی سال گذشته انجام شده که انتظار می رود با توسعه و تکمیل این اقدامات، زمینه مناسب تری برای حراست و صیانت از اموال عمومی فراهم شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: متناسب سازی حق الزحمه نیروهای دست اندرکار در حوزه حراست و صیانت از حقوق عامه در حوزه زمین و مسکن و متناسب سازی حقوق کارکنان راه و شهرسازی با میزان مسئولیت آنها نیز در زمینه حفاظت، صیانت و پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال در حوزه زمین و مسکن بسیار اثرگذار خواهد بود.

سالاری با تاکید بر این مطلب که اقدام در راستای صیانت از بیت المال در حقیقت در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تاثیر به سزایی دارد، ادامه داد: اقدامات انجام شده در این حوزه نیز در راستای احیای حقوق عامه انجام می شود.

لزوم توجه ویژه به موضوع سیما منظر شهری در کرمان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که موضوع سیما منظر شهری در سطح کشور و از جمله در استان کرمان دچار لجام گسیختگی و ناهمگونی است، ادامه داد: لازم است که اداره کل راه و شهرساری استان کرمان بر مبنای مسئولیت های قانونی خود به این موضوع ورود جدی کرده و با ضابطه مند کردن اقدامات حوزه سیما منظر شهری، مردم را به رعایت اصول و قوانین این حوزه پایبند کند زیرا سیما و منظر شهری مطلوب و زیبا نیز از حقوق عمومی به شمار می رود و باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات حوزه سیما منظر شهری نیاز به مجوزات و پیگیری های کشوری دارد که زمان بر خواهد بود، گفت: می توان ظرفیت های نظام مهندسی کرمان را در این حوزه به کار گرفته و اقدامات لازم را انجام داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: به عنوان مدعی العموم تاکید می شود که حاکمیت باید در جهت منافع مردم به موضوع سیما منظر شهری ورود کرده و از ایجاد مناظر ناهمگون جلوگیری کند.

پرونده مسکن مهر بیلوکاران به صورت ویژه رسیدگی می شود

سالاری بر تکمیل مسکن های مهر نیز تاکید کرد و گفت: در راستای حل مشکل پروژه مسکن مهر بیلوکاران مقرر شده در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای حفظ حقوق بیت المال برنامه ریزی های لازم انجام و مصوبات آن در اسرع وقت اجرایی شود.

وی به موضوع طرح اقدام ملی نیز اشاره کرد و گفت: لازم است مشکلات احتمالی این طرح نیز از هم اکنون مورد رصد قرار گرفته و راهکارهای پیشگیری و رفع آنها اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که وضعیت بزرگراه های کرمان متناسب با شرایط این استان و مردم آن نیست، عنوان کرد: استان کرمان از نظر جغرافیایی به عنوان کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب به شمار می رود و از این رو لازم است نسبت به دو بانده کردن جاده های این استان اقدامات لازم صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: اقدام در راستای ساماندهی جاده های دو بانده در استان کرمان حرکتی در راستای حفظ حقوق عامه است که ضمن کاهش هزینه های بیمه ای و درمانی و خسارت های جانی و مالی، از اتلاف سوخت و سرمایه های کشور که در قالب سوبسید حامل های انرژی پرداخت می شود، نیز جلوگیری می شود.

نیروهای حراست به صیانت از نیروی انسانی توجه ویژه ای داشته باشند

سالاری در ادامه سخنان خود بر حفاظت از نیروهای انسانی ادارات نیز تاکید کرد و گفت: واحدهای حراست ضمن حفاظت از اسناد و مدارک مهم، باید نماینده سازمان های نظارتی بوده و از سرمایه های انسانی مجموعه نیز به عنوان مهمترین سرمایه های موجود حفاظت کنند.

وی با اشاره به این مطلب که هیچ فردی از نیروی متخلف حمایت نمی کند، خاطرنشان کرد: مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در راستای شناسایی و برخورد با نیروهای متخلف راه و شهرسازی شهرستان، سالم سازی اداری و صیانت از نیروی انسانی همکاری بسیار خوبی با مجموعه قضایی استان داشته اند که جای تقدیر دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز گفت: طی سال جاری ضمن اجرای ۱۱ مورد حکم قضایی، اراضی تصرفی به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان از ید زمین‌خواران و متصرفان خارج شده است.

علی حاجی زاده خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز در سطح استان کرمان ۵۷ هزار و ۱۸۶ عضو ثبت نام کرده اند و کار اجرای ۵۷۸۵ واحد آغاز شده است.

وی با بیان این مطلب که تعداد ۱۱۱۶ واحد مسکن اقدام ملی تحویل گردیده و تعداد ۲۴۸ واحد در راستای اجرای طرح اقدام ملی در شمال استان کرمان آماده افتتاح است، گفت: استان کرمان در اجرای این طرح از استانهای برتر وپیشرو کشور به شمار می رود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان یادآور شد: مرحله پنجم ثبت نام طرح اقدام ملی نیز در استان کرمان همزمان با سراسر کشور به صورت تمام الکترونیکی در تعدادی از شهرهای استان از دیروز آغاز شده است.

حاجی زاده ‏از همراهی دادستانی کرمان به منظور فعال شدن مسکن مهر بیلوکاراه و احیای کارخانه خانه سازی این استان تقدیر کرد و ادامه داد: در حال حاضر سازمان نظام مهندسی ساختمان با ۱۴ هزار عضو کار نظارت ،طراحی و اجرای ساختمانها را برعهده دارند و انتخابات هیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان نظام کاردانی ساختمان در سال جاری برگزار میگردد که هم اکنون کار ثبت نام کاندیدا ها در حال انجام است.  

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که استان کرمان ۲ هزار کیلومتر راه بزرگراهی دارد، عنوان کرد: ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه نیز در استان کرمان در دست احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: هزار کیلومتر از راه های استان نیز باید به بزرگراه تبدیل شود که پس از تامین اعتبارات لازم عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

حاجی زاده ارزش پروژه های راه و ساختمان های دولتی را در شمال استان کرمان را بیش ۲ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: طرح توسعه عمران شهری ۵۶ شهر شمال استان کرمان نیز تدوین شده و این طرح در ۱۲ شهر در حال بازنگری است.

وی یادآور شد: یک هزار و ۱۲۷ واحد مسکن مهر ناتمام در استان کرمان وجود دارد که با همراهی دستگاه قضایی استان تلاش می‌شود که مشکلات آنها برطرف شده و این واحدها در اسرع وقت تکمیل شده و در اختیار صاحبان آنها قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بانوان فوتبالیست ایران به مصادف با چین می‌روند

 آمار بی‌سرپرستی و بدسرپرستی کودکان رو به رشد است / واگذاری سالانه ۱۲۰ فرزند خوانده به متقاضیان کرمانی

سرمربی گل‌گهر سیرجان: می توانیم مدعی اول قهرمانی باشیم / امیدوارم حق به حق‌دار برسد

آغاز به کار جشنواره شعر ملی رضوی

استاندار کرمان در مراسم تدفین کودکان جان باخته در سیل شرکت کرد/ پیگیری برای رفع مشکلات شرق استان ادامه دارد

برودت هوای سرد تا اواسط هفته در استان

وضعیت کرونا در ایران در صدمین هفته همه‌گیری/۴ استان بدون فوتی در هفته گذشته

الزام رانندگان تاکسی به نصب کارت واکسن در معرض دید مسافر

اعتماد به نفستان را با به‌کارگیری این چهار روش افزایش دهید

ستایش AFC از تیم ملی فوتبال زنان ایران

پربازدید ها

احضار دو مدیر به دادسرای کرمان به دلیل عدم حمایت از تولید 

هشدار! روغن‌هایی که سبب افزایش فراموشی می‌شوند

ترمیم سیل‌بندها باید با اولویت انجام شود / ماشین‌آلات مهندسی ‌سپاه، ارتش و وزارت راه به مناطق‌ سیل‌زده کرمان اعزام شد/ نیازهای معیشتی مردم سیل زده سریعاً رسیدگی شود‌

اگر مدام هوس شیرینی می‌کنید، کمی بخوابید!

یک دستگاه ام.آر.آی پس از ۱۵سال در انبار گمرک سیرجان تعیین تکلیف می‌شود

اعلام زمان فعالیت مدارس به صورت حضوری / افت تحصیلی ۶۰ درصدی دانش آموزان / اجتماعی پذیری و جمع‌پذیری دانش‌آموزان دچار اشکال شده است

اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در استان کرمان

محموله ۴۰ تنی اقلام زیستی وارد مناطق سیل‌زده شد / سه فروند بالگرد در منطقه در حال امدادرسانی است

 ببینید| آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده کرمان از زبان مدیرکل مدیریت بحران استانداری

خدمات‌رسانی 13 تیم بهداشتی در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۵ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)