کد خبر: ۴۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست و من فکر کردم اگر ما این روندی که در بخش اقتصاد کشورمان ادامه دارد بخواهیم همین روش و همین شیوه را ادامه دهیم ممکن است شرایط بدتری را برای کشورمان داشته باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تغییر ریل اقتصاد کشور و در واقع بازنگری در نحوه نگرش به اداره جامعه از اولویت‌های من در دولت جدید است و من مطمئن هستم این کار شدنی است.

به گزارش ایرنا عبدالناصر همتی در گفت‌وگوی انتخاباتی با مردم سیستان و بلوچستان که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز /شنبه/ از شبکه سیمای استانی هامون پخش شد اظهار داشت: در خصوص اینکه من چرا وارد صحنه ریاست جمهوری شدم چند نکته‌ای را خدمت شما عزیزان عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست و من فکر کردم اگر ما این روندی که در بخش اقتصاد کشورمان ادامه دارد بخواهیم همین روش و همین شیوه را ادامه دهیم ممکن است شرایط بدتری را برای کشورمان داشته باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقشار مختلف از مردم در تمام استانها گرفتار بیکاری و معیشت هستند که رفاه و آسایش زندگی آنان تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه و فشار حداکثری دشمن به مراحل نامطلوبی رسیده است.

وی ادامه داد: حالا ممکن است سوال بفرمایید که چیکار می‌خواهید بکنید ببینید من فکر می‌کنم مشکل کشور ما این است که سیاست بیش از حد بر اقتصاد کشور حاکم شده و مسائل اقتصادی ما تحت تاثیر نگاه‌های سیاسی است بویژه در استان‌ها باعث شده که ما نتوانیم از ظرفیت استانها استفاده کنیم و یک ارتباط منطقی بین استانها برای توسعه اقتصادی مربوط به استانها برقرار کنیم.

همتی اظهارداشت: علت آن بر می‌گردد به اینکه نگرش اقتصادی متاسفانه در بین مسوولان ما کم است. چرا می‌گوییم نگرش اقتصادی کم است ببینید در دنیا سیاست را در اختیار اقتصاد قرار دادند و بر مبنای طراحی‌های اقتصادی که دارند برای بهبود زندگی مردم خودشان اقدام می‌کنند.

وی تاکید کرد: من می‌گویم هر اقدامی در کشور انجام می‌دهیم در نهایت باید منفعتی برای جیب مردم داشته باشد اگر قرار باشد که ما سیاست‌ها و اقداماتی را در دولت انجام دهیم که نهایت آن فقر مردم باشد اینکه توفیق نیست و منظور مردم برای رای دادن به رییس جمهور این نیست که بیاید اقداماتی انجام دهد که همون مردمی که آمدن و رای دادن از نظر اقتصادی فقیرتر شوند و از نظر اجتماعی و سیاسی محدوتر شوند خوب اینکه مطلوب مردم نیست. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من فکر می‌کنم این تجدید نظر باید در کشور باشد و علت اینکه من وارد صحنه شدم به خاطر تخصص اقتصادی خودم و اینکه کل چهل سال گذشته تمام مسائل اقتصادی را زیر نظر داشتم و بنگاه‌های بزرگی که آخریش بانک مرکزی بوده را اداره کردم.

وی تصریح کرد: بر مسائل و تنگناه‌های بین المللی اشراف کامل دارم و به اطلاعات مربوط به شاخص‌های اقتصادی اطلاعات کافی دارم و گیرهای کشور را الان می دانم کجاست و من فکر می‌کنم اگر ورود من بتواند کمک کند که ما بتوانیم این ریل گذاری اقتصادی را اصلاح کنیم.

همتی ادامه داد: این آخرین فرصت باقی مانده برای اصلاح اقتصادی را از دست ندهیم وارد صحنه شدم و برای همین من گفتم که فقط می خواهم چهار سال رییس جمهور باشم.

وی بیان کرد: در خصوص استان‌ها راهبرد ملی برای توسعه اقتصادی استان‌ها نداریم زیرا استان‌های ما هر کدام یک سری ویژگی‌هایی دارند عده‌ای نزدیک به دریا بوده و عده‌ای از همسایگان شرقی و غربی برخوردارند و در این راستا باید کلکسیونی از مشکلات را که به خاطر نگاه متمرکز در کشور به وجود آمده از صحنه اقتصاد برداریم. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی در کشور بر روی تهران متمرکز شویم شهرهای دیگر به حاشیه تبدیل می‌شود و اولویت اول من این است که تصمیمات اقتصادی بر کشور حاکم باشد تا تصمیمات سیاسی و این نگاه سیاسی به استان‌ها را برداریم و به نگاه اقتصادی آن را تبدیل کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات استان‌ها نگاه سیاسی بوده که راه حل‌ها هم بیشتر با دید امنیتی و متمرکز دیده شده که اگر می‌خواهیم استان‌ها توسعه یابد ویژگی‌های آنها را مد نظر داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)