کد خبر: ۴۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست و من فکر کردم اگر ما این روندی که در بخش اقتصاد کشورمان ادامه دارد بخواهیم همین روش و همین شیوه را ادامه دهیم ممکن است شرایط بدتری را برای کشورمان داشته باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تغییر ریل اقتصاد کشور و در واقع بازنگری در نحوه نگرش به اداره جامعه از اولویت‌های من در دولت جدید است و من مطمئن هستم این کار شدنی است.

به گزارش ایرنا عبدالناصر همتی در گفت‌وگوی انتخاباتی با مردم سیستان و بلوچستان که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز /شنبه/ از شبکه سیمای استانی هامون پخش شد اظهار داشت: در خصوص اینکه من چرا وارد صحنه ریاست جمهوری شدم چند نکته‌ای را خدمت شما عزیزان عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست و من فکر کردم اگر ما این روندی که در بخش اقتصاد کشورمان ادامه دارد بخواهیم همین روش و همین شیوه را ادامه دهیم ممکن است شرایط بدتری را برای کشورمان داشته باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقشار مختلف از مردم در تمام استانها گرفتار بیکاری و معیشت هستند که رفاه و آسایش زندگی آنان تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه و فشار حداکثری دشمن به مراحل نامطلوبی رسیده است.

وی ادامه داد: حالا ممکن است سوال بفرمایید که چیکار می‌خواهید بکنید ببینید من فکر می‌کنم مشکل کشور ما این است که سیاست بیش از حد بر اقتصاد کشور حاکم شده و مسائل اقتصادی ما تحت تاثیر نگاه‌های سیاسی است بویژه در استان‌ها باعث شده که ما نتوانیم از ظرفیت استانها استفاده کنیم و یک ارتباط منطقی بین استانها برای توسعه اقتصادی مربوط به استانها برقرار کنیم.

همتی اظهارداشت: علت آن بر می‌گردد به اینکه نگرش اقتصادی متاسفانه در بین مسوولان ما کم است. چرا می‌گوییم نگرش اقتصادی کم است ببینید در دنیا سیاست را در اختیار اقتصاد قرار دادند و بر مبنای طراحی‌های اقتصادی که دارند برای بهبود زندگی مردم خودشان اقدام می‌کنند.

وی تاکید کرد: من می‌گویم هر اقدامی در کشور انجام می‌دهیم در نهایت باید منفعتی برای جیب مردم داشته باشد اگر قرار باشد که ما سیاست‌ها و اقداماتی را در دولت انجام دهیم که نهایت آن فقر مردم باشد اینکه توفیق نیست و منظور مردم برای رای دادن به رییس جمهور این نیست که بیاید اقداماتی انجام دهد که همون مردمی که آمدن و رای دادن از نظر اقتصادی فقیرتر شوند و از نظر اجتماعی و سیاسی محدوتر شوند خوب اینکه مطلوب مردم نیست. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من فکر می‌کنم این تجدید نظر باید در کشور باشد و علت اینکه من وارد صحنه شدم به خاطر تخصص اقتصادی خودم و اینکه کل چهل سال گذشته تمام مسائل اقتصادی را زیر نظر داشتم و بنگاه‌های بزرگی که آخریش بانک مرکزی بوده را اداره کردم.

وی تصریح کرد: بر مسائل و تنگناه‌های بین المللی اشراف کامل دارم و به اطلاعات مربوط به شاخص‌های اقتصادی اطلاعات کافی دارم و گیرهای کشور را الان می دانم کجاست و من فکر می‌کنم اگر ورود من بتواند کمک کند که ما بتوانیم این ریل گذاری اقتصادی را اصلاح کنیم.

همتی ادامه داد: این آخرین فرصت باقی مانده برای اصلاح اقتصادی را از دست ندهیم وارد صحنه شدم و برای همین من گفتم که فقط می خواهم چهار سال رییس جمهور باشم.

وی بیان کرد: در خصوص استان‌ها راهبرد ملی برای توسعه اقتصادی استان‌ها نداریم زیرا استان‌های ما هر کدام یک سری ویژگی‌هایی دارند عده‌ای نزدیک به دریا بوده و عده‌ای از همسایگان شرقی و غربی برخوردارند و در این راستا باید کلکسیونی از مشکلات را که به خاطر نگاه متمرکز در کشور به وجود آمده از صحنه اقتصاد برداریم. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی در کشور بر روی تهران متمرکز شویم شهرهای دیگر به حاشیه تبدیل می‌شود و اولویت اول من این است که تصمیمات اقتصادی بر کشور حاکم باشد تا تصمیمات سیاسی و این نگاه سیاسی به استان‌ها را برداریم و به نگاه اقتصادی آن را تبدیل کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات استان‌ها نگاه سیاسی بوده که راه حل‌ها هم بیشتر با دید امنیتی و متمرکز دیده شده که اگر می‌خواهیم استان‌ها توسعه یابد ویژگی‌های آنها را مد نظر داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)