کد خبر: ۴۱۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اگر پسماندها به خوبی تفکیک نشوند، می تواند سبب ایجاد خطرات بالقوه شود، تصریح کرد: اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون ریزگردها که حاوی شوری است، تبدیل شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: حال محیط زیست خوب نیست و نیازمند توجه بیشتری است.

مرجان شاکری" ظهر امروز 23 خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تنوع اقلیمی، گونه های حیات وحش و معدنی در استان کرمان اظهار کرد: محیط زیست در استان کرمان مخاطرات و جذابیت های خاصی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از کمبود نیرو در این سازمان سخن گفت و افزود: در کارهای اجرایی حتما اقتدار نیاز است و پذیرفتن مسئولیت در زمان بحران، شجاعت می خواهد.

وی از رشد بیش از 70 درصدی هزینه ای سازمان حفاظت محیط زیست در سال جاری خبر داد و در ادامه از مشکلات و خطراتی که کارکنان این سازمان با آن مواجه می شوند، عنوان کرد: در هیچ لحظه ای از کوتاهی حتی یک نفر هم مماشات نکرده ام و افراد صاحب نفوذ نتوانسته اند کاری کنند تا ما از مواضع خود کوتاه بیاییم.

شاکری با اشاره به انتقادهای صورت گرفته از جابه جا کردن 50 نفر از کارکنان در مدت مدیریتش عنوان کرد: رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با هیچ کس تعارف ندارد و بنده نیز به فردی که سیاست های سازمان را نمی تواند اجرا و منافع شخصی خود را به منافع سیستم ترجیح دهد، رحم نمی کنم و جابه جایش می کنم. برخی گله می کنند که تاکنون 50 نفر جابه جا کرده ام بدانید اگر بدانم فردی در جایگاهی که اکنون هست عملکرد خوبی ندارد جابه جایی را همچنان ادامه خواهم داد.

وی با اشاره به مسائل سد شهیدان امیرتیموری اظهار کرد: اجازه آبگیری به این سد را تا زمان اخذ مجوز نخواهیم داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اگر پسماندها به خوبی تفکیک نشوند، می تواند سبب ایجاد خطرات بالقوه شود، تصریح کرد: اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون ریزگردها که حاوی شوری است، تبدیل شود.

وی بیان کرد: در یک روز 10 منطقه به مناطق تحت مدیریت ما اضافه شد و این باعث مشکلاتی برای ما شد لذا باید مدنظر داشت که 23 منطقه تحت حفاظت ما، فشار مالی مضاعفی بر سیستم تحمیل می کند.

شاکری با اشاره به اقدامات محیط زیست در ترویج مسایل زیست محیطی گفت: کرمان جزو استان هایی است که هشت استان دیگر در توانمندسازی سمن های زیست محیطی را رهبری می کند و به دنبال ایجاد دغدغه زیست محیطی در بین دولتمردان و مسئولین ارشد هستیم.

وی از مشکلات زیست محیطی یک کارخانه در خاتون آباد سخن به میان آورد و بیان کرد: خوشبختانه کارخانه های بازیابی اسید در مس سرچشمه و شهربابک ایجاد شده و پیگیر رفع آلودگی ها در همه صنایع هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: با هر موردی که زندگی و سلامت مردم را به خطر بیندازد مماشات نمی کنیم و برخورد جدی خواهیم کرد.

وی در مورد تالاب جازموریان نیز گفت: چاه های متعدد مجاز و غیرمجازی در سطح جازموریان داریم که معیشت مردم به آنها وابسته است و قبل از انسداد آنها باید اقتصاد جایگزینی برای اهالی آنجا داشته باشیم لذا به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیازمند هستیم.

شاکری با بیان اینکه همواره مطالبه حقابه زیست محیطی را داریم، عنوان کرد: افزایش دما در همه نقاط کشور وجود دارد و شاید به تغییرات اقلیمی دچار شده ایم و ما حواسمان نیست. باید به طور عملی به سمت بازسازی اکوسیستم سوق پیدا کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

تحلیل پسر شهید بهشتی از جمله حزب معبد من است

تجدید ساختار حزب و تشکیل دولت سایه در دستور کار حزب کارگزاران

پربازدید ها

واکنش عالم‌زاده به ادعای عضو شورای شهر کرمان درباره تخفیف 30میلیاردی به یک انبوه‌ساز: کذب محض است

مرگ ۴ کرمانی براثر ابتلا به کرونا

شناسایی سویه اُمیکرون در عربستان

وقوع طوفان شن وخاک در کرمان

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)