کد خبر: ۴۱۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اگر پسماندها به خوبی تفکیک نشوند، می تواند سبب ایجاد خطرات بالقوه شود، تصریح کرد: اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون ریزگردها که حاوی شوری است، تبدیل شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: حال محیط زیست خوب نیست و نیازمند توجه بیشتری است.

مرجان شاکری" ظهر امروز 23 خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تنوع اقلیمی، گونه های حیات وحش و معدنی در استان کرمان اظهار کرد: محیط زیست در استان کرمان مخاطرات و جذابیت های خاصی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از کمبود نیرو در این سازمان سخن گفت و افزود: در کارهای اجرایی حتما اقتدار نیاز است و پذیرفتن مسئولیت در زمان بحران، شجاعت می خواهد.

وی از رشد بیش از 70 درصدی هزینه ای سازمان حفاظت محیط زیست در سال جاری خبر داد و در ادامه از مشکلات و خطراتی که کارکنان این سازمان با آن مواجه می شوند، عنوان کرد: در هیچ لحظه ای از کوتاهی حتی یک نفر هم مماشات نکرده ام و افراد صاحب نفوذ نتوانسته اند کاری کنند تا ما از مواضع خود کوتاه بیاییم.

شاکری با اشاره به انتقادهای صورت گرفته از جابه جا کردن 50 نفر از کارکنان در مدت مدیریتش عنوان کرد: رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با هیچ کس تعارف ندارد و بنده نیز به فردی که سیاست های سازمان را نمی تواند اجرا و منافع شخصی خود را به منافع سیستم ترجیح دهد، رحم نمی کنم و جابه جایش می کنم. برخی گله می کنند که تاکنون 50 نفر جابه جا کرده ام بدانید اگر بدانم فردی در جایگاهی که اکنون هست عملکرد خوبی ندارد جابه جایی را همچنان ادامه خواهم داد.

وی با اشاره به مسائل سد شهیدان امیرتیموری اظهار کرد: اجازه آبگیری به این سد را تا زمان اخذ مجوز نخواهیم داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اگر پسماندها به خوبی تفکیک نشوند، می تواند سبب ایجاد خطرات بالقوه شود، تصریح کرد: اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون ریزگردها که حاوی شوری است، تبدیل شود.

وی بیان کرد: در یک روز 10 منطقه به مناطق تحت مدیریت ما اضافه شد و این باعث مشکلاتی برای ما شد لذا باید مدنظر داشت که 23 منطقه تحت حفاظت ما، فشار مالی مضاعفی بر سیستم تحمیل می کند.

شاکری با اشاره به اقدامات محیط زیست در ترویج مسایل زیست محیطی گفت: کرمان جزو استان هایی است که هشت استان دیگر در توانمندسازی سمن های زیست محیطی را رهبری می کند و به دنبال ایجاد دغدغه زیست محیطی در بین دولتمردان و مسئولین ارشد هستیم.

وی از مشکلات زیست محیطی یک کارخانه در خاتون آباد سخن به میان آورد و بیان کرد: خوشبختانه کارخانه های بازیابی اسید در مس سرچشمه و شهربابک ایجاد شده و پیگیر رفع آلودگی ها در همه صنایع هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: با هر موردی که زندگی و سلامت مردم را به خطر بیندازد مماشات نمی کنیم و برخورد جدی خواهیم کرد.

وی در مورد تالاب جازموریان نیز گفت: چاه های متعدد مجاز و غیرمجازی در سطح جازموریان داریم که معیشت مردم به آنها وابسته است و قبل از انسداد آنها باید اقتصاد جایگزینی برای اهالی آنجا داشته باشیم لذا به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیازمند هستیم.

شاکری با بیان اینکه همواره مطالبه حقابه زیست محیطی را داریم، عنوان کرد: افزایش دما در همه نقاط کشور وجود دارد و شاید به تغییرات اقلیمی دچار شده ایم و ما حواسمان نیست. باید به طور عملی به سمت بازسازی اکوسیستم سوق پیدا کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۵.۰۹/ پیشروی سکه در کانال ۱۱ میلیون تومان

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

روحانی: در تصمیمات ستاد کرونا موردی مخالف اصول علمی و بی‌توجه به تجربه جهانی نمی‌بینیم / در ۸ سال گذشته در زمینه بهداشت و درمان کار بی‌نظیری در کشور انجام شده / دوگانه‌های شکل گرفته در طول شیوع کرونا را کنار زدیم / اگر حتی یک واکسن مشکل داشته باشد، نزدن آن بدتر از زدن است

پربازدید ها

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

حریرچی: هر فرد مبتلا به کرونای دلتا ۵ تا ۹ نفر را درگیر می‌کند / امکان انتقال سویه دلتا از طریق افراد واکسینه شده وجود دارد / باید سرعت واکسناسیون افزایش پیدا کند / در برخی از استان ها، استقبال مناسبی از واکسیناسیون نشده؛ ۴۰ درصد افراد برای واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند / عده‌ای برای کسب درآمد و گذراندن زندگی منکر کرونا می‌شوند

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)