کد خبر: ۴۱۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اگر پسماندها به خوبی تفکیک نشوند، می تواند سبب ایجاد خطرات بالقوه شود، تصریح کرد: اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون ریزگردها که حاوی شوری است، تبدیل شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: حال محیط زیست خوب نیست و نیازمند توجه بیشتری است.

مرجان شاکری" ظهر امروز 23 خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تنوع اقلیمی، گونه های حیات وحش و معدنی در استان کرمان اظهار کرد: محیط زیست در استان کرمان مخاطرات و جذابیت های خاصی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از کمبود نیرو در این سازمان سخن گفت و افزود: در کارهای اجرایی حتما اقتدار نیاز است و پذیرفتن مسئولیت در زمان بحران، شجاعت می خواهد.

وی از رشد بیش از 70 درصدی هزینه ای سازمان حفاظت محیط زیست در سال جاری خبر داد و در ادامه از مشکلات و خطراتی که کارکنان این سازمان با آن مواجه می شوند، عنوان کرد: در هیچ لحظه ای از کوتاهی حتی یک نفر هم مماشات نکرده ام و افراد صاحب نفوذ نتوانسته اند کاری کنند تا ما از مواضع خود کوتاه بیاییم.

شاکری با اشاره به انتقادهای صورت گرفته از جابه جا کردن 50 نفر از کارکنان در مدت مدیریتش عنوان کرد: رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با هیچ کس تعارف ندارد و بنده نیز به فردی که سیاست های سازمان را نمی تواند اجرا و منافع شخصی خود را به منافع سیستم ترجیح دهد، رحم نمی کنم و جابه جایش می کنم. برخی گله می کنند که تاکنون 50 نفر جابه جا کرده ام بدانید اگر بدانم فردی در جایگاهی که اکنون هست عملکرد خوبی ندارد جابه جایی را همچنان ادامه خواهم داد.

وی با اشاره به مسائل سد شهیدان امیرتیموری اظهار کرد: اجازه آبگیری به این سد را تا زمان اخذ مجوز نخواهیم داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اگر پسماندها به خوبی تفکیک نشوند، می تواند سبب ایجاد خطرات بالقوه شود، تصریح کرد: اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون ریزگردها که حاوی شوری است، تبدیل شود.

وی بیان کرد: در یک روز 10 منطقه به مناطق تحت مدیریت ما اضافه شد و این باعث مشکلاتی برای ما شد لذا باید مدنظر داشت که 23 منطقه تحت حفاظت ما، فشار مالی مضاعفی بر سیستم تحمیل می کند.

شاکری با اشاره به اقدامات محیط زیست در ترویج مسایل زیست محیطی گفت: کرمان جزو استان هایی است که هشت استان دیگر در توانمندسازی سمن های زیست محیطی را رهبری می کند و به دنبال ایجاد دغدغه زیست محیطی در بین دولتمردان و مسئولین ارشد هستیم.

وی از مشکلات زیست محیطی یک کارخانه در خاتون آباد سخن به میان آورد و بیان کرد: خوشبختانه کارخانه های بازیابی اسید در مس سرچشمه و شهربابک ایجاد شده و پیگیر رفع آلودگی ها در همه صنایع هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: با هر موردی که زندگی و سلامت مردم را به خطر بیندازد مماشات نمی کنیم و برخورد جدی خواهیم کرد.

وی در مورد تالاب جازموریان نیز گفت: چاه های متعدد مجاز و غیرمجازی در سطح جازموریان داریم که معیشت مردم به آنها وابسته است و قبل از انسداد آنها باید اقتصاد جایگزینی برای اهالی آنجا داشته باشیم لذا به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیازمند هستیم.

شاکری با بیان اینکه همواره مطالبه حقابه زیست محیطی را داریم، عنوان کرد: افزایش دما در همه نقاط کشور وجود دارد و شاید به تغییرات اقلیمی دچار شده ایم و ما حواسمان نیست. باید به طور عملی به سمت بازسازی اکوسیستم سوق پیدا کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

علامه حسن زاده آملی درگذشت

احتمال محرومیت از خدمات عمومی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند

ابراز تاسف استاندار از عدم مراجعه ۴۰ درصد جمعیت کرمان به مراکز واکسیناسیون کرونا

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند؟/ تفاوت آلرژی و کرونا

نباید اجازه دهیم به افراد برچسب بزه بخورد

اگر همه امکانات آموزش مجازی مهیا باشد کیفیت آن نصف کیفیت آموزش حضوری است

آیا برجام برای دولت سیزدهم موضوعی تمام شده است؟

از تجلیل از رئیسی و دولت سیزدهم و تحلیل نگاه بی‌بی‌سی به شانگ‌های تا انتقاد از نماینده مجلس

برگزاری ۵۵ برنامه فرهنگی و هنری در هفته دفاع مقدس

ورود رئیس جمهور به ماجرای تداوم گرانفروشی ایرلاین‌ها در پروازهای اربعین

پربازدید ها

۶۰ میلیارد کلاھبرداری از طریق جعل سند زمین و املاک

هیچ یک از واکسن های موجود فعلی در مقابله با کرونا به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگو نیستند

یک اپیدمیولوژی درباره عواقب واکسن‌هراسی توضیح داد

احتمال محرومیت از خدمات عمومی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند

نباید اجازه دهیم به افراد برچسب بزه بخورد

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند؟/ تفاوت آلرژی و کرونا

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

ابراز تاسف استاندار از عدم مراجعه ۴۰ درصد جمعیت کرمان به مراکز واکسیناسیون کرونا   ( نظر)

آیا برجام برای دولت سیزدهم موضوعی تمام شده است؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)