کد خبر: ۴۱۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان تصریح کرد: افزایش ظرفیت جوجه‌ریزی استان کرمان باید جذب شود، همچنین ۱۰۰ تن کمبود از مرغ مورد نیاز را باید از استان‌های مجاور بیاوریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: باوجود اقدامات انجام شده، وزن مرغ کشتار استان کرمان از یک کیلو و ۲۵۰ گرم، هم اکنون به یک کیلو و ۸۰۰ گرم رسیده و آمارها نشان می‌دهد که جلوی نشتی فروش این محصول را برای تامین بازار استان، گرفته‌ایم.

به گزارش ایرنا، حسین مهرابی روز چهارشنبه در نشست ساماندهی مرغ استان کرمان افزود: اکنون در بازار کرمان مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی نیز وجود دارد، در حالی که اطلاعات سپاه در برخی موارد از ۳۸ هزار تومان فروش در بازار کرمان گزارش داده است.

وی اظهار داشت: تا پایان خرداد باید وضعیت خروجی گوشت کمبود جوجه ریزی استان تعیین تکلیف و چالش‌های این حوزه مشخص شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با بیان اینکه مجوزهای جوجه استان نیز به بیش از یک میلیون تن تولید می‌رسد تصریح کرد: نتایج بررسی‌های تولید مرغ در حوزه‌های مجوزها، حمل و نقل و توزیع توسط دستگاه‌های مرتبط باید تجمیع و به استاندار کرمان ارائه شوند.

وی گفت: افزایش ظرفیت جوجه‌ریزی استان کرمان باید جذب شود، همچنین ۱۰۰ تن کمبود از مرغ مورد نیاز را باید از استان‌های مجاور بیاوریم.

مهرابی با انتقاد از مدیران برای شرکت در نشست‌ها اضافه کرد: زیرمجموعه دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی به وحدت رویه برای تامین مرغ استان برسند و در این خصوص با دستگاه‌های کم‌کار برخورد می‌شود.

وی افزود: تقاضای اتحادیه مرغ داران مطرح و مقرر شد که سازمان جهاد کشاورزی موضوع را بررسی و نسبت به پیدا کردن جایگزین با مسئولیت خود انجام دهد.

وی با بیان اینکه متولی تولید مرغ وزارت جهاد کشاورزی است اضافه کرد: مصوبات نشست پیشین در مورد تامین مرغ به نتیجه نرسیده و باید جلوی روند نزولی مرغ در بازار کرمان گرفته شود.

با متخلفان مرغ کرمان برخورد می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این نشست گفت: مباحثی که نارضایتی برای مردم ایجاد می‌شود، به‌نظام و حاکمیت آسیب می‌زند و ممکن است که میزان مشارکت تاثیر بگذارد، مردم فهیم هستند و ایرادات مسئولان را پای نظام نباید بگذرانند.

مجید میری افزود: دستگاه های حاکمیتی باید ضمن شناسایی ایرادها در جوجه ریزی، دادن نهاده ها و تولید و توزع مرغ، در پی رفع این مشکل برآیند و متولیان نظارت باید پاسخگوی فعالیت‌ها باشند.

وی بیان داشت: نمی توانیم تولیدکننده را بی جهت محکوم کنیم و استانداری کرمان با مسئولانی که وظایف خود را انجام نمی دهند، در حیطه اداری برخورد کند و یا این افراد به دستگاه‌های قضایی معرفی شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: باید بر بخش خصوصی نظارت کنیم و اتحادیه تعاونی مرغ‌داران و این صنف می‌توانند در اجرای مصوبات استان کرمان همکاری کنند و باید با کسانی که تعلل و یا قصوری در محصول مرغ استان داشتند، برخورد شود.

برچسب ها: مرغ ، حسین مهرابی ، میری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)