کد خبر: ۴۱۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان تصریح کرد: افزایش ظرفیت جوجه‌ریزی استان کرمان باید جذب شود، همچنین ۱۰۰ تن کمبود از مرغ مورد نیاز را باید از استان‌های مجاور بیاوریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: باوجود اقدامات انجام شده، وزن مرغ کشتار استان کرمان از یک کیلو و ۲۵۰ گرم، هم اکنون به یک کیلو و ۸۰۰ گرم رسیده و آمارها نشان می‌دهد که جلوی نشتی فروش این محصول را برای تامین بازار استان، گرفته‌ایم.

به گزارش ایرنا، حسین مهرابی روز چهارشنبه در نشست ساماندهی مرغ استان کرمان افزود: اکنون در بازار کرمان مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی نیز وجود دارد، در حالی که اطلاعات سپاه در برخی موارد از ۳۸ هزار تومان فروش در بازار کرمان گزارش داده است.

وی اظهار داشت: تا پایان خرداد باید وضعیت خروجی گوشت کمبود جوجه ریزی استان تعیین تکلیف و چالش‌های این حوزه مشخص شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با بیان اینکه مجوزهای جوجه استان نیز به بیش از یک میلیون تن تولید می‌رسد تصریح کرد: نتایج بررسی‌های تولید مرغ در حوزه‌های مجوزها، حمل و نقل و توزیع توسط دستگاه‌های مرتبط باید تجمیع و به استاندار کرمان ارائه شوند.

وی گفت: افزایش ظرفیت جوجه‌ریزی استان کرمان باید جذب شود، همچنین ۱۰۰ تن کمبود از مرغ مورد نیاز را باید از استان‌های مجاور بیاوریم.

مهرابی با انتقاد از مدیران برای شرکت در نشست‌ها اضافه کرد: زیرمجموعه دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی به وحدت رویه برای تامین مرغ استان برسند و در این خصوص با دستگاه‌های کم‌کار برخورد می‌شود.

وی افزود: تقاضای اتحادیه مرغ داران مطرح و مقرر شد که سازمان جهاد کشاورزی موضوع را بررسی و نسبت به پیدا کردن جایگزین با مسئولیت خود انجام دهد.

وی با بیان اینکه متولی تولید مرغ وزارت جهاد کشاورزی است اضافه کرد: مصوبات نشست پیشین در مورد تامین مرغ به نتیجه نرسیده و باید جلوی روند نزولی مرغ در بازار کرمان گرفته شود.

با متخلفان مرغ کرمان برخورد می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این نشست گفت: مباحثی که نارضایتی برای مردم ایجاد می‌شود، به‌نظام و حاکمیت آسیب می‌زند و ممکن است که میزان مشارکت تاثیر بگذارد، مردم فهیم هستند و ایرادات مسئولان را پای نظام نباید بگذرانند.

مجید میری افزود: دستگاه های حاکمیتی باید ضمن شناسایی ایرادها در جوجه ریزی، دادن نهاده ها و تولید و توزع مرغ، در پی رفع این مشکل برآیند و متولیان نظارت باید پاسخگوی فعالیت‌ها باشند.

وی بیان داشت: نمی توانیم تولیدکننده را بی جهت محکوم کنیم و استانداری کرمان با مسئولانی که وظایف خود را انجام نمی دهند، در حیطه اداری برخورد کند و یا این افراد به دستگاه‌های قضایی معرفی شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: باید بر بخش خصوصی نظارت کنیم و اتحادیه تعاونی مرغ‌داران و این صنف می‌توانند در اجرای مصوبات استان کرمان همکاری کنند و باید با کسانی که تعلل و یا قصوری در محصول مرغ استان داشتند، برخورد شود.

برچسب ها: مرغ ، حسین مهرابی ، میری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: دستگاه قضا با دروغ‌سازان در موضوع آرامستان برخورد کند

تامین اجتماعی ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری در کرمان پرداخت می‌کند/تجلیل از ۶ بازنشسته نمونه تامین اجتماعی

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

۴۰۹ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۳۹ هزار و ۳۵۷ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

ظریف: روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده‌ایم

۶ راهکار برای ایجاد ثبات و تعادل در بورس

افزایش ۳۵ درصدی مصرف بنزین در موج پنجم کرونا

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)