کد خبر: ۴۱۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان تصریح کرد: افزایش ظرفیت جوجه‌ریزی استان کرمان باید جذب شود، همچنین ۱۰۰ تن کمبود از مرغ مورد نیاز را باید از استان‌های مجاور بیاوریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: باوجود اقدامات انجام شده، وزن مرغ کشتار استان کرمان از یک کیلو و ۲۵۰ گرم، هم اکنون به یک کیلو و ۸۰۰ گرم رسیده و آمارها نشان می‌دهد که جلوی نشتی فروش این محصول را برای تامین بازار استان، گرفته‌ایم.

به گزارش ایرنا، حسین مهرابی روز چهارشنبه در نشست ساماندهی مرغ استان کرمان افزود: اکنون در بازار کرمان مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی نیز وجود دارد، در حالی که اطلاعات سپاه در برخی موارد از ۳۸ هزار تومان فروش در بازار کرمان گزارش داده است.

وی اظهار داشت: تا پایان خرداد باید وضعیت خروجی گوشت کمبود جوجه ریزی استان تعیین تکلیف و چالش‌های این حوزه مشخص شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با بیان اینکه مجوزهای جوجه استان نیز به بیش از یک میلیون تن تولید می‌رسد تصریح کرد: نتایج بررسی‌های تولید مرغ در حوزه‌های مجوزها، حمل و نقل و توزیع توسط دستگاه‌های مرتبط باید تجمیع و به استاندار کرمان ارائه شوند.

وی گفت: افزایش ظرفیت جوجه‌ریزی استان کرمان باید جذب شود، همچنین ۱۰۰ تن کمبود از مرغ مورد نیاز را باید از استان‌های مجاور بیاوریم.

مهرابی با انتقاد از مدیران برای شرکت در نشست‌ها اضافه کرد: زیرمجموعه دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی به وحدت رویه برای تامین مرغ استان برسند و در این خصوص با دستگاه‌های کم‌کار برخورد می‌شود.

وی افزود: تقاضای اتحادیه مرغ داران مطرح و مقرر شد که سازمان جهاد کشاورزی موضوع را بررسی و نسبت به پیدا کردن جایگزین با مسئولیت خود انجام دهد.

وی با بیان اینکه متولی تولید مرغ وزارت جهاد کشاورزی است اضافه کرد: مصوبات نشست پیشین در مورد تامین مرغ به نتیجه نرسیده و باید جلوی روند نزولی مرغ در بازار کرمان گرفته شود.

با متخلفان مرغ کرمان برخورد می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این نشست گفت: مباحثی که نارضایتی برای مردم ایجاد می‌شود، به‌نظام و حاکمیت آسیب می‌زند و ممکن است که میزان مشارکت تاثیر بگذارد، مردم فهیم هستند و ایرادات مسئولان را پای نظام نباید بگذرانند.

مجید میری افزود: دستگاه های حاکمیتی باید ضمن شناسایی ایرادها در جوجه ریزی، دادن نهاده ها و تولید و توزع مرغ، در پی رفع این مشکل برآیند و متولیان نظارت باید پاسخگوی فعالیت‌ها باشند.

وی بیان داشت: نمی توانیم تولیدکننده را بی جهت محکوم کنیم و استانداری کرمان با مسئولانی که وظایف خود را انجام نمی دهند، در حیطه اداری برخورد کند و یا این افراد به دستگاه‌های قضایی معرفی شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: باید بر بخش خصوصی نظارت کنیم و اتحادیه تعاونی مرغ‌داران و این صنف می‌توانند در اجرای مصوبات استان کرمان همکاری کنند و باید با کسانی که تعلل و یا قصوری در محصول مرغ استان داشتند، برخورد شود.

برچسب ها: مرغ ، حسین مهرابی ، میری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

مرعشی تشریح کرد: چند سیاست حزب کارگزاران در دوره جدید

اروپا به ایران: فوراً دسترسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کرج را بازگردانید

توضیحات دادستان کرمان درباره پرونده یکی از خودروسازی استان

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح افزایش تعداد نمایندگان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)