کد خبر: ۴۱۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو حزب ندای ایرانیان:
عضو حزب ندای ایرانیان گفت: بدنه جریان اصلاحات و بخش قابل توجهی از احزاب، آقای همتی را به عنوان گزینه نهایی خود انتخاب کردند.

انتخابات به دور دوم می‌رود/ قطعا مخاطب آقای خاتمی رای دادن به همتی است

عضو حزب ندای ایرانیان گفت: بدنه جریان اصلاحات و بخش قابل توجهی از احزاب، آقای همتی را به عنوان گزینه نهایی خود انتخاب کردند.
به گزاراش برنا، «سعید نورمحمدی»، عضو حزب ندای ایرانیان، اظهار کرد: اصلاح طلبان به عنوان جبهه اصلاح طلبان که در واقع یک ائتلاف است به این نتیجه نرسیدند که از کاندیدایی حمایت نکنند اما بدنه جریان اصلاحات و بخش قابل توجهی از احزاب، آقای همتی را به عنوان گزینه نهایی خود انتخاب کردند.
او ادامه داد: این انتخابات می تواند یک جرقه ای برای گذر جوانان اصلاح طلب و بدنه اصلاح طلبان از تصمیم گیران جبهه اصلاحات در راس باشد و یک شکاف عمیق را در انتخابات فارغ از اینکه چه کسی رای بیاورد یا نیاورد به وجود بیاورد. در مجموع فکر می کنم آقای همتی به عنوان گزینه اصلاح طلبان تثبیت شده و افرادی که همیشه به کاندیدا اصلاح طلبان رای می دادند یا تصمیم گرفتند که به آقای همتی رای بدهند، یا در حال بررسی این هستند که به آقای همتی رای بدهند و یا در انتخابات شرکت نکنند.
نورمحمدی تصریح کرد: من تصورم این است که انتخابات بین آقای رئیسی و همتی به دور دوم می رود و چنانچه این اتفاق بیفتد مطمئنم که آقای همتی است که به عنوان رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف، حضور پیدا خواهد کرد.
او در ادامه سخنان خود با اشاره به مناظره ها عنوان داشت: مناظراتی که در تلویزیون انجام شد و برنامه هایی که کاندیداها ارائه کردند، بیانگر یک شکاف اصلی در حوزه انتخابات بود آن هم شکاف از یک سو، افرادی که اعتقاد داشتند که باید با دنیا ارتباط داشته باشیم و مناسبتاتمان، خصوصا مناسبات اقتصادی مان را با دنیا تنظیم کنیم و افرادی که اعتقاد چندانی به مناسبات درست با دنیا نداشتند.
نورمحمدی ادامه داد: در این مناظرات آقای همتی نماد افرادی بودند که گفتمان اول را نمایندگی می کردند و آقای رئیسی نماد کاندیداهایی بودند که گفتمان دوم را نمایندگی می کردند گرچه که وی یک جاهایی از تعامل با دنیا هم حرف زدند اما، با توجه به رویکردهای اقتصادی که ارائه کردند عملا در دسته دوم خود را جا انداختند.
او متذکر شد: آقای خاتمی در نامه ای که به آقای مهرعلیزاده نوشتند و از او تقدیر کردند به صورت کاملا مشخص به رای اعتراضی مردم و در واقع تغییر نتیجه انتخابات بر اساس سناریوی که طراحی شده اشاره و مردم را دعوت به مشارکت کردند. قطعا مخاطب آقای خاتمی رای دادن به آقای همتی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

پربازدید ها

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)