کد خبر: ۴۱۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
دکتر روحانی بعد از انداختن رای در انتخابات ریاست جمهوری:
رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری را از مهمترین انتخابات کشور دانست و گفت: این انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است و از مردم درخواست می کنم که به مشکلات و مسائلی که در مراحل قبل از ثبت نام نامزدها تاکنون وجود داشته توجه نکرده و با حضور در پای صندوق‌های رای به نامزد مورد نظر خود رای دهند.
همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنند/ کاش هیچ مشکلی از روز ثبت نام نامزدها تا امروز نداشتیم
رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری را از مهمترین انتخابات کشور دانست و گفت: این انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است و از مردم درخواست می کنم که به مشکلات و مسائلی که در مراحل قبل از ثبت نام نامزدها تاکنون وجود داشته توجه نکرده و با حضور در پای صندوق‌های رای به نامزد مورد نظر خود رای دهند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه پس از انداختتن رای خود در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری، در گفتگو با خبرنگاران، تاکید کرد: مردم ما به خوبی می‌دانند که این انتخابات برای سرنوشت خودشان و نظام جمهوری اسلامی چقدر اهمیت دارد و‌ای کاش هیچ مشکلی از روز ثبت نام نامزد‌ها تا امروز نداشتیم.
رئیس جمهور با اشاره به اجرای بدون تاخیر انتخابات و در زمان تعیین شده، گفت: در گزارشی که امروز وزیر کشور ارائه کرد از لحاظ امنیت در سراسر کشور حتی یک مورد ناامنی وجود ندارد و این بسیار ارزشمند است.
دکتر روحانی افزود: از لحاظ مراعات حفظ سلامت مردم نیز همه پروتکل‌های بهداشتی در تمامی حوزه‌های انتخاباتی رعایت می‌شود و همچنین مرحله به مرحله و قدم به قدم به سمت الکترونیکی شدن انتخابات پیش می‌رویم.
رئیس جمهور اظهار داشت: امروز در سراسر کشور و در استان‌های مختلف لحظه به لحظه مشخص است که چه تعداد در انتخابات شرکت کرده اند و احراز هویت نیز از طریق سیستم الکترونیکی به خوبی درحال انجام است و شمارش آرا نیز در برخی مراکز استانی به صورت مکانیزه انجام می‌شود و امیدواریم در آینده نزدیک همه مراحل انتخابات الکترونیکی شود که این موضوع در شفافیت بسیار تاثیرگذار است.
دکتر روحانی با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و اختیارات و مسوولیت‌های وسیع و سنگین مشخص شده در قانون اساسی برای رئیس جمهور، گفت: از مردم تقاضا می‌کنم امروز پای صندوق آرا رفته و به فرد مورد نظر خود در میان نامزد‌های انتخابات رای بدهند.
رئیس جمهور تصریح کرد:‌ای کاش هیچ مشکلی در روز ثبت نام تا امروز نداشتیم و شاهد حضور بیشتر مردم بودیم.
دکتر روحانی با تاکید بر اهمیت انتخابات جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی گفت: در دنیا چند کشور وجود دارد که انتخابات آن‌ها مورد توجه همه جهان قرار دارد و یکی از آن کشور‌ها ایران است.
رئیس جمهور با اشاره به نگاه جهانیان به صندوق رای و صف‌های مردم در انتخابات ایران، گفت: با حضور خود در پای صندوق‌های رای کاری کنیم که دوستان و علاقمندان به این سرزمین در سراسر جهان خوشحال و دشمنان مایوس شوند.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: امیدوارم مردم به وظیفه ملی، انقلابی و دینی خود به خوبی عمل کنند و نحوه برگزاری و حضور مردم به گونه‌ای باشد که در پایان انتخابات همه خوشحال باشند.
رئیس جمهور در ادامه با توصیه به دست اندرکاران برگزاری انتخابات در سراسر کشور، اظهار داشت: از همه عزیزان می‌خواهم که حفظ سلامت مردم در همه مراحل را مورد توجه قرار دهند و با دقت مراعات کنند تا مشکلی برای سلامت مردم پیش نیاید و در کنار آن نسبت به حفظ آرای مردم نیز توجه جدی داشته باشند تا خدای ناکرده حتی یک رای هم جابجا نشود همانطوری که در همه انتخابات اینگونه بوده است و باید حق‌الناس حفظ شود.
متن کامل سخنان دکتر روحانی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
به ملت بزرگ ایران به خاطر اجرای انتخابات در روز مشخص بدون هیچ‌گونه تاخیری تبریک می‌گویم و خوشحالم از گزارشی که الان از ستاد انتخابات و از وزیر محترم کشور گرفتم، اولا از لحاظ امنیت در سراسر کشور الحمدالله ما حتی یک مورد ناامنی نداشتیم، این امنیت بسیار ارزشمند است. دوم مراعات حفظ سلامت مردم و مراعات پروتکل‌های بهداشتی است که بحمدالله در همه حوزه‌های انتخابیه، پروتکل‌های بهداشتی را مراعات می‌کنند.
مرحله سوم، قدم به قدم الکترونیکی شدن انتخابات است که هر سال و در هر مرحله ما یک گام به پیش می‌گذاریم، همین الان هم در مانیتوری که پشت سر ما هست کاملا نشان می‌دهد که در سراسر کشور در استان‌های مختلف چه تعداد افراد آمدند، حضور پیدا کردند و رای دادند، مساله احراز هویت یکی از مسائل مهمی است که الحمدالله به خوبی الان از طریق سیستم الکترونیکی انجام می‌گیرد و حتی رای و شمارش رای هم در بخش بزرگی از مراکز استان‌ها توسط ماشین انجام می‌گیرد و مکانیزه است. انشاءالله امیدواریم در آینده نزدیک همه مراحل انتخابات، رای، شمارش، همه این‌ها الکترونیکی شود که به شفافیت بسیار کمک خواهد کرد.
این انتخابات، انتخابات مهمی است علاوه بر اینکه انتخابات شورا‌های شهر و روستا‌ها هم امروز انجام می‌گیرد، انتخابات میاندوره‌ای هم در بعضی از حوزه‌ها برای مجلس و مجلس خبرگان وجود دارد، اما در عین حال در سراسر کشور انتخابات مهم ما، انتخابات ریاست جمهوری است. یکی از مهم‌ترین انتخابات در ۴ سال یکبار است که در کشور انجام می‌گیرد، با توجه به اختیارات و مسوولیت‌های وسیع و سنگینی که در قانون اساسی برای رئیس جمهور مشخص شده است.
باز هم می‌خواهم از مردم بسیار عزیز و خوب سراسر کشور درخواست و تقاضا کنم که امروز پای صندوق آرا حضور پیدا کنند و به فردی که مورد نظر آنهاست در میان کاندیدا‌ها رای دهند، نباید مشکلات و مسائلی که از مراحل قبلی این انتخابات در ذهن مردم هست، از زمان ثبت‌نام تا امروز اگر مشکلی بوده آن مشکل را نباید مدنظر قرار بدهیم به هرحال انتخابات مهم است علیرغم آن مشکل باید باز هم پای صندوق انتخابات حاضر شویم و رای دهیم.‌ای کاش ما هیچ مشکلاتی از روز ثبت‌نام تا امروز نمی‌داشتیم و امروز شاهد حضور بیشتر مردم بودیم، اما مردم ما می‌دانند که این انتخابات برای کشور، برای سرنوشت خودشان، برای نظام جمهوری اسلامی ایران چقدر اهمیت دارد.
من فکر می‌کنم در دنیا فقط چند کشور هست که انتخابات آن‌ها مورد توجه همه جهانیان است والا اکثر کشور‌های دنیا وقتی انتخابات برگزار می‌کنند عمدتا فقط برای مردم خودشان اهمیت دارد، اما چند کشور در دنیا هستند که انتخابات آن‌ها مورد توجه همه جهان هست و می‌خواهند بفهمند حضور مردم چگونه است و فردی که منتخب است، چه کسی خواهد بود؟ یکی از آن کشور‌های بسیار مهم جمهوری اسلامی ایران است و در طول مدت این ۴۲ سال همینطور بوده، امروز هم همینطور است.
مردم باید توجه داشته باشند که همه جهانیان امروز به صندوق آرا و به صف‌های مردم برای ریختن آرای‌شان نگاه می‌کنند، انشاءالله کاری کنیم در این انتخابات بسیار مهمی که امروز در حال اجرا هست. دوستان ما در سراسر جهان، همه ایرانی‌ها و همه علاقمندان به این سرزمین و این نظام خوشحال شوند و دشمنان ما مأیوس شوند
امیدوارم مردم عزیز و بزرگوار ما به وظیفه ملی و انقلابی و دینی خودشان به خوبی عمل کنند و نحوه برگزاری انتخابات و حضور مردم به گونه‌ای باشد که مردم در پایان و نتیجه رای‌گیری بسیار خوشحال باشند انشاءالله.
فقط دو توصیه به همه دست اندرکاران، به همه استانداران، فرمانداران، بخشداران در سراسر کشور دارم، اول حفظ سلامت مردم است که همه مراعات کنند تا پروتکل‌های بهداشتی مراعات شود و در سایه انتخابات خدای ناکرده مشکلی برای سلامت مردم به وجود نیاید و دوم حفظ آرای مردم است. آرای مردم به خوبی حفظ شود و خدای ناکرده یک رای جابجا نشود همانطور که همیشه در همه انتخابات این چنین بوده، این دوره هم کاملا مراعات بشود برای اینکه حق‌الناس مراعات شود و همه آنچه که رای دادند نتیجه آرای خودشان را شاهد باشند. انشاءالله خداوند این روز را برای ما مبارک قرار دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: دستگاه قضا با دروغ‌سازان در موضوع آرامستان برخورد کند

تامین اجتماعی ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری در کرمان پرداخت می‌کند/تجلیل از ۶ بازنشسته نمونه تامین اجتماعی

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

۴۰۹ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۳۹ هزار و ۳۵۷ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

ظریف: روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده‌ایم

۶ راهکار برای ایجاد ثبات و تعادل در بورس

افزایش ۳۵ درصدی مصرف بنزین در موج پنجم کرونا

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

پربازدید ها

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

نماینده مجلس: تصویب شتابزده طرح صیانت، ظرفیت دولت سیزدهم را حذف کرد

رئیسی در مراسم تنفیذ: شرط ادب بود که دست مقام معظم رهبری را می‌بوسیدم ولی به دلیل شرایط موجود این توفیق از من سلب شد / مردم از دولت جدید تحول خواسته‌اند؛ این تحول مستند به سند ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب است / ما از قبیله «ما می‌توانیم» هستیم

تعطیلی دو هفته‌ای فعلا منتفی شد / وزیر کشور: تعطیل کردن نیاز به مقدمات و برنامه ریزی دارد

صدا و سیما با تخریب دولت روحانی توقع مردم را از رییسی بالا می‌برد/ علم الهدی به اصولگرایان هشدار داد/ احمدی نژاد می‌داند کتک خوردن مردم سهم روحانی نیست/ زدن دولت روحانی نفعی برای دولت رییسی ندارد

جهانگیری: کشور در سال ۹۲ در شرایط اوج اختلافات بود به گونه‌ای که رئیس جمهور وقت علیه رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نوار پخش می کرد / روحانی قبل از دوران ریاست جمهوری گنجینه اسرار کشور بودند / اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفت کش ما، آن را منفجر می‌کرد/ هیچ کس نگفت پول نفت چگونه جابه‌جا می‌شد / خیلی از دوستان با نادانی کامل به دولت فشار آوردند و زخم زبان زدند / برخی از سر دلسوزی خواستار استعفای دولت بودند اما ما در مقابل مردم مسئول بودیم و باید می‌ایستادیم

ربیعی: مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود / تورم و کاهش ارزش پول ملی، نتیجه تحریم‌های بی‌سابقه و وحشتناک بود / در این دولت از درآمدهای ارزی بیش از صدمیلیارد دلاری هم ‌خبری نبود / از نظر صدا و سیما، ظاهرا هنوز هم تحریم واقعیت ندارد / صدا و سیما همچنان دولت یازدهم و دوازدهم را نقد کند و بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فرصت ۲ هفته‌ای رئیسی برای معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس پس از مراسم تحلیف

دو هفته کشور را قرنطینه واقعی کنید

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)