کد خبر: ۴۱۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان کرمان با بیان اینکه ۶ پرونده در زمینه ترک فعل مدیران بویژه در بخش تامین مایحتاج مردم در استان کرمان تشکیل شده است گفت: اگر با ترک فعل برخورد شود بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.
دادستان: ۶ پرونده ترک فعل مدیران در کرمان تشکیل شد
دادستان کرمان با بیان اینکه ۶ پرونده در زمینه ترک فعل مدیران بویژه در بخش تامین مایحتاج مردم در استان کرمان تشکیل شده است گفت: اگر با ترک فعل برخورد شود بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری شبانگاه چهارشنبه در تشریح این خبر به رسانه‌ها با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی کرمان در راستای حمایت از تولید افزود: ۳۱۹ پرونده از ابتدای اجرای طرح حمایت از تولید در دادگستری این استان تشکیل و از بیکاری ۱۱ هزار و ۴۷۰ نفر از کارگران جلوگیری شده است.
وی اظهار داشت: ۴۵ پرونده جدید نیز در سال جاری تشکیل و ۱۰ نشست در این زمینه برگزار شده که ۶۰ مصوبه خروجی جلسات بوده است.
سالاری تصریح کرد: مشکل بخش تولید کشور یتیم بودن تولید است، زیرا قوانین و مقررات داریم، اما اجرای صحیح قوانین صورت نمی‌گیرد.
این مقام قضائی با اشاره به اینکه قانون بهبود فضای کسب و کار مصوب سال ۹۰ است، اما بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور، در این ۱۰ سال اجرا نشده است، بیان کرد: ۸۵ درصد عدم اجرای قانون ناشی از ترک فعل مدیران و ۱۵ درصد ناشی از فقدان کارکرد و کارایی لازم قانون است.
سالاری با اشاره به اینکه برخی قوانین ضمانت اجرایی کافی ندارند و در روی کاغذ باقی مانده اند، اظهار داشت: تولیدکننده باید با تحریم، تامین مواد اولیه خارجی و موانع بسیاری بجنگد، زیرا در صادرات و برگشت پول مشکل دارد و بروکراسی اداری موانع بسیاری جلوی تولیدکننده قرار می‌دهد.
دادستان کرمان تصریح کرد: متاسفانه بهترین بازار و بهترین سود در کشور ما دلالی و بدترین کار تولید است و باید تولیدکننده در جبهه‌های مختلف بجنگد، اما اکنون حمایتی از تولیدکننده نمی‌شود و برای آغاز کار تولیدی باید ۳۰ تا ۶۰ استعلام گرفته شود و اگر یک مورد باقی بماند، کار روی زمین است و از این نظر می‌گویم تولید یتیم است.
وی افزود: قضات در دستگاه قضایی استان کرمان باور دارند در جنگ اقتصادی هستیم و همه می‌دانیم قواعد باید متناسب با شرایط جنگ تعریف شود و در نگرش جدید، قوه قضائیه در کنار تولیدکننده است.
سالاری در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: هر دستگاهی شرح وظایف دارد که اگر وظایف قانونی را اجرا نکند مرتکب ترک فعل شده، در هر سطحی باشد؛ در امر تولید قوانین مختلفی داریم، اما یک شاکی وجود ندارد که بگوید چرا قوانین حمایتی اجرا نمی‌شود و متاسفانه وظیفه نظارتی بر اجرای قانون نیز انجام نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه شعبه دادگاه تخصصی تجاری بزودی در کرمان افتتاح می‌شود، افزود: محیط کسب و کار ما خوب نیست به ویژه محیط تولیدی. همه هجمه‌ها خواسته یا ناخواسته متوجه تولید است و تولید بی پناه و معلق است.
سالاری تصریح کرد: دولت حمایت خود را منحصر به ۲ شرکت خودروساز کرده و انحصار در خودروسازی ایجاد نموده و می‌گوید حمایت از تولید در حالی که این انحصارگرایی است.
وی در پایان بیان کرد: نیازمند نگرش جدید به تولید هستیم و باید به این باور برسیم تولیدکننده امروز مجاهد میدان است و اگر قرار باشد در جنگ اقتصادی پیروز شویم بخش عمده این بار به دوش تولیدکننده است و تنها بخشی از کار، مدیران هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: دستگاه قضا با دروغ‌سازان در موضوع آرامستان برخورد کند

تامین اجتماعی ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری در کرمان پرداخت می‌کند/تجلیل از ۶ بازنشسته نمونه تامین اجتماعی

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

۴۰۹ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۳۹ هزار و ۳۵۷ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

ظریف: روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده‌ایم

۶ راهکار برای ایجاد ثبات و تعادل در بورس

افزایش ۳۵ درصدی مصرف بنزین در موج پنجم کرونا

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

پربازدید ها

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

نماینده مجلس: تصویب شتابزده طرح صیانت، ظرفیت دولت سیزدهم را حذف کرد

رئیسی در مراسم تنفیذ: شرط ادب بود که دست مقام معظم رهبری را می‌بوسیدم ولی به دلیل شرایط موجود این توفیق از من سلب شد / مردم از دولت جدید تحول خواسته‌اند؛ این تحول مستند به سند ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب است / ما از قبیله «ما می‌توانیم» هستیم

تعطیلی دو هفته‌ای فعلا منتفی شد / وزیر کشور: تعطیل کردن نیاز به مقدمات و برنامه ریزی دارد

صدا و سیما با تخریب دولت روحانی توقع مردم را از رییسی بالا می‌برد/ علم الهدی به اصولگرایان هشدار داد/ احمدی نژاد می‌داند کتک خوردن مردم سهم روحانی نیست/ زدن دولت روحانی نفعی برای دولت رییسی ندارد

جهانگیری: کشور در سال ۹۲ در شرایط اوج اختلافات بود به گونه‌ای که رئیس جمهور وقت علیه رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نوار پخش می کرد / روحانی قبل از دوران ریاست جمهوری گنجینه اسرار کشور بودند / اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفت کش ما، آن را منفجر می‌کرد/ هیچ کس نگفت پول نفت چگونه جابه‌جا می‌شد / خیلی از دوستان با نادانی کامل به دولت فشار آوردند و زخم زبان زدند / برخی از سر دلسوزی خواستار استعفای دولت بودند اما ما در مقابل مردم مسئول بودیم و باید می‌ایستادیم

ربیعی: مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود / تورم و کاهش ارزش پول ملی، نتیجه تحریم‌های بی‌سابقه و وحشتناک بود / در این دولت از درآمدهای ارزی بیش از صدمیلیارد دلاری هم ‌خبری نبود / از نظر صدا و سیما، ظاهرا هنوز هم تحریم واقعیت ندارد / صدا و سیما همچنان دولت یازدهم و دوازدهم را نقد کند و بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فرصت ۲ هفته‌ای رئیسی برای معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس پس از مراسم تحلیف

دو هفته کشور را قرنطینه واقعی کنید

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)