کد خبر: ۴۱۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان کرمان با بیان اینکه ۶ پرونده در زمینه ترک فعل مدیران بویژه در بخش تامین مایحتاج مردم در استان کرمان تشکیل شده است گفت: اگر با ترک فعل برخورد شود بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.
دادستان: ۶ پرونده ترک فعل مدیران در کرمان تشکیل شد
دادستان کرمان با بیان اینکه ۶ پرونده در زمینه ترک فعل مدیران بویژه در بخش تامین مایحتاج مردم در استان کرمان تشکیل شده است گفت: اگر با ترک فعل برخورد شود بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری شبانگاه چهارشنبه در تشریح این خبر به رسانه‌ها با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی کرمان در راستای حمایت از تولید افزود: ۳۱۹ پرونده از ابتدای اجرای طرح حمایت از تولید در دادگستری این استان تشکیل و از بیکاری ۱۱ هزار و ۴۷۰ نفر از کارگران جلوگیری شده است.
وی اظهار داشت: ۴۵ پرونده جدید نیز در سال جاری تشکیل و ۱۰ نشست در این زمینه برگزار شده که ۶۰ مصوبه خروجی جلسات بوده است.
سالاری تصریح کرد: مشکل بخش تولید کشور یتیم بودن تولید است، زیرا قوانین و مقررات داریم، اما اجرای صحیح قوانین صورت نمی‌گیرد.
این مقام قضائی با اشاره به اینکه قانون بهبود فضای کسب و کار مصوب سال ۹۰ است، اما بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور، در این ۱۰ سال اجرا نشده است، بیان کرد: ۸۵ درصد عدم اجرای قانون ناشی از ترک فعل مدیران و ۱۵ درصد ناشی از فقدان کارکرد و کارایی لازم قانون است.
سالاری با اشاره به اینکه برخی قوانین ضمانت اجرایی کافی ندارند و در روی کاغذ باقی مانده اند، اظهار داشت: تولیدکننده باید با تحریم، تامین مواد اولیه خارجی و موانع بسیاری بجنگد، زیرا در صادرات و برگشت پول مشکل دارد و بروکراسی اداری موانع بسیاری جلوی تولیدکننده قرار می‌دهد.
دادستان کرمان تصریح کرد: متاسفانه بهترین بازار و بهترین سود در کشور ما دلالی و بدترین کار تولید است و باید تولیدکننده در جبهه‌های مختلف بجنگد، اما اکنون حمایتی از تولیدکننده نمی‌شود و برای آغاز کار تولیدی باید ۳۰ تا ۶۰ استعلام گرفته شود و اگر یک مورد باقی بماند، کار روی زمین است و از این نظر می‌گویم تولید یتیم است.
وی افزود: قضات در دستگاه قضایی استان کرمان باور دارند در جنگ اقتصادی هستیم و همه می‌دانیم قواعد باید متناسب با شرایط جنگ تعریف شود و در نگرش جدید، قوه قضائیه در کنار تولیدکننده است.
سالاری در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: هر دستگاهی شرح وظایف دارد که اگر وظایف قانونی را اجرا نکند مرتکب ترک فعل شده، در هر سطحی باشد؛ در امر تولید قوانین مختلفی داریم، اما یک شاکی وجود ندارد که بگوید چرا قوانین حمایتی اجرا نمی‌شود و متاسفانه وظیفه نظارتی بر اجرای قانون نیز انجام نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه شعبه دادگاه تخصصی تجاری بزودی در کرمان افتتاح می‌شود، افزود: محیط کسب و کار ما خوب نیست به ویژه محیط تولیدی. همه هجمه‌ها خواسته یا ناخواسته متوجه تولید است و تولید بی پناه و معلق است.
سالاری تصریح کرد: دولت حمایت خود را منحصر به ۲ شرکت خودروساز کرده و انحصار در خودروسازی ایجاد نموده و می‌گوید حمایت از تولید در حالی که این انحصارگرایی است.
وی در پایان بیان کرد: نیازمند نگرش جدید به تولید هستیم و باید به این باور برسیم تولیدکننده امروز مجاهد میدان است و اگر قرار باشد در جنگ اقتصادی پیروز شویم بخش عمده این بار به دوش تولیدکننده است و تنها بخشی از کار، مدیران هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)