کد خبر: ۴۱۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس جمهوی منتخب گفت:گمانه زنی‌ها در خصوص اعضای کابینه دولت که در رسانه‌ها اعلام می‌شود چندان دقیق نیست و بعدا مشکل ایجاد خواهد کرد.
رییسی: گمانه زنی‌ها در خصوص اعضای کابینه دقیق نیست
رییس جمهوی منتخب گفت:گمانه زنی‌ها در خصوص اعضای کابینه دولت که در رسانه‌ها اعلام می‌شود چندان دقیق نیست و بعدا مشکل ایجاد خواهد کرد.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رییسی جمعه در برنامه بدون تعارف مجموعه خبری ۲۰:۳۰ سیما که از جوار حرم مطهر رضوی پخش شد افزود: اگر دوستان پیشنهادی دارند از طریق سامانه‌ای که فعال خواهیم کرد ارایه دهند، این سامانه پیش روی همه نخبگان، صاحب نظران و دغدغه‌مندان کشور قرار می‌گیرد و ما به همه نقطه نظرات در خصوص اعضای کابینه اهمیت می‌دهیم به ویژه به پیشنهادات درست.
وی ادامه داد: بنای ما در دولت جدید آن است که با همه کسانی که در جای جای دولت کنونی فعالیت دارند مشروط بر توجه داشتن به دغدغه‌های مردم، همکاری کنیم، شرط همکاری با دولت جدید، قبول داشتن من نیست، افراد باید کرامت مردم را حفظ کنند و از کار آنان گره گشایی نمایند، در این صورت می‌توانند همکار دولت باشند.
رییس جمهوری منتخب گفت: کارآمدی، فسادستیزی، داشتن روحیه انقلابی، مردمی بودن و شایسته سالاری اساس کار ما در انتخاب افراد و همکاری با آنان است، شایستگی افراد مهم است نه اینکه جزء کدام جناح و گروه سیاسی یا با چه سلیقه سیاسی باشند.
بستگان و نزدیکانم در کار من دخالت نکرده اند و نمی‌کنند
رییسی افزود: هیچ گاه بستگان و نزدیکانم در کار من دخالت نکرده اند و نمی‌کنند، ارتباط ما با مردم و نزدیکان از طریق سامانه‌هایی است که در اختیار آنان می‌گذاریم، در همین دوران انتخابات، بنده نشست‌هایی را با مردم به عنوان نمونه با دانشجویان در دانشگاه تهران گذاشتم که کمتر نامزد انتخاباتی چنین نشستی برگزار می‌کند و بنای ما در دولت جدید استمرار برگزاری این گونه نشستهاست.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا به توصیه‌ها و پارتی بازی‌ها عمل می‌کند یا خیر اظهار داشت: زمانی توصیه به حق است مبنی بر این که حقی ضایع می‌شود یا حقی داده نمی‌شود که در این مورد وارد می‌شویم و به توصیه عمل می‌کنیم، اما پارتی بازی و داشتن روابط ناسالم، رانت و رانت خواری به هیچ وجه پذیرفتی نیست و در دولت جدید جلوی این موارد را خواهیم گرفت و در همه سطوح با همه همکاران شفاف و روشن خواهیم بود و شرط ما برای همکاری، کار است و کار است و کار.
رییس جمهوری منتخب در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا در چند سال اخیر اوقات فراغت داشته است یا خیر گفت: در چند سال اخیر مرخصی یا اوقات فراغت کمتر داشته ایم و ان شاء الله در آینده نیز بتوانیم هم به کارمان برسیم و هم احوال خانواده و نوه هایمان را بپرسیم.
رییسی افزود: زندگی ام را مرهون امام رضا (ع) هستم، از کودکی و نوجوانی در مشهد بودم، وقتی به قم رفتم در دوران مسوولیت‌های مختلفم ارتباطم را با امام رضا (ع) قطع نکردم، ارتباطی بسیار سازنده داشته ام که در همه شئون زندگی ام تاثیر داشته است و در این دوران هم معتقد بودم که قبل از هر اقدامی خدمت آقا برسم و از آن حضرت در جهت حرکت به سوی آینده ممد بطلبم.
وی اضافه کرد: تقریبا تا ۱۴ سالگی در مشهد زندگی کردم، سومین فرزند خانواده بودم، پدرم روحانی بودند، اما پنج ساله بودم که پدرم را از دست دادم و از جهت اقتصادی، چون پدر نداشتیم، شرایط زندگیمان خاص بود و در زمان ابتدایی یا در دوران طلبگی، همراه درس کار کرده ام و در هیچ زمانی از دوران تحصیلم بدون کار کردن نگذشته است.
به ارتباط با مردم سخت نیاز دارم
رییس جمهوری منتخب در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا ارتباط نزدیک شما با مردم با وجود نیرو‌های حفاظتی شما حفظ خواهد شد یا خیر افزود: می‌شود نظرات نیرو‌های حفاظتی را با نظرات مردم جمع کرد، باید تعامل بین نیرو‌های حفاظتی با مردم و اهالی رسانه ایجاد شود، تلاش خواهیم کرد که مراقبت کنیم ارتباط نزدیک ما با مردم حفظ شود، زیرا به این ارتباط سخت نیاز دارم، برای آگاهی از مسائل کف بازار و کف خیابان، به این ارتباط نیاز دارم، این ارتباط را نه برای خودم به عنوان مسوول بلکه برای بسیاری از مسوولان ضروری می‌دانم و بنا دارم که این رفتارم تغییر نکند، چون اساسا با روحیه من نمی‌سازد که بخواهم غیر از این رفتار کنم.
رییسی به دوران تصدی خود به عنوان تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: در آن زمان مفهومی تحت عنوان "خدمت، خادم و مخدوم" با رویکرد توجه به نیاز زائر حضرت رضا (ع) تعریف کردیم تا بتوانیم از گرفتاری‌های علاقه‌مندان و زائران حضرت رضا (ع) بکاهیم، با درد مردم آشنا شویم و در کنار مردم باشیم تا مورد رضایت حضرت ثامن الحجج (ع) قرار گیرد.
بیکاری، اشتغال و کرونا ذهن مرا به خود مشغول کرده است
رییس جمهوری منتخب گفت: در آغاز کار دولت، بیش از همه مساله بیکاری، اشتغال و کرونا ذهن من را به خود مشغول کرده است، وعده من هم علاوه بر ایجاد اشتغال، تامین مسکن بوده که امکان ایجاد آن را در کشور داریم با این حال ایجاد نظام اداری سالم از دغدغه‌های جدی من است.
رییسی افزود: مردم می‌دانند که تحقق برخی وعده‌ها و رفع مشکلات مردم زمان بر است، اما تلاش شبانه روزی می‌کنم که زمینه اشتغالزایی فراهم و بیکاری حل شود، کلید ساخت و توسعه مسکن را خواهیم زد، اما تحقق این برنامه‌ها زمان می‌برد، اما مردم را ناامید نخواهم کرد و برنامه‌ها بسیار زودتر از آنچه به نظر می‌رسد به ثمر خواهند نشست و با داشتن برنامه درست، نیروی جوان کارآمد، به نتیجه رسیدن برنامه‌های اشتغال و مسکن سخت نیست.
وی ادامه داد: این روز‌ها مسوولان زیادی درخواست ملاقات با بنده را می‌کنند، اما نمی‌خواهم که این ملاقات‌ها صرفا به بیان تبریک ختم شود، بنابراین ملاقاتهایم را تبدیل به یک نشست کاری با مسوولان کردم، هر کدام از آقایان وزرا که به ملاقات می‌آیند، عملکردی ارایه می‌دهند و با آنان در خصوص این که چگونه می‌توان همکاری خود را ادامه دهند یا این که چه کار‌هایی می‌خواستند در وزارتخانه انجام دهند که نتوانسته اند صحبت می‌شود. این ملاقات‌ها نباید تشریفاتی باشد و به نظرم توقع مردم هم این است که این نشست‌ها کاری باشد.
خاطره‌ای از شهید سلیمانی
رییس جمهوری منتخب به تشریح خاطره‌ای از خود با شهید سردار سلیمانی در حرم مطهر رضوی در زمان تصدی تولیت آستان قدس رضوی پرداخت و گفت: هر زمان که شهید سلیمانی به مشهد مشرف می‌شدند، به خدمتشان می‌رسیدم و در ارتباط با مسائل مختلف گفتگو می‌کردیم، اما یک بار ایشان را به مراسم غبارروبی در حرم مطهر رضوی دعوت کردم، حاج قاسم در کنار ضریح مطهر بسیار گریه می‌کرد، از ایشان خواستم که برخلاف روال معمول مراسم غبارروبی به داخل ضریح بیاید که تا آن زمان این کار مرسوم نبود.
رییسی افزود: دعوت من به این خاطر بود که ایشان در دفاع از حرم اهل بیت (ع) نقش بسیار موثری داشت و در جای جای این منطقه نقش برجسته‌ای ایفا کرده بود و خادم برجسته امام رضا (ع) بود و باید به داخل ضریح می‌آمد سردار سلیمانی به داخل ضریح آمد و در داخل ضریح حال و هوا و صفای خاصی داشت به یاد یاران شهیدش بود و در همان زمان بود که از امام رضا (ع) شهادتش را خواست.
نقد و نقدپذیری جزء برنامه‌های دولت است
رییس جمهوری منتخب در خصوص نقدپذیری دولت در مقابل رسانه‌ها گفت: اگر دولت نقد را نپذیرد، اول به خود و در نهایت به مردم جفا کرده است و نقد و نقدپذیری جزء برنامه‌های دولت است.
رییسی افزود: نقد منصفانه همراه با آگاهی و اطلاع کامل از مسائل از سوی رسانه‌ها مورد پذیرش دولت خواهد بود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا روند تحولی که در قوه قضاییه در زمان او آغاز شد ادامه خواهد یافت یا خیر ادامه داد: سند تحول قوه قضائیه متکی به بنده نیست، ریل گذاری انجام شده بعد از من نیز ادامه خواهد یافت و این سند، سندی نیست که بندی به آن اضافه نشود و در حال ارتقا خواهد بود و بعد از ما نیز ادامه خواهد یافت.
رییس جمهوری منتخب به عنوان آخرین سخن خود در این گفتگو خطاب به مردم اظهار داشت: مردم عزیز بدانند به لطف ایزد متعال، مشکلاتی که مردم با آن درگیر هستند را حل خواهیم کرد و بنای دولت این است که بهترین اتفاقات را برای مردم رقم بزند و ایرانی قوی با کمک مردم بسازد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)