کد خبر: ۴۱۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان با تاکید برآنکه در نقاط آسیب باید تدابیر سختگیرانه را حتی بالاتر از طرح محدودیت‌های هوشمند به کار گیریم، تصریح کرد: از فرمانده انتظامی استان کرمان درخواست داریم محدودیت‌های ترددی از سمت سیستان و بلوچستان و هرمزگان به داخل شهرها را سختگیرانه لحاظ کنند.

استاندار کرمان با اشاره به انتخابات 28 خرداد گفت: در حوزه شوراها اعتراضاتی وجود دارد و همه اعتراضات باید در مسیر قانونی خودش مطرح شود و کشاندن آن به رسانه بدون استناد قانونی جرم محسوب می شود.

به گزارش ایسنا، علی زینی وند ظهر امروز پنجم تیرماه در هشتاد و دومین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان ادامه داد: انتخابات تمام شده و مدیران در این بازه زمانی تا پایان دولت به لحاظ قانونی، اخلاقی و شرعی مجاز نیستند کار مردم را رها کنند و با پایان یافتن انتخابات، مقداری از حجم کارهای آنها کاهش یافته و حق ندارند یک ذره در کارهای خود کوتاه بیایند.

استاندار کرمان تاکید کرد: از فرمانداران می خواهم که بر کار مدیران نظارت کنند، ضمن آنکه معاونت سیاسی استانداری نیز بر کار فرمانداران نظارت داشته باشد و هیچ گونه کوتاهی از مدیران پذیرفته نیست و جایی که خودم می توانم برخورد و فرماندار کم کار را حتما عزل می کنم.

وی با اشاره به وضعیت کرونا در استان کرمان بیان کرد: استان کرمان در وضعیت خوبی به لحاظ بیماری کرونا قرار ندارد و آمار ابتلا به شدت در حال رشد است.

زینی وند با تاکید برآنکه در نقاط آسیب باید تدابیر سختگیرانه را حتی بالاتر از طرح محدودیت‌های هوشمند به کار گیریم، تصریح کرد: از فرمانده انتظامی استان کرمان درخواست داریم محدودیت‌های ترددی از سمت سیستان و بلوچستان و هرمزگان به داخل شهرها را سختگیرانه لحاظ کنند.

وی با بیان اینکه اکنون مهمترین مساله جان مردم است و باید مردم را در برابر کرونا محافظت کنیم، افزود: هرگونه تجمع و مراسمی در شهرهای قرمز خارج از چارچوب ‌های ابلاغی وزارت بهداشت مجاز نیست و نمازهای جمعه نیز باید طبق پروتکل‌ها در فضای باز و با رعایت تعداد 70 تا 100 نفر باشد و پیشنهاد می کنم که نماز جمعه ها در شهرهای قرمز و نارنجی دیگر برگزار نشود یا در فضای باز برگزار شود.

استاندار کرمان با تاکید برآنکه فرماندارن اگر مشاهده کردند که در خانه ای مراسمی برگزار می شود داماد و پدر داماد را به دستگاه قضا معرفی کنند، اظهار کرد: تالارها در شهرهای قرمز و نارنجی باید تعطیل شوند.

زینی وند با اشاره به شیوع کرونا در کشورهایی که واکسیناسیون انجام داده اند، عنوان کرد: طبق شواهد واکسن ها نتوانستند از شیوع بیماری بکاهند اما در میزان مرگ و میر موثر بوده است بنابراین فعلا تنها راه ما رعایت مسایل بهداشتی است.

وی بیان کرد: به عنوان حاکمیت، اول باید از خودمان در تعطیلی مراسم و همایش‌ها شروع کنیم، دعوت به مراسم به هیچ عنوان نداریم و تفرجگاه و بوستان‌ها هم در شهرهای قرمز و نارنجی باید بسته باشند.

استاندار کرمان بر لزوم تشدید نظارت ها تاکید کرد و افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی تجهیزات ها خود را تکمیل کنند.

وی خطاب به نیروی انتظامی گفت: تا اطلاع ثانوی هیچ جریمه‌ای از تردد بین شهری و شبانه بخشیده نشود و فرمانداران نیز موظف هستند همه بازارهای شلوغ را تعطیل کنند و برای سایر صنوف هم در کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونای استان با سقف محدودیت فعالیت‌ها برنامه‌ریزی شود.

زینی وند با تاکید بر اینکه اگر فرمانداری کنترل مباحث را در حوزه کاری خود انجام ندهد، ما برای او تصمیم‌گیری می‌کنیم، اظهار کرد: موضوعی مهمتر از جان مردم نداریم. استان کرمان بعد از استان سیستان و بلوچستان در وضعیت خطرناک کرونایی قرار دارد، لذا هیجگونه تسامحی نداشته باشید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)