کد خبر: ۴۱۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل آبفای استان کرمان:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به حفر هفت حلقه چاه برای تامین آب شرب شهر کرمان عنوان کرد: ظرف هفت تا ۱۰ روز آینده آب این پروژه اضطراری وارد مدار می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به حفر هفت حلقه چاه برای تامین آب شرب شهر کرمان عنوان کرد: ظرف هفت تا ۱۰ روز آینده آب این پروژه اضطراری وارد مدار می‌شود.
به گزارش ایسنا، "محمد طاهری" امروز هفتم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، آب را یکی از چالش‌های استان کرمان دانست و گفت: براساس گزارش هواشناسی امسال میانگین بارندگی استان ۵۰ میلیمتر است که کمتر از ۵۰ درصد متوسط بارندگی میان مدت استان است ضمن آنکه با افزایش دما نیز روبه رو هستیم.
وی از تاثیر دمای هوا در میزان مصرف آب سخن به میان آورد و افزود: هر کولر آبی شبانه روز بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند. در هفته‌هایی که دما خنک است چالش‌های ما در زمینه کمبود آب کمتر است.
طاهری، آب و فاضلاب را یک شرکت بهره بردار دانست و بیان کرد: حدود ۹۵ درصد منابع تامین آب شرب استان کرمان قنوات، چشمه‌ها و آب‌های زیرزمینی هستند و کلانشهر کرمان همه نیاز آبی اش از طریق آب‌های زیرزمینی تامین می‌شود.
مدیرعامل آبفای استان کرمان به تعداد حلقه‌های چاه آب شرب استان کرمان اشاره کرد و افزود: بخشی از آب شرب استان کرمان از طریق ۹۴۰ حلقه چاه تامین می‌شود که ۴۰۰ حلقه آن در حوزه شهری و ۵۴۰ حلقه دیگر آن در حوزه روستایی است. همچنین بخش دیگر آب شرب استان کرمان توسط ۱۲۲ چشمه و قنات و سد‌های سیرجان و بافت تامین می‌شود.
وی نیاز آبی استان کرمان را ۱۳ هزار و ۵۸۰ لیتر بر ثانیه اعلام کرد و گفت: براساس میزان توان تولید ما، متاسفانه ۲۴۴۱ لیتر بر ثانیه با کمبود آب مواجه هستیم که ۱۷۴۳ لیتر بر ثانیه آن مربوط به شهر‌ها و مابقی کمبود آب مربوط به روستا‌های استان است.
طاهری طول شبکه توزیع استان کرمان را ۲۴ هزار و ۲۴۲ کیلومتر دانست و بیان کرد: ۹۲۸ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب داریم.
مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمان با اشاره به اینکه ۶۰ درصد جمعیت شهری استان کرمان در تنش آبی قرار دارند، اظهار کرد: تنها ۴۰ درصد جمعیت شهری استان در شرایط نقطه سر به سر یا در وضعیت مناسب قرار دارند.
وی با بیان این مطلب که کمبود آب در برخی نقاط شهری و روستا‌ها را به وسیله تانکر‌های سیار و ثابت جبران می‌کنیم، تصریح کرد: بحران آب در برخی از روستا‌ها به گونه‌ای است که حتی آب شرب دام آن‌ها را نیز حمل می‌کنیم تا از کوچ روستاییان به شهر‌ها جلوگیری کنیم.
طاهری با اشاره به فرسودگی بخشی از شبکه آبرسانی استان کرمان عنوان کرد: استان کرمان از لحاظ سامانه‌های آبرسانی ۱۰ تا ۱۵ سال از استان‌های همجوار خود عقب است.
وی ادامه داد: سامانه‌های آبرسانی که به منابع آب ناپایدار وصل می‌شوند یک مسکن موقت هستند و باید به دنبال تامین آب پایدار و ماندگار برای استان باشیم.
مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی را تجهیز شهر‌ها به سیستم فاضلاب دانست و بیان کرد: در حوزه فاضلاب در دو سال گذشته ۱۵۰۰ میلیارد تومان در شهر‌های کرمان، زرند و سیرجان سرمایه گذاری شده است و در دو سال آینده این سه شهر به این شاخص توسعه یافتگی دست پیدا می‌کنند. گفتنی است که عملیات اجرایی پروژه فاضلاب شهر کرمان در ۳۵ جبهه در حال انجام است.
وی رتبه استان کرمان در جذب سرمایه گذار در بخش بازچرخانی آب را یک کشور اعلام کرد و افزود: پروژه فاضلاب برای شهر‌های شهربابک و رفسنجان را نیز تعریف کرده ایم، اما متاسفانه تاکنون سرمایه گذاری برای این شهر‌ها پیدا نکردیم.
طاهری با بیان اینکه در شرکت‌های فاضلاب کرمان حدود ۱۰۰۰ نفر مشغول به کار هستند، اظهار کرد: تا دو ماه آینده واگذاری انشعاب فاضلاب شهر سیرجان آغاز می‌شود.
وی با بیان این مطلب که در استان کرمان با مشکل کمی و کیفی آب مواجه هستیم، تصریح کرد: تصفیه خانه در شهر‌های شهربابک و کوهبنان، کیانشهر، ریحان شهر، رفسنجان، بردسیر، دشتکار، نگار، جیرفت و فهرج احداث شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمان بیان کرد: چند روزی شهر کرمان با شرایط بدی (کمبود آب) مواجه شد، اما فضای همراهی و همدلی که در شهر بود توانستیم این بحران را مهار کنیم.
وی ضمن تقدیر از همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها، اظهار کرد: سپاه ثارالله استان در بستر خدمات رسانی نه تنها در زمینه تانکر آبرسانی همکاری کرده بلکه ده‌ها روستا به کمک جهادسازندگی سپاه آبدار شدند و سپاه ثارالله استان کرمان علی رغم آنکه وظیفه آن‌ها نیست به کمک ما آمدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با تاکید برآنکه آخرین جا‌هایی که می‌توانستیم، چاه حفر کنیم و آب شرب شهر کرمان را تامین کنیم، انجام دادیم، افزود: اکنون بخشی از آب شرب شهر کرمان از ۱۰۰ کیلومتری تامین می‌شود.
وی با اشاره به حفر هفت حلقه چاه برای تامین آب شرب شهر کرمان عنوان کرد: ظرف ۷ تا ۱۰ روز آینده آب این پروژه اضطراری وارد مدار می‌شود.
طاهری در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در حاشیه‌ها انشعاب غیرمجاز داریم که چندین برابر مشترکین مجاز آب مصرف می‌کنند که باید برای این موضوع تدبیری اندیشیده شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

برد دقیقه نودی گل گهر برابر فجر

پیگیری برای حل مشکلات فعالان صنعت پسته در کرمان

بیش از ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تا کنون واکسینه شده اند/ زمان بازگشایی مدارس دقیق نیست

وحدت مردم ایران در جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان نشان داده شد

بازگشایی مدارس در استان کرمان چرا و چگونه انجام می‌شود؟

کرمان از بارندگی‌های پاییزی بی‌نصیب است

عامل تیراندازی ایذایی در سیرجان دستگیر شد

هفتمین سالانه خوشنویسی استان کرمان برگزار می‌شود

پربازدید ها

کرمان از بارندگی‌های پاییزی بی‌نصیب است

عامل تیراندازی ایذایی در سیرجان دستگیر شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان: رعایت پروتکل‌ها در کرمان ضعیف است

بازگشایی مدارس در استان کرمان چرا و چگونه انجام می‌شود؟

بیش از ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تا کنون واکسینه شده اند/ زمان بازگشایی مدارس دقیق نیست

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)