کد خبر: ۴۱۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
 مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قدرت جریان هایی که بتوانند به این اپیدمی جدید(ویروس دلتا) دامن بزنند نسبت به جریان هایی که می توانند در برابر این ویروس مقاومت کنند، بیشتر است.

قدرت در دست کرونای هندی است/ کرمانی ها منتظر فروکش کردن پیک در تیرماه نباشند

 مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قدرت جریان هایی که بتوانند به این اپیدمی جدید(ویروس دلتا) دامن بزنند نسبت به جریان‌هایی که می‌توانند در برابر این ویروس مقاومت کنند، بیشتر است.

به گزارش ایسنا دکتر نوذر نخعی درباره شیوع سویه هندی کرونا اظهار کرد: با توجه به آزمایشاتی که در کشورهای دنیا از جمله انگستان، کشورهای آمریکایی و ... صورت گرفته اکنون سویه غالب بیشتر کشورها دارد هندی می‌شود.

وی از علل گسترش سویه هندی در بیشتر کشورها سخن به میان آورد و اظهار کرد: سرایت پذیری ویروس دلتا زیاد است و باید مدنظر داشت که ویروس کرونای انگلیسی و آفریقایی در همه کشورها غالب نشد اما ویروس هندی با توجه به میزان سرایت پذیریش در کشورها غالب شده است.

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: در سویه هندی، احتمال بستری شدن افراد مبتلا در بیمارستان‌ها بیشتر است و طبق مطالعاتی که در کشور انگلستان صورت گرفته احتمال ابتلای کودکان، نوجوانان و جوانان تا سن حدود 30 سال در سویه هندی بیشتر از سویه انگلیسی است، همچنین اثربخشی واکسن در سویه هندی کمتر از کرونای انگلیسی است.

وی افزود: براساس بررسی‌ها احتمال بستری شدن افراد مبتلا به سویه هندی دو برابر سایر سویه‌هاست و همواره هر زمان که میزان بستری‌ها بیشتر باشد، تعداد فوتی‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

این متخصص پزشکی اجتماعی به تحلیل نقاط ضعف مردم در برابر ویروس دلتا پرداخت و بیان کرد: با توجه به افزایش دما، مخصوصا در مناطق گرمسیری درب و پنجره‌های خانه، اداره، مغازه و ... بسته شده و کولرها و اسپیلت‌ها روشن می‌شود لذا ویروس در این فضاها به گردش در می‌ید.

نخعی افزود: متاسفانه مردم دیگر از کرونا ترسی ندارند و پروتکل‌های بهداشتی را مانند قبل رعایت نمی‌کنند و همچنین در فصل گرما رفت و آمدها و مراسم جشن نسبت به سایر فصول بیشتر است اما نکته مثبت فصل گرما این است که مردم در فضای باز بیشتر قرار دارند.

وی گفت: قدرت جریان‌هایی که بتوانند به این اپیدمی جدید (ویروس دلتا) دامن بزنند نسبت به جریان‌هایی که می‌توانند در برابر این ویروس مقاومت کنند، بیشتر است.

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسیناسیون افراد بالای 70 سال در استان کرمان را یکی از نقاط قوت استان دانست و در ادامه پیش بینی کرد: با توجه به نقاط قوت و ضعف، قطعا این پیک در تیرماه در استان کرمان فروکش نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به تجهیز بیمارستان‌های استان در سویه‌های قبلی لذا فعلا از نظر تجهیزات وضعیت مناسبی داریم اما همواره با کمبود نیروی پرستاری روبه رو بوده‌ایم.

نخعی درباره اینکه چرا ایران چند نوع واکسن کرونا ساخته و آیا بهتر نبود با یکدیگر متحد می شدند و یک واکسن قوی می‌ساختند؟ گفت: با توجه به اینکه متدلوژی‌های ساخت این واکسن‌ها متفاوت است و باید دید که در بازار کدامشان مورد مقبولیت مردم و اثربخشی بیشتری دارد لذا اگر متدلوژی‌های ساخت آنها یکسان بود بله باید با یکدیگر متحد می‌شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

رئیس اتاق کرمان: نظام مصرف آب در استان نیازمند بازنگری است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)