کد خبر: ۴۱۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
 مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قدرت جریان هایی که بتوانند به این اپیدمی جدید(ویروس دلتا) دامن بزنند نسبت به جریان هایی که می توانند در برابر این ویروس مقاومت کنند، بیشتر است.

قدرت در دست کرونای هندی است/ کرمانی ها منتظر فروکش کردن پیک در تیرماه نباشند

 مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قدرت جریان هایی که بتوانند به این اپیدمی جدید(ویروس دلتا) دامن بزنند نسبت به جریان‌هایی که می‌توانند در برابر این ویروس مقاومت کنند، بیشتر است.

به گزارش ایسنا دکتر نوذر نخعی درباره شیوع سویه هندی کرونا اظهار کرد: با توجه به آزمایشاتی که در کشورهای دنیا از جمله انگستان، کشورهای آمریکایی و ... صورت گرفته اکنون سویه غالب بیشتر کشورها دارد هندی می‌شود.

وی از علل گسترش سویه هندی در بیشتر کشورها سخن به میان آورد و اظهار کرد: سرایت پذیری ویروس دلتا زیاد است و باید مدنظر داشت که ویروس کرونای انگلیسی و آفریقایی در همه کشورها غالب نشد اما ویروس هندی با توجه به میزان سرایت پذیریش در کشورها غالب شده است.

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: در سویه هندی، احتمال بستری شدن افراد مبتلا در بیمارستان‌ها بیشتر است و طبق مطالعاتی که در کشور انگلستان صورت گرفته احتمال ابتلای کودکان، نوجوانان و جوانان تا سن حدود 30 سال در سویه هندی بیشتر از سویه انگلیسی است، همچنین اثربخشی واکسن در سویه هندی کمتر از کرونای انگلیسی است.

وی افزود: براساس بررسی‌ها احتمال بستری شدن افراد مبتلا به سویه هندی دو برابر سایر سویه‌هاست و همواره هر زمان که میزان بستری‌ها بیشتر باشد، تعداد فوتی‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

این متخصص پزشکی اجتماعی به تحلیل نقاط ضعف مردم در برابر ویروس دلتا پرداخت و بیان کرد: با توجه به افزایش دما، مخصوصا در مناطق گرمسیری درب و پنجره‌های خانه، اداره، مغازه و ... بسته شده و کولرها و اسپیلت‌ها روشن می‌شود لذا ویروس در این فضاها به گردش در می‌ید.

نخعی افزود: متاسفانه مردم دیگر از کرونا ترسی ندارند و پروتکل‌های بهداشتی را مانند قبل رعایت نمی‌کنند و همچنین در فصل گرما رفت و آمدها و مراسم جشن نسبت به سایر فصول بیشتر است اما نکته مثبت فصل گرما این است که مردم در فضای باز بیشتر قرار دارند.

وی گفت: قدرت جریان‌هایی که بتوانند به این اپیدمی جدید (ویروس دلتا) دامن بزنند نسبت به جریان‌هایی که می‌توانند در برابر این ویروس مقاومت کنند، بیشتر است.

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسیناسیون افراد بالای 70 سال در استان کرمان را یکی از نقاط قوت استان دانست و در ادامه پیش بینی کرد: با توجه به نقاط قوت و ضعف، قطعا این پیک در تیرماه در استان کرمان فروکش نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به تجهیز بیمارستان‌های استان در سویه‌های قبلی لذا فعلا از نظر تجهیزات وضعیت مناسبی داریم اما همواره با کمبود نیروی پرستاری روبه رو بوده‌ایم.

نخعی درباره اینکه چرا ایران چند نوع واکسن کرونا ساخته و آیا بهتر نبود با یکدیگر متحد می شدند و یک واکسن قوی می‌ساختند؟ گفت: با توجه به اینکه متدلوژی‌های ساخت این واکسن‌ها متفاوت است و باید دید که در بازار کدامشان مورد مقبولیت مردم و اثربخشی بیشتری دارد لذا اگر متدلوژی‌های ساخت آنها یکسان بود بله باید با یکدیگر متحد می‌شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پربازدید ها

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)