کد خبر: ۴۱۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان به قرارگیری ۱۰ شهرستان بافت، بردسیر، جیرفت، رابر، ریگان، زرند، شهربابک، فاریاب، کهنوج و نرماشیر در وضعیت نارنجی پرخطر و چهار شهرستان انار، راور، فهرج و کوهبنان در وضعیت زرد هشدار اشاره کرد و افزود: تغییر رنگ استان، دلالت بر هجوم ویروس از مرز استانهای شرقی و جنوبی همجوار دارد و ما وظیفه داریم با کمک مردم شرایط را کنترل کنیم.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اعلام وضعیت جدید رنگ‌بندی کرونایی استان کرمان عنوان کرد: استان درگیر شیوع بیماری کروناویروس شده و در این هفته ۹ شهرستان کرمان، عنبرآباد، ارزوئیه، قلعه‌گنج، رفسنجان، سیرجان، بم، رودبار جنوب و منوجان در بسیار پرخطر قرمز قرار دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدصادق بصیری امروز ۹ تیرماه همچنین به قرارگیری ۱۰ شهرستان بافت، بردسیر، جیرفت، رابر، ریگان، زرند، شهربابک، فاریاب، کهنوج و نرماشیر در وضعیت نارنجی پرخطر و چهار شهرستان انار، راور، فهرج و کوهبنان در وضعیت زرد هشدار اشاره کرد و افزود: تغییر رنگ استان، دلالت بر هجوم ویروس از مرز استانهای شرقی و جنوبی همجوار دارد و ما وظیفه داریم با کمک مردم شرایط را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: براساس طرح جامع محدودیت‌های هوشمند در مناطق زرد گروه مشاغل چهار تعطیل هستند و دورکاری کارمندان در ادارات ارائه دهنده خدمات غیرضرور به صورت یک سوم خواهد بود و ادارات خدمات ضروری تماما باید حضور داشته باشند.

بصیری گفت: در مناطق نارنجی گروه مشاغل سه و چهار تعطیل هستند و دورکاری در ادارات عادی به شکل یک دوم و ادارات خدمات‌رسان ضروری به شکل یک سوم باید اعمال گردد.

وی افزود: در مناطق قرمز که شهر کرمان نیز شامل آن می‌شود، همه مشاغل به غیر از گروه یک تعطیل هستند و دورکاری ادارات خدمات غیرضرور به صورت دو سوم و ادارات ضروری به صورت یک دوم اجرایی میشود.

بصیری افزود: فهرست ادارات ضروری و خدمات‌رسان مشخص است اما اگر در جایی ابهامی وجود دارد، مدیران مربوطه می‌توانند با هماهنگی ستاد کرونا تعیین تکلیف کنند.

وی در خصوص ممنوعیت تردد خودروها بیان کرد: ورود خودروهای غیر بومی به مناطق نارنجی و قرمز ممنوع است. برای خروج خودروها صراحتا ممنوعیتی نداریم، اما از ورود آنها به شهرهای نارجی و قرمز جلوگیری می‌شود.

بصیری عنوان کرد: جرائم برای ورود خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز در هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود و منع تردد در تمام شهرها از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان برقرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: برای برگزاری تجمعات فرهنگی، اجتماعی و سیمنارها کاملا محدودیت اعمال می‌شود.

وی افزود: در خصوص اصناف و بازاری‌ها در کمیته اقتصادی ستاد کرونای استان تمهیدی اندیشیده شده که برخی از مشاغل گروه دو که تجمعی ندارند و ضرورت برای فعالیت آنها وجود دارد تا ساعت ۱۵ بعد از ظهر اجازه فعالیت دارنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکدام شرکت معدنی بازداشت شده است؟

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

پربازدید ها

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)