کد خبر: ۴۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه با اجرای ۶۴۶ پروژه پیش بینی می کنیم امسال زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر فراهم شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات اجرایی برخی از این پروژه ها از گذشته آغاز شده لذا اکنون متوسط پیشرفت فیزیکی آنها ۴۳ درصد است و پیش بینی می کنیم متوسط پیشرفت فیزیکی آنها تا پایان سال حدود ۸۵ درصد باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای سال ۱۴۰۰ رشد چهار درصدی اقتصاد استان را پیش‌بینی می‌کنیم و دستیابی به این رشد اشتغال ۴۵ هزار نفر در پی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، جعفر رودری عصر امروز نهم تیرماه در چهارمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان از تصویب و نهایی شدن ۶۴۶ پروژه اقتصاد مقاومتی در سال جاری در استان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ۱۹۹ پروژه های مصوب پیشنهادی دستگاه هاست و همچنین ۲۳ شهرستان استان ۱۹۷ پروژه را پیشنهاد داده اند و فرمانداران باید پروژه های پیشران شهرستان خود را اعلام می کردند که متاسفانه دو فرمانداری هنوز معرفی نکرده اند. ضمن آنکه ۲۱۳ پروژه توسط معین های اقتصادی استان تعریف شده است.

وی ادامه داد: برای اتمام ۶۴۶ پروژه ۱۳۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و همچنین ۸۳۵ میلیون دلار سرمایه گذاری در حوزه ارزی باید داشته باشیم.

وی عنوان کرد: امسال بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سرفصل های اقتصاد مقاومتی باید در استان جذب کنیم ضمن اینکه میزان جذب سرمایه در سال گذشته ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده است.

رودری با بیان اینکه با اجرای ۶۴۶ پروژه پیش بینی می کنیم امسال زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر فراهم شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات اجرایی برخی از این پروژه ها از گذشته آغاز شده لذا اکنون متوسط پیشرفت فیزیکی آنها ۴۳ درصد است و پیش بینی می کنیم متوسط پیشرفت فیزیکی آنها تا پایان سال حدود ۸۵ درصد باشد.

وی با انتقاد از عملکرد برخی از معین های اقتصادی اظهار کرد: متاسفانه باوجود پیگیری های صورت گرفته بنیاد مستضعفان، شرکت گل گهر، جهان فولاد، جهادنصر و مس سرچشمه برنامه های خود را به عنوان معین اقتصادی برای سال ۱۴۰۰ ارائه نداده اند که باید تعیین تکلیف شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه های استان کرمان بیان کرد: بیشترین سرمایه گذاری را در بخش صنعت و معدن داریم و در رتبه بعدی خوشبختانه بیشترین سطح سرمایه گذاری و اشتغال در پروژه های علم و فناوری است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)