کد خبر: ۴۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه با اجرای ۶۴۶ پروژه پیش بینی می کنیم امسال زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر فراهم شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات اجرایی برخی از این پروژه ها از گذشته آغاز شده لذا اکنون متوسط پیشرفت فیزیکی آنها ۴۳ درصد است و پیش بینی می کنیم متوسط پیشرفت فیزیکی آنها تا پایان سال حدود ۸۵ درصد باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای سال ۱۴۰۰ رشد چهار درصدی اقتصاد استان را پیش‌بینی می‌کنیم و دستیابی به این رشد اشتغال ۴۵ هزار نفر در پی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، جعفر رودری عصر امروز نهم تیرماه در چهارمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان از تصویب و نهایی شدن ۶۴۶ پروژه اقتصاد مقاومتی در سال جاری در استان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ۱۹۹ پروژه های مصوب پیشنهادی دستگاه هاست و همچنین ۲۳ شهرستان استان ۱۹۷ پروژه را پیشنهاد داده اند و فرمانداران باید پروژه های پیشران شهرستان خود را اعلام می کردند که متاسفانه دو فرمانداری هنوز معرفی نکرده اند. ضمن آنکه ۲۱۳ پروژه توسط معین های اقتصادی استان تعریف شده است.

وی ادامه داد: برای اتمام ۶۴۶ پروژه ۱۳۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و همچنین ۸۳۵ میلیون دلار سرمایه گذاری در حوزه ارزی باید داشته باشیم.

وی عنوان کرد: امسال بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سرفصل های اقتصاد مقاومتی باید در استان جذب کنیم ضمن اینکه میزان جذب سرمایه در سال گذشته ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده است.

رودری با بیان اینکه با اجرای ۶۴۶ پروژه پیش بینی می کنیم امسال زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر فراهم شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات اجرایی برخی از این پروژه ها از گذشته آغاز شده لذا اکنون متوسط پیشرفت فیزیکی آنها ۴۳ درصد است و پیش بینی می کنیم متوسط پیشرفت فیزیکی آنها تا پایان سال حدود ۸۵ درصد باشد.

وی با انتقاد از عملکرد برخی از معین های اقتصادی اظهار کرد: متاسفانه باوجود پیگیری های صورت گرفته بنیاد مستضعفان، شرکت گل گهر، جهان فولاد، جهادنصر و مس سرچشمه برنامه های خود را به عنوان معین اقتصادی برای سال ۱۴۰۰ ارائه نداده اند که باید تعیین تکلیف شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه های استان کرمان بیان کرد: بیشترین سرمایه گذاری را در بخش صنعت و معدن داریم و در رتبه بعدی خوشبختانه بیشترین سطح سرمایه گذاری و اشتغال در پروژه های علم و فناوری است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

مرعشی تشریح کرد: چند سیاست حزب کارگزاران در دوره جدید

اروپا به ایران: فوراً دسترسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کرج را بازگردانید

توضیحات دادستان کرمان درباره پرونده یکی از خودروسازی استان

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح افزایش تعداد نمایندگان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)