کد خبر: ۴۱۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان اضافه کرد: معادن کشور و این استان بهره وری لازم را ندارد زیرا دنیا چندبار از حوزه های مختلف معدنی درآمدزایی می کند و ما هنوز پهنه های خود را کشف نکردیم و خام فروشی می کنیم.

استاندار کرمان گفت: در صورتی که دولت کار نظارتی خود را با فعالیت تخصصی تشکل‌ها و انجمن‌ها ترکیب کند، کشور به سرعت تغییر و پیشرفت می‌کند.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز یکشنبه در دیدار رییس و مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با وی در محل دفتر استاندار با اشاره به هماهنگی بین دولت و مجلس شورای اسلامی افزود: تشکیل تیم تخصصی موجب توسعه صنایع و معادن می شود لذا اگر بخواهیم کشور را فنی و اجرایی مدیریت کنیم، بهترین راه استفاده از ظرفیت تشکل های بخش خصوصی است.

وی اظهار داشت: تشکل ها به علت رقابت با یکدیگر هزینه تولید را کاهش می دهند و مجبور به همراهی با تکنولوژی و دانش روز می شوند.

وی با بیان اینکه زیرساخت ها به نحوی ایجاد شده که هزینه تولید حمل و نقل کشور چین نسبت به ما بسیار ارزان تر است گفت: برخی کشورها با دانش روی سرباره زغال سنگ چندین برابر فروش ما درآمدزایی می کنند.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه رویکرد صنعت و معدن باید بر مبنای دانش روز باشد نه دانشی که اکنون استفاده می شود تصریح کرد: اگر بنا باشد با تکنولوژی امروز دنیا کار کنیم عقب می مانیم، دانش بنیان بودن یعنی درنوردیدن مرز امروز و دیدن ۲۰ تا ۳۰ سال آینده.

وی عنوان کرد: در این صورت اگر رابطه اقتصادی ما با دنیا برقرار شود از تکنولوژی ما چیزی باقی نمی ماند لذا مدیران حوزه صنعت و معدن باید فهمی صحیح از سیستم نوآوری داشته باشند و فرصت ها و لحظه ها را در نظام اداری باید شکار کرد.

زینی وند در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از اقدامات انجام شده و پیگیری کارها گفت: تمام بخش ها و فعالیت‌های حوزه صنعت و معدن با اهمیت و از مشاغل توسعه ساز استان کرمان و کشور محسوب می شود و امیدواریم هماهنگی این دوره بین دولت و مجلس شورای اسلامی موجب تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت شود که هرکدام از بخش های آن حوزه هایی مهمی هستند.

وی با بیان اینکه وزارتخانه های کلیدی با هدف کوچک سازی دولت ترکیب شده اند افزود: تجارت نیاز به ساماندهی جدی دارد و بسیاری از مسائل کشور در حوزه تامین، توزیع و تولید و واردات و صادرات مشکل دارد و به این دلیل است که تمرکز کلی و تعیین راهبرد برای آن وجود ندارد.

استاندار کرمان بیان داشت: کارهای بسیاری در حوزه های صنعت و معدن کشور و استان کرمان انجام شده اما در جاهایی که دولت و شرکت های بزرگ کار می کنند در واقع آورده آن برای کشور بیش از اینکه مدیون فن و تکنولوژی دنیا باشد، مدیون معادن غنی ما است.

معادن بهره وری لازم را ندارند

وی اضافه کرد: معادن کشور و این استان بهره وری لازم را ندارد زیرا دنیا چندبار از حوزه های مختلف معدنی درآمدزایی می کند و ما هنوز پهنه های خود را کشف نکردیم و خام فروشی می کنیم.

زینی وند یادآور شد: نحوه واگذاری توسط شرکت های خصولتی معادن را قفل کرده و در این زمینه وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدگاه های خوبی در این حوزه دارد که امیدواریم مدیریت ایشان ادامه یابد.

نماینده عالی دولت در استان کرمان تاکید کرد: انجمن ها و تشکل های غیردولتی با رویکرد اعتماد دولت بهتر می توانند در حوزه بهره وری معادن کار کنند.

وی با اشاره به پیچیدگی نظام اداری گفت: در رابطه با واگذاری و تمرکززدایی اقدامات خوبی انجام شده اما تا شفاف سازی و سیستم محور کردن امور (به جای فرد محوری) راه بسیاری باقی مانده که امیدواریم در این دولت روی آن کار شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)