کد خبر: ۴۱۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:‌ تاکنون ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن تحویل نظام سلامت شده که ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز آن توزیع شده و هفت میلیون دُز تاکنون به هموطنان تزریق شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: ستاد شیوه نامه‌های بهداشتی برای هر آزمون را ارائه می‌کند و این برگزارکنندگان هستند که در صورت امکان رعایت این شیوه نامه‌ها آزمون برگزار می‌کنند و اگر نتوانند شیوه نامه‌ها را به درستی اجرا کنند موظف به لغو آزمون هستند.

به گزارش ایرنا از وبدا، علیرضا رییسی با انتقاد از یکی از مجریان صدا وسیما که برگزاری آزمون ارتقا را بدون اطلاعات دقیق زیر سؤال برده بود، گفت: این آزمون برای پزشکان عمومی است که در حال گذراندن دوره دستیاری هستند و شغلشان به گونه‌ای است که بر بالین بیماران حاضر می‌شوند. سالن محل برگزاری آزمون برای پزشکان دوره دستیاری بسیار امن‌تر از بالین بیمار است. تمام پزشکان از جمله دانشجویان دوره دستیاری واکسن مقابله با کرونا دریافت کرده اند و برگزاری آزمون برای آنان مخاطره آمیز نخواهد بود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از برخی مجریان صدا وسیما در خواست کرد تا پیش از اظهار نظر با کارشناسان مربوطه مشورت کنند یا یکی از کارشناسان را در برنامه خود دعوت کنند که نظرات و جمع بندی‌ها بر اساس شواهد علمی و کارشناسی ارائه شود.

تاکنون ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن تحویل نظام سلامت شده است

رئیسی گفت: تاکنون ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن تحویل نظام سلامت شده است که ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز آن توزیع شده است و ۷ میلیون دُز تاکنون به هموطنان تزریق شده است.

وی افزود: مرحله نخست واکسیناسیون شامل گروه‌های بهداشت و درمان به پایان رسیده و مرحله دوم گروه‌های سنی ۸۰ سال به بالا‏ ۷۵ تا ۸۰ سال و ۷۰ سال به بالا واکسن دریافت کرده اند و تفاوت شمار واکسن‌های توزیع شده با واکسن‌های تزریق شده به سبب نرسیدن زمان تزریق دُز دوم افراد ۷۰ سال به بالا و یا حفظ سهمیه جاماندگان این گروه سنی است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه از این پس تا واکسن در یخچال‌های ما قرار نگیرد به دریافت آن اعتماد نداریم، ادامه داد: ارسال نشدن ۳ میلیون دُز واکسن از سوی کشوری که آن را به سبب نیازهای داخلی مصرف کرد موجب اختلال در واکسیناسیون شد.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ مرکز تجمیع واکسیناسیون در کشور فعال شده بود، اضافه کرد: در تهران ۷۵ مرکز فعال داشتیم به سبب کمبود حجم واکسن مجبور به تعطیلی برخی از مراکز شدیم به گونه‌ای که تنها در تهران ۳۲ مرکز فعال تزریق واکسن داشتیم.

با در اختیار داشتن واکسن کافی مراکز تجمیع واکسیناسیون افزایش خواهد یافت

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به این که در برخی از مراکز واکسیناسیون تهران تجمع‌هایی مشاهده شد افزود: اما خوشبختانه در دیگر نقاط کشور ازدحام در مراکز واکسیناسیون نبود. با در اختیار داشتن واکسن کافی مراکز تجمیع واکسیناسیون افزایش خواهد یافت به گونه‌ای که این مراکز در تهران از ۷۵ به ۷۹ مرکز در پایان هفته خواهد رسید. براساس پیش بینی‌ها تا فردا صبح یک و نیم میلیون دُز واکسن جدید وارد کشور می‌شود و هفته آخر تیر نیز یک و نیم میلیون دُز واکسن دیگر نیز به کشور می‌رسد. در مرداد نیز ۵ تا ۶ میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد.

رئیسی گفت: اکنون ۳۸۰ هزار دُز واکسن کووبرکت در اختیار داریم و ۴۰ هزار دُز دیگر در حال برچست گذاری است.

وی ابراز امیدواری کرد تا یکم مرداد حدود ۶۵۰ هزار دُز دیگر از این واکسن در اختیار نظام سلامت قرار گیرد و افزود: تا ابتدای مرداد حدود یک میلیون دُز واکسن کووبرکت در اختیار خواهیم داشت. براساس برنامه ریزی‌ها در مرداد هر هفته یک میلیون دُز واکسن داخلی خواهیم داشت که این رقم در شهریور به ماهانه ۱۰ میلیون دُز واکسن افزایش می‌یابد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره واکسن پاستور هم گفت: ۱۳۰ هزار دُز از این واکسن در اختیار است و به نظر می‌رسد در مرداد و شهریور نیز هر ماه ۵۰۰ هزار دُز از این واکسن در اختیار نظام سلامت قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پربازدید ها

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

حریرچی: هر فرد مبتلا به کرونای دلتا ۵ تا ۹ نفر را درگیر می‌کند / امکان انتقال سویه دلتا از طریق افراد واکسینه شده وجود دارد / باید سرعت واکسناسیون افزایش پیدا کند / در برخی از استان ها، استقبال مناسبی از واکسیناسیون نشده؛ ۴۰ درصد افراد برای واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند / عده‌ای برای کسب درآمد و گذراندن زندگی منکر کرونا می‌شوند

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)