کد خبر: ۴۱۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:‌ تاکنون ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن تحویل نظام سلامت شده که ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز آن توزیع شده و هفت میلیون دُز تاکنون به هموطنان تزریق شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: ستاد شیوه نامه‌های بهداشتی برای هر آزمون را ارائه می‌کند و این برگزارکنندگان هستند که در صورت امکان رعایت این شیوه نامه‌ها آزمون برگزار می‌کنند و اگر نتوانند شیوه نامه‌ها را به درستی اجرا کنند موظف به لغو آزمون هستند.

به گزارش ایرنا از وبدا، علیرضا رییسی با انتقاد از یکی از مجریان صدا وسیما که برگزاری آزمون ارتقا را بدون اطلاعات دقیق زیر سؤال برده بود، گفت: این آزمون برای پزشکان عمومی است که در حال گذراندن دوره دستیاری هستند و شغلشان به گونه‌ای است که بر بالین بیماران حاضر می‌شوند. سالن محل برگزاری آزمون برای پزشکان دوره دستیاری بسیار امن‌تر از بالین بیمار است. تمام پزشکان از جمله دانشجویان دوره دستیاری واکسن مقابله با کرونا دریافت کرده اند و برگزاری آزمون برای آنان مخاطره آمیز نخواهد بود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از برخی مجریان صدا وسیما در خواست کرد تا پیش از اظهار نظر با کارشناسان مربوطه مشورت کنند یا یکی از کارشناسان را در برنامه خود دعوت کنند که نظرات و جمع بندی‌ها بر اساس شواهد علمی و کارشناسی ارائه شود.

تاکنون ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن تحویل نظام سلامت شده است

رئیسی گفت: تاکنون ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دز واکسن تحویل نظام سلامت شده است که ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز آن توزیع شده است و ۷ میلیون دُز تاکنون به هموطنان تزریق شده است.

وی افزود: مرحله نخست واکسیناسیون شامل گروه‌های بهداشت و درمان به پایان رسیده و مرحله دوم گروه‌های سنی ۸۰ سال به بالا‏ ۷۵ تا ۸۰ سال و ۷۰ سال به بالا واکسن دریافت کرده اند و تفاوت شمار واکسن‌های توزیع شده با واکسن‌های تزریق شده به سبب نرسیدن زمان تزریق دُز دوم افراد ۷۰ سال به بالا و یا حفظ سهمیه جاماندگان این گروه سنی است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه از این پس تا واکسن در یخچال‌های ما قرار نگیرد به دریافت آن اعتماد نداریم، ادامه داد: ارسال نشدن ۳ میلیون دُز واکسن از سوی کشوری که آن را به سبب نیازهای داخلی مصرف کرد موجب اختلال در واکسیناسیون شد.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ مرکز تجمیع واکسیناسیون در کشور فعال شده بود، اضافه کرد: در تهران ۷۵ مرکز فعال داشتیم به سبب کمبود حجم واکسن مجبور به تعطیلی برخی از مراکز شدیم به گونه‌ای که تنها در تهران ۳۲ مرکز فعال تزریق واکسن داشتیم.

با در اختیار داشتن واکسن کافی مراکز تجمیع واکسیناسیون افزایش خواهد یافت

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به این که در برخی از مراکز واکسیناسیون تهران تجمع‌هایی مشاهده شد افزود: اما خوشبختانه در دیگر نقاط کشور ازدحام در مراکز واکسیناسیون نبود. با در اختیار داشتن واکسن کافی مراکز تجمیع واکسیناسیون افزایش خواهد یافت به گونه‌ای که این مراکز در تهران از ۷۵ به ۷۹ مرکز در پایان هفته خواهد رسید. براساس پیش بینی‌ها تا فردا صبح یک و نیم میلیون دُز واکسن جدید وارد کشور می‌شود و هفته آخر تیر نیز یک و نیم میلیون دُز واکسن دیگر نیز به کشور می‌رسد. در مرداد نیز ۵ تا ۶ میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد.

رئیسی گفت: اکنون ۳۸۰ هزار دُز واکسن کووبرکت در اختیار داریم و ۴۰ هزار دُز دیگر در حال برچست گذاری است.

وی ابراز امیدواری کرد تا یکم مرداد حدود ۶۵۰ هزار دُز دیگر از این واکسن در اختیار نظام سلامت قرار گیرد و افزود: تا ابتدای مرداد حدود یک میلیون دُز واکسن کووبرکت در اختیار خواهیم داشت. براساس برنامه ریزی‌ها در مرداد هر هفته یک میلیون دُز واکسن داخلی خواهیم داشت که این رقم در شهریور به ماهانه ۱۰ میلیون دُز واکسن افزایش می‌یابد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره واکسن پاستور هم گفت: ۱۳۰ هزار دُز از این واکسن در اختیار است و به نظر می‌رسد در مرداد و شهریور نیز هر ماه ۵۰۰ هزار دُز از این واکسن در اختیار نظام سلامت قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

احمدی نژاد پول می‌دهد تا عده‌ای دورش جمع بشوند و عکس بگیرد

دستگیری سرباند حرفه‌ای مواد مخدر در بم

چرا مرگ بر اثر کرونا در واکسینه‌شده‌ها،‌ نشانه بی‌اثر بودن واکسن نیست؟

افزایش مختصر کرونا در ۴ استان

نظرسنجی دانشگاه مریلند درباره شخصیت‌های محبوب سیاسی در ایران

رهایی محکوم به قصاص پس از ۱۲ سال حبس در بردسیر

عباس عبدی: چطور قبل از انتخابات می‌گفتند ما برنامه‌ای برای مسدودسازی اینترنت نداریم؟

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و ششم مهرماه

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و هفتم مهرماه

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

پربازدید ها

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

عامل قتل جوان ۱۶ ساله ریگانی دستگیر شد

قبل و بعد از هک اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

روند برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در استان کرمان آغاز می‌شود

افزایش مختصر کرونا در ۴ استان

چرا مرگ بر اثر کرونا در واکسینه‌شده‌ها،‌ نشانه بی‌اثر بودن واکسن نیست؟

رهایی محکوم به قصاص پس از ۱۲ سال حبس در بردسیر

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)