کد خبر: ۴۱۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
آخرین خبرها از بارندگی تابستانی در کرمان
مناطق مختلف استان کرمان روز جمعه شاهد وزش توفان گردوخاک، بارش باران و جاری شدن سیلاب بود و وزش تندباد و بارش باران در مناطقی از آن همچنان ادامه دارد.درحالی که بارش باران از قبل از ظهر امروز در مناطق شمالی استان شروع شد، برخی مناطق دیگر استان از بعدازظهر در شرق و مرکز استان شاهد وزش توفان گردوخاک بودند و وزش باد بتدریج به مناطق جنوبی کشیده شد.

بارش شدید باران برق ۱۰ روستای ریگان را قطع کرد/ استان کرمان درگیر توفان گردوخاک، باران و سیلاب

مناطق مختلف استان کرمان روز جمعه شاهد وزش توفان گردوخاک، بارش باران و جاری شدن سیلاب بود و وزش تندباد و بارش باران در مناطقی از آن همچنان ادامه دارد.
به گزارش ایرنا از شهرستان‌های مختلف استان، درحالی که بارش باران از قبل از ظهر امروز در مناطق شمالی استان شروع شد، برخی مناطق دیگر استان از بعدازظهر در شرق و مرکز استان شاهد وزش توفان گردوخاک بودند و وزش باد بتدریج به مناطق جنوبی کشیده شد.
غیر از جاری شدن سیلاب در شمال استان، در دیگر مناطق کوهستانی مانند شهر لاله زار نیز گزارش هایی مبنی بر جاری شدن روان آب ها در مسیل ها به دست خبرنگار ایرنا رسید که تاکنون خسارتی در نتیجه آنها دریافت نشده است.
شهر کرمان نیز همانند برخی دیگر شهرستان های استان کرمان از ظهر جمعه شاهد وزش تندباد به همراه گردوخاک و بارش پراکنده و رگباری باران بود.
 برخی نقاط استان نیز مانند ریگان شاهد بارش شدیدتر باران بوده است.
کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به وزش تندبادهای لحظه ای از عصر امروز در شهرستان های کهنوج، بم، کرمان و عنبرآباد گفت: نهایت سرعت این تندبادها در کرمان به ۶۱ و در کهنوج به ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
مریم سلاجقه افزود: برخی مناطق جنوبی استان از جمله عنبرآباد نیز عصر امروز شاهد پدیده وزش تندباد بودند.
سلاجقه تصریح کرد: وزش تندباد در این مناطق موجب کاهش دید افقی در این مناطق شد به طوری که دید افقی در کهنوج و بم به کمتر از ۲۰۰ متر و در کرمان و شهداد به پنج کیلومتر رسید.
کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: شرایط جوی موجود در استان کرمان تا اواسط هفته آینده ادامه دارد و بیشینه ناپایداری های جوی تا روز یکشنبه خواهد بود و کل استان را درگیر می کند.
 همزمان با بارش شدید باران در شرق استان از جمله ریگان که به قطع برق چندروستا انجامید، شهرستان بم نیز درگیر توفان گردوغبار بود که در مقاطعی دید افقی را بسیار کاهش داده بود.
در مناطق دیگری از استان از جمله شمال استان در شهرستان راور بارش باران سبب جاری شدن سیلاب و انسداد گردنه خراسان در این شهرستان برای چندساعت شد.

بارش شدید باران برق ۱۰ روستای ریگان را قطع کرد
فرماندار ریگان گفت: بارش رحمت شدید باران برق ۱۰ روستای این شهرستان ریگان را قطع کرد.
به گزارش ایرنا امین باقری تصریح کرد: قطعی برق در روستاها در حال افزایش است.
فرماندار ریگان اطهارداشت: نیروهای متولی شرکت برق در حال وصل برق هستند اما به دلیل شدت باران در برخی از روستاها امکان وصل فعلا برق وجود ندارد.
به گفته باقری مردم شهرستان بعد از ۳ روز توفان وگردوغبار شدید امروز شاهد بارش رحمت الهی هستند که سبب خوشحالی اهالی بویژه دامداران و عشایر شده است.
وی بیان کرد: بارش رحمت الهی که هنوز ادامه دارد باعث نمناکی بلندترین تپه های شنی این شهرستان شده و بارش در مناطق کوهستانی بیشتر است.
باقری از اهالی این مناطق خواست از حریم رودخانه ها جلوگیری کنند.
وزش توفان شن و گردوغبار از روز سه شنبه هفته جاری در ریگان شدت گرفت که سبب انسداد راه چند روستا برای چند ساعت و بروز خسارت به بخش کشاورزی و برخی دیگر تاسیسات این شهرستان شد.
شهرستان ریگان در شرق کرمان و همجوار سیستان و بلوچستان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵کیلومتر فاصله دارد.

شاخص هوا «بسیار خطرناک» شد
توفان شن و گرودغبار که سرعت آن ۷۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده عصر جمعه بم را درنوردید و موجب قطع برق در برخی مناطق این شهرستان شد. شاخص آلایندگی هوا نیز بسیار خطرناک شده است.
فرماندار بم در تشریح ابعاد این رویداد گفت: بعداز ظهر امروز تندبادی با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت شهرستان را درنوردید.
به گزارش ایرنا هادی شهسوار پور در گفت و گوی افزود: وزش این تندباد در ساعات اولیه موجب کاهش دید افقی به فاصله کمتر از ۱۰ متر شد و همچنین تردد خودروها در سطح جاده‌های شهرستان را مختل کرد.
وی اظهارداشت: تندباد و توفان شدید همراه با گرد و غبار مشکلاتی را در سطح شهرستان ایجاد کرده است.
فرماندار بم ادامه داد: این تندباد موجب شکسته شدن شاخه های درختان بر روی شبکه برق و قطعی برق در برخی از منطقه های شهرستان بم شده است.
رئیس ستاد بحران شهرستان بم تاکید کرد: اعضای ستاد بحران شهرستان در حالت آماده باش قرار دارند و همچنین شهرداران بم و بروات و رئیس اداره برق نیز در سطح شهر در حال رفع مشکلات ایجاد شده هستند.
شهسوار پور از رانندگان در جاده ها خواست در صورت مواجهه با گردو غبار و کاهش دید در یک مکان مناسب در حاشیه جاده توقف و از ادامه حرکت خودداری کنند.
به گفته شهسوارپور هم اکنون شعاع دید بالای ۵۰۰ متر و میزان خسارت های احتمالی در حال بررسی است.
هم اکنون شاخص آلایندگی هوای شهرستان بم ۵۰۰ در وضعیت بسیار خطرناک قرار دارد.

گردنه خراسان در راور کرمان بازگشایی شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: گردنه خراسان در شهرستان راور که امروز (جمعه) با طغیان رودخانه مسدود شده بود لحظاتی قبل توسط عوامل راهداری این شهرستان بازگشایی شد.
به گزارش ایرنا مجید سعیدی افزود: بارش باران در برخی نقاط استان از قبل از ظهر امروز شروع و گردنه خراسان نیز در شمال استان ساعت حدود ۱۵:۳۰ مسدود شده بود.
وی گفت: به دلیل جریان روان آب ها در محور مواصلاتی، بازگشایی این مسیر دشوار بو اما راهداران بلافاصله بعد از انسداد این محور به منظور بازگشایی تلاش کردند و در نهایت دقایقی قبل این گردنه بازگشایی شد.
وی تاکید کرد: طبق پیش بینی نقشه های هواشناسی شدت بارش ها در استان کرمان برای عصر امروز و عصر فردا شنبه پیش بینی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان تصریح کرد: بارش های عصر امروز و فردا بیشتر در مناطق جنوب و غرب این استان رخ خواهند داد.
وی تاکید کرد: احتمال تشکیل هسته شدید بارشی در ارتفاعات و برخی مناطق استان کرمان طی امروز و فردا وجود دارد.
وی از مردم خواست در شرایط فعلی از بستر رودخانه ها و مسیل ها فاصله بگیرند و از چرای دام ها در مناطق پایین دست نیز خودداری کنند.
سعیدی گفت: احتمال بارش های سیل آسا در ارتفاعات و در نهایت جاری شدن سیلاب در مناطق پایین دست با وجود صاف و آفتابی بودن هوا وجود دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

علامه حسن زاده آملی درگذشت

احتمال محرومیت از خدمات عمومی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند

ابراز تاسف استاندار از عدم مراجعه ۴۰ درصد جمعیت کرمان به مراکز واکسیناسیون کرونا

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند؟/ تفاوت آلرژی و کرونا

نباید اجازه دهیم به افراد برچسب بزه بخورد

اگر همه امکانات آموزش مجازی مهیا باشد کیفیت آن نصف کیفیت آموزش حضوری است

آیا برجام برای دولت سیزدهم موضوعی تمام شده است؟

از تجلیل از رئیسی و دولت سیزدهم و تحلیل نگاه بی‌بی‌سی به شانگ‌های تا انتقاد از نماینده مجلس

برگزاری ۵۵ برنامه فرهنگی و هنری در هفته دفاع مقدس

ورود رئیس جمهور به ماجرای تداوم گرانفروشی ایرلاین‌ها در پروازهای اربعین

پربازدید ها

۶۰ میلیارد کلاھبرداری از طریق جعل سند زمین و املاک

هیچ یک از واکسن های موجود فعلی در مقابله با کرونا به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگو نیستند

یک اپیدمیولوژی درباره عواقب واکسن‌هراسی توضیح داد

احتمال محرومیت از خدمات عمومی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند

نباید اجازه دهیم به افراد برچسب بزه بخورد

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند؟/ تفاوت آلرژی و کرونا

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

ابراز تاسف استاندار از عدم مراجعه ۴۰ درصد جمعیت کرمان به مراکز واکسیناسیون کرونا   ( نظر)

آیا برجام برای دولت سیزدهم موضوعی تمام شده است؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)