کد خبر: ۴۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در ستاد مدیریت بحران استان در شهرستان بافت:
استاندار کرمان با بیان اینکه امسال کلکسیونی از بحران را در این استان تجربه کردیم خواستار کمک جدی‌تر مدیران ارشد کشوری و استفاده از ظرفیت نمایندگان خوب و بانفوذ استان کرمان در حل بحران‌های طوفان، سیل، خشکسالی، سرمازدگی و ریزگرد‌ها در استان کرمان شد.

استاندار کرمان با بیان اینکه امسال کلکسیونی از بحران را در این استان تجربه کردیم خواستار کمک جدی‌تر مدیران ارشد کشوری و استفاده از ظرفیت نمایندگان خوب و بانفوذ استان کرمان در حل بحران‌های طوفان، سیل، خشکسالی، سرمازدگی و ریزگرد‌ها در استان کرمان شد.
به گزارش گفتارنو علی زینی وند جمعه اول مرداد پس از بازدید میدانی از روستا‌های کیسکان، برکنان، باغ فخروئیه، تلخه چار و تعدادی دیگر از مناطق سیلزده در ستاد مدیریت بحران استان کرمان در شهرستان بافت اعلام کرد: امسال محصولات پسته، پیاز و برخی از باغ‌های کرمان به دلیل سرمازدگی از بین رفت و در راستا ۱۵ هزار میلیارد تومان خسارت دیدیم.
استاندار کرمان از ساماندهی اسکان خانواده‌هایی که به شدت از سیل آسیب دیده‌اند لایروبی قنوات، لایروبی و بازگشایی بستر رودخانه ها، مطالعه علت جابجایی مسیل‌ها در برخی روستا‌ها را از اولویت‌های مهم مدیریت بحران اعلام کرد.
استاندارکرمان با تقدیر از حضور حجت الاسلام علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و حجت الاسلام علیمرادی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و دستگاه‌های عمل کننده در مدیریت بحران اخیر، اعلام کرد ساخت و ساز‌ها و تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها با هماهنگی دستگاه قضا و مصوبه شورای تامین در استان جمع آوری می‌شوند.
علی زینی‌وند افزود: وزارت کشور و ستاد بحران در رفع مشکلات کشاورزان استان کرمان کوتاهی نکردند و نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان به این مهم اختصاص دادند، اما خسارت سرمازدگی در این استان بیش از این میزان اعلام شده لذا مسئولان کشور و نمایندگان صاحب نام آن را پیگیری کنند.
استاندار کرمان عنوان کرد: خسارت‌های سیل اخیر به کل هستی مردم بافت، زندگی روستایی، کشاورزی و زندگی مردم این منطقه وارد شد که بسیار متاسف شدیم.
وی افزود: سیل اخیر احشام، درختان و همه هستی برخی از مردم شهرستان بافت را با خود برد، ابعاد این حادثه بزرگ نبود، اما زندگی آنان را از ریشه کند.
وی ادامه داد: شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوییه محروم هستند و در صورتی که پیشگیری را در بحران‌ها برجسته کنیم، بسیاری از این بحران‌ها را نخواهیم داشت.
دکتر زینی‌وند افزود: مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود و کار‌ها را با اولویت پیگیری کنیم.
وی با بیان اینکه مصوبات یا باید اجرا شده و یا در مسیر اجرایی شدن باشند، نباید کار‌ها معطل بماند.
استاندار کرمان یادآور شد: اولویت دولت ابتدا نجات زندگی مردم شهرستان بافت است.
وی با اشاره به نجابت مردم شهرستان بافت، بر شناسایی دقیق و کامل همه خسارت دیدگان از سیل اخیر تاکید کرد.
وی تصریح کرد: امروز مشاهده کردیم سیل خانه یک پیرمرد را به صورت کامل برده بود و پنج روز در مسجد سکونت داشت لذا باید این افراد شناسایی شوند.
وی گفت: با احداث اردوگاه موافق نیستم، زیرا حجم حادثه در این حد نیست و مردم دوست دارند در کنارخانه و زندگی‌شان اسکان یابند.
زینی وند ادامه داد: یک دسته منازل مسکونی بافت کاملا تخریب شدند که باید ساکنان این منازل را برای اسکان اضطراری با چادر در محلی ایمن و در محل سکونتشان اقامت داده شوند.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: تیمی متشکل از نیروی انتظامی با همراهی نمایندگان مجلس، هلال احمر، سپاه و بسیج اطلاعات خسارت‌ها را دسته بندی و مشخص کنند و ظرف امروز تا فردا امکانات اولیه و چادر به مردم ارائه شود.
وی گفت: کمکی فراگیر با مصوبه استانی به شهرستان بافت ارائه می‌شود، اما اولویت ما منازل مسکونی آسیب دیده از سیل است.
زینی وند اضافه کرد: اولویت سریع دیگر ما لایروبی و مرمت قنوات است لذا تجهیزات و امکانات لایروبی آن بررسی و به هر طریقی تامین شود که حداکثر تا ۱۰ روز آینده آب به دست مردم برسد.
وی بیان داشت: مساله بعدی رودخانه‌ها است که با خطری جدی در این بخش مواجه هستیم، این بارندگی ۴۰ میلیمتر بود و در صورت تکرار می‌تواند اثرات مخرب بیشتری به همراه داشته باشد.
استاندار کرمان افزود: در این خصوص اعتباری به استان بیاوریم که در نقاط ضروری همچون دهستان کیسکان که مسیل‌ها پرشدند، ادوات در اختیار آب منطقه‌ای استان قرار گیرد و سریعتر اقدام به لایروبی شود.
وی با تاکید بر اینکه اولویت دیگر ما بازگشایی سریع رودخانه‌ها است افزود: در صورت بارندگی مجدد نباید مردم گرفتار خطرات سیل شوند.
استاندار کرمان با اشاره به پایلوت شدن بافت عنوان کرد: مداخله ناجوانمردانه در طبیعت انجام شده لذا مطالعاتی در این منطقه باید انجام شود که ما این شهرستان را پایلوت اجرای این طرح قرار دهیم که اعتبارات آن نیز تامین می‌شود.
وی با اشاره به تاثیر خاکبرداری از معدن کوه شاه در سیل اخیر گفت: این معدن در صورتی که طلای خالص هم باشد مجوزی برای برداشت ندارد، زیرا در موقعیت خاص زیست محیطی و منابع طبیعی قرار دارد.
زینی‌وند تصریح کرد: آنتن دهی تلفن همراه را مصوب و به ارتباطات ابلاغ شود تا این مشکل در شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوییه نیز رفع شود.
وی ادامه داد: بیمه درختان نیز قابل پیگیری است که بایستی از ظرفیت مجلس شورای اسلامی در این حوزه استفاده کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کرمان استان حادثه خیزی است که دستگاه‌ها در حادثه سیل بافت و دیگر مناطق پای کار بودند و هلال احمر از دستگاه‌های خوبی بود که سریع برای امدادرسانی در منطقه حضور پیدا کرد.
استاندار کرمان افزود: جمعیت هلال احمر در کشف جانباختگان گلباف رکورد زد سپاه و بسیج در بحران‌ها و در حادثه سیل اخیر پای کار بودند و همچنین نیروی انتظامی در لحظه اول خدمات خود را ارائه و در این خصوص اطلاع رسانی کرد.
وی بیان داشت: گلایه مردم و خانواده جانباختگان طبیعی است، اما نباید در چنین مواردی خدمات بی نظیر نظام جمهوری اسلامی زیر سوال رود و افتخار کنیم به نظامی که همواره کنار مردم قرار دارد.
استاندار کرمان افزود: در مدیریت بحران قانون وجود دارد مسئولان و دستگاه‌ها بر اساس همین قانون عمل کردند و در صحنه حاضر شدند و کاملا در حادثه سیل اخیر شهرستان بافت بر اساس چارچوب و قانونی عمل کردیم که در همه بحران‌ها همینگونه است.
در بازدید‌های امروز نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، نمایندگان بافت، رابر، ارزوئیه، کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل هلال احمر، بنیاد مسکن، آب منطقه ای، فرماندار و امام جمعه بافت، فرمانده سپاه و تعدادی از مدیران استانی و شهرستان بافت حضور داشتند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

هلال احمر: تا دو ماه آینده ۷۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌کنیم / ۱۰ میلیون دوز از این واکسن ها مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال است

قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

آموزش و پرورش: مدارس از آبان به صورت تدریجی، حضوری خواهند شد / در مناطق شهری، ترجیح می‌دهیم مدارس دیرتر حضوری شوند / فاصله‌های استاندارد‌ چپ و راست، میانگین فضا برای هر دانش آموز و تراکم مدرسه را مشخص کرده ایم

نحوه "بازنشستگی زنان شاغل " تشریح شد

آبفا کرمان: اقدامات را برای رفع بوی نامطبوع فاضلاب سرعت بخشیدیم

طرح تشکیل استان بم اعلام وصول شد

نرخ بیکاری و پایین بودن بهره‌وری، علائم پایین بودن دانش بنیانیِ اقتصاد کشور

ضربه وزارت اطلاعات به یک تیم تروریستی

پربازدید ها

طرح تشکیل استان بم اعلام وصول شد

استان کرمان برای آیندگان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد

وزارت کشور: فیش حقوقی مدرس خیابانی شامل تجمیع معوقات و مطالبات چند ماهه است

ضربه وزارت اطلاعات به یک تیم تروریستی

اروپا: ایران بدون تاخیر بیشتر به مذاکرات برگردد/ لغو تحریم‌های هسته‌ای یک بخش ضروری برجام است

سفرهای نظارتی قالیباف بعد از انتخابات به پایان رسید؟

حسن رعیت به ۳۵ سال حبس محکوم شد/ مشکل سند خودرو از طریق مجلس رفع شود

قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

برنامه لاریجانی برای آینده سیاسی خود چیست؟

توصیه فعال سیاسی به تنظیم رفتار اصلاح طلبان با دولت رئیسی

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)