کد خبر: ۴۲۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان: از همه ظرفیت‌ها باید استفاده و مردم برای تزریق واکسن تشویق شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از همه ظرفیت ها باید استفاده و مردم برای تزریق واکسن تشویق شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به کاهش شمار مراجعان برای تزریق واکسن کرونا طی روزهای اخیر اظهارداشت: اینک ظرفیت روزانه تزریق واکسن در مناطق زیرمجموعه این دانشگاه به میزان ۱۲ هزار نفر (بالای ۶۰ سال) را داریم اما تنها حدود هزار نفر مراجعه می‌کنند.
به گزارش ایرنا، دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهارکرد: از همه ظرفیت ها باید استفاده و مردم برای تزریق واکسن تشویق شوند.
وی در ادامه درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان کرمان گفت: حدود ۷۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال در استان واکسن دریافت کرده‌اند و فقط آمار واکسیناسیون شهرستان راور از سایر نقاط استان کمتر و ۴۰ درصد بوده است.
رشیدی نژاد با اشاره به اینکه هنوز مجوز رسمی برای واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال داده نشده، افزود: واکسیناسیون برای برون رفت از بحران بیماری کرونا و جلوگیری از پیک های (اوج همه گیری) سنگین بعدی کمک کننده خواهد بود.

شیب صعودی خیلی تند همه گیری 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط کنونی هزار و ۴۲۵ بیمار کرونایی بستری در استان داریم، گفت: در همه بیمارستان های استان کرمان بیمار کرونایی بستری است و در هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۴۰۷ بیمار کرونایی در استان بستری سرپایی و غیرسرپایی شده اند.
به گفته وی از افزون بر هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان های استان حدود ۵۰۰ بیمار در دو بیمارستان افضلی پور و پیامبر اعظم شهر کرمان بستری هستند؛ همچنین هفته گذشته متوسط بستری روزانه در استان کرمان ۴۰۷ نفر بوده و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان به طور متوسط روزانه ۱۵۰ نفر بستری می شوند.
وی افزود: از این تعداد بیماران بستری، ۲۲۰ نفر در آی سی یو و ۷۰ نفر از ونتیلاتور استفاده می کنند و وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان شیب صعودی خیلی تندی را از خود نشان می دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در پیک سنگین قبلی در آبان و آذر سال گذشته ۲۰۳ بیمار فوتی داشتیم تصریح کرد: اکنون با وجود اینکه تعداد بیماران مثبت و بدحال بدتر از قبل است اما مرگ و میر نصف است که چند عامل از جمله واکسیناسیون، افزایش تجهیزات، تجربه و ... دارد و امیدواریم کمتر از این مرگ و میر داشته باشیم اما با توجه به اینکه دائما با جهش ویروس مواجه هستیم باید مراقبت ها را جدی تر بگیریم.
اینک ۱۸ شهرستان از ۲۳ شهرستان استان کرمان در شرایط قرمز کرونایی هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پربازدید ها

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)