کد خبر: ۴۲۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از واکسینه شدن حدود ۹ درصد جمعیت استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: ۵۰۰ هزار دوز واکسن وارد استان کرمان شد که ۳۰۲ هزار واکسن تا کنون تزریق شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که استان کرمان حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، گفت: پیک بسیار سنگینی با ویروسی بدتر را در حال تجربه کردن داریم.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا رشیدی نژاد عصر امروز ششم مردادماه در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان کرمان با حضور دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا شیب روند ابتلا در استان کرمان را بسیار زیاد دانست و بیان کرد: استان کرمان در پیک چهارم قرار دارد و یک پیک از کشور کمتر دارد و بدترین پیک ما در سال قبل در آبان ماه بود و در آن پیک ۲۰۳ نفر فوتی ناشی از کرونا داشتیم اما در این پیک هرچند که تعداد بستری ها از پیک آبان سال گذشته بیشتر است اما تعداد فوتی هایمان کمتر می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در استان کرمان ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی برای بزرگسالان و ۹۸ تخت بیمارستانی برای کودکان مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده است که از ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی ۲۶۳ مورد آن تخت ویژه و تا این لحظه از کل تخت های کرونایی فقط ۳۰۰ تخت آن خالی است.

وی از واکسینه شدن حدود ۹ درصد جمعیت استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: ۵۰۰ هزار دوز واکسن وارد استان کرمان شد که ۳۰۲ هزار واکسن تا کنون تزریق شده است.

رشیدی نژاد خستگی کادر درمان را بزرگترین مشکل استان دانست و بیان کرد: هیچ بیماری در استان کرمان پشت درب بیمارستان نمانده است. امروز ۱۶۷۹ بیمار در کل استان بستری هستند که ۲۴۶ مورد آن در بخش ویژه بستری هستند.

وی عنوان کرد: باتوجه به اینکه در پیک خیلی سنگینی قرار داریم لذا تعدادی از بیماران در خانه هایشان خدمات داده خواهد شد تا تخت های بیمارستانی به بیماران بدحال اختصاص دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پربازدید ها

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)