کد خبر: ۴۲۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
با اعلام آغاز واکسیناسیون کرونا برای خبرنگاران از ابتدای هفته جاری، صد‌ها نفر از خبرنگاران به مراکز اعلام شده مراجعه کردند. این در حالی است که نه از سامانه ثبت نام خبری است و نه از نظم و برنامه برای واکسیناسیون خبرنگاران.

صف هزارنفری خبرنگاران برای دریافت واکسن کرونا/ چرا سامانه ثبت نام خبرنگاران فعال نشد؟

از ابتدای هفته جاری، روند واکسیناسیون خبرنگاران در چند مرکز در تهران آغاز شد. در حالی که از چندماه قبل اعلام شده بود خبرنگاران در مرداد ماه علیه کرونا واکسینه خواهند شد، هیچ ثبت نامی از خبرنگاران انجام نشد و هیچ امکاناتی نیز برای انجام فرایند واکسیناسیون آن‌ها در نظر گرفته نشده است، همین موضوع به تجمع و شلوغی و بی نظمی در یکی از مراکز واکسیناسیون خبرنگاران در تهران منجر شده است. تا نیمه ظهر امروز دوشنبه، بیش از هزار نفر از خبرنگاران حاضر در محل برای دریافت واکسن کرونا نام نویسی کرده‌اند.
روز گذشته به صورت پراکنده در فضای مجازی اعلام شد که در محل باغ کتاب به خبرنگاران واکسن زده می‌شود و آن‌ها می‌توانند از ساعت ۸ و نیم صبح تا ۶ بعد از ظهر تنها با ارائه کارت ملی واکسن کرونا دریافت کنند. مشاهدات خبرنگار رویداد‌۲۴ از محل سالن ۸ باغ کتاب تهران نشان می‌دهد که واکسیناسیون نه از ساعت ۸ و نیم بلکه از ساعت ۱۰ و نیم صبح آغاز شد این در حالی است که از ساعت‌ها قبل نزدیک به هزار خبرنگار در محل اعلام شده برای دریافت واکسن حضور داشتند.
حضور تعداد زیادی از خبرنگاران از ساعات اولیه صبح در محل باغ کتاب در حالی است که هیچ سیستم ثبت نامی برای آن‌ها در نظر گرفته نشده بود و تنها یکی از پرسنل واکسیناسیون حاضر در محل در یک برگه کاغذ اسامی افراد حاضر را می‌نوشت. هیچ گونه سیستمی برای اعلام شماره افراد ثبت نامی هم در محل وجود نداشت و همین امر به ایجاد سروصدا و همهمه و تجمع منجر شد.
اعلام اسامی برای ورود به محل در نظرگرفته شده برای دریافت واکسن نیز در نوع خود جالب بود، یکی از خبرنگاران به صورت داوطلبانه ابراز آمادگی کرد و بر روی یک سکو اسامی افراد ثبت نام شده را فریاد می‌زد و روند احراز هویت آن‌ها پیش از دریافت واکسن انجام می‌شد.
پس از گذشت حدود چهارساعت از انتظار جمع زیادی از خبرنگاران، یک سیستم صوتی در محل قرار داده شد و خبرنگار داوطلب با استفاده از میکروفن اسامی افراد را از روی برگه کاغذی که در دستش بود، می‌خواند.
مشخص نیست چرا در حالی که از قبل اعلام شده بود، واکسیناسیون خبرنگاران در برنامه وزارت بهداشت است اما هیچ فرایندی برای تسهیل این امر در نظر گرفته نشده است.

 
واکسن کرونا
واکسن کرونا
 
واکسن کرونا
واکسن کرونا
واکسن کرونا
واکسن کرونا
واکسن کرونا
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

برد دقیقه نودی گل گهر برابر فجر

پیگیری برای حل مشکلات فعالان صنعت پسته در کرمان

بیش از ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تا کنون واکسینه شده اند/ زمان بازگشایی مدارس دقیق نیست

وحدت مردم ایران در جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان نشان داده شد

بازگشایی مدارس در استان کرمان چرا و چگونه انجام می‌شود؟

کرمان از بارندگی‌های پاییزی بی‌نصیب است

عامل تیراندازی ایذایی در سیرجان دستگیر شد

هفتمین سالانه خوشنویسی استان کرمان برگزار می‌شود

پربازدید ها

کرمان از بارندگی‌های پاییزی بی‌نصیب است

عامل تیراندازی ایذایی در سیرجان دستگیر شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان: رعایت پروتکل‌ها در کرمان ضعیف است

بازگشایی مدارس در استان کرمان چرا و چگونه انجام می‌شود؟

بیش از ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تا کنون واکسینه شده اند/ زمان بازگشایی مدارس دقیق نیست

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)