کد خبر: ۴۲۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
زاهدی:
نماینده کرمان و راور در مجلس با پیشنهاد اینکه باید دو هفته کل کشور را قرنطینه واقعی کنیم، عنوان کرد: کل کشور را قرنطینه‌ای که اجازه ندهد هیچ تردد بین شهری صورت نگیرد و در درون شهر‌ها فقط مراکزی که خدمات ضروری ارایه می‌دهند باز باشند و اگر دو هفته این اقدام را انجام دهیم حتما آثار مثبت آن را در جامعه خواهیم دید.

دو هفته کشور را قرنطینه واقعی کنید
نماینده کرمان و راور در مجلس با پیشنهاد اینکه باید دو هفته کل کشور را قرنطینه واقعی کنیم، عنوان کرد: کل کشور را قرنطینه‌ای که اجازه ندهد هیچ تردد بین شهری صورت نگیرد و در درون شهر‌ها فقط مراکزی که خدمات ضروری ارایه می‌دهند باز باشند و اگر دو هفته این اقدام را انجام دهیم حتما آثار مثبت آن را در جامعه خواهیم دید.
به گزارش ایسنا، دکتر"محمدمهدی زاهدی"، درباره وضعیت کرونا در کشور گفت: متاسفانه از روزی که ستاد ملی کرونا تشکیل شد نتوانست تصمیم گیری دقیق و عالمانه انجام دهد. اگر ما به کشور چین یا هند که بیشترین جمعیت جهان را در خود جای داده اند مشاهده می‌کنیم که در چین شیوع بیماری به آن صورت وجود ندارد و درصد ابتلا و فوتی در هند نسبت به جمعیتش زیاد نیست.
وی ادامه داد: اکثر کشور‌های جهان توانسته اند واکسیناسیون و قرنطینه به موقع انجام دهند و شیوع کرونا را در کشورهایشان کنترل کنند، اما ما رها سازی کردیم به طورمثال در هفته گذشته تهران را چند روز تعطیل کردیم که ترافیک سنگین جاده‌های شمال کشور را در پی داشت و باعث شیوع کرونا در شمال کشور شد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کرونایی استان‌های جنوبی کشور اظهار کرد: گفته شد که شیوع ویروس دلتا از استان سیستان و بلوچستان آغاز شده، اما شاهد سفر‌های از / به حتی با اتوبوس به استان‌های شمال کشور و خراسان رضوی و گلستان بودیم.
وی تاکید کرد: برای کنترل شیوع کرونا در کشور باید قرنطینه به صورت ملی باشد حتی استان‌های که درگیر نیستند باید در قرنطینه باشند.
زاهدی با پیشنهاد اینکه باید دو هفته کل کشور را قرنطینه واقعی کنیم، عنوان کرد: کل کشور را قرنطینه‌ای که اجازه ندهد هیچ تردد بین شهری صورت نگیرد و در درون شهر‌ها فقط مراکزی که خدمات ضروری ارایه می‌دهند باز باشند و اگر دو هفته این اقدام را انجام دهیم حتما آثار مثبت آن را در جامعه خواهیم دید.
وی با بیان اینکه نباید اجازه جولان به این ویروس سرکش در جامعه را داد، تصریح کرد: تاکنون ستاد ملی کرونا خیمه شب بازی درآورده و نتوانسته رسالت واقعی خودش را انجام دهد و اکنون به مرز بحرانی رسیدیم و چاره‌ای جزی تعطیلی دو هفته‌ای کشور را نداریم.
زاهدی با تاکید برآنکه ستاد ملی کرونا می‌توانست با تصمیم گیری قاطع، جلوی شیوع کرونا و بحرانی شدن کشور بگیرد، یادآوری کرد: در فروردین سال ۹۹ در استان کرمان اجازه ورود و خروج هیچ خودرویی به استان را ندادیم و حتی اجازه تردد به خودرو‌های شهر کرمان به سایر نقاط استان ندادیم و واقعا بیماری در استان کنترل شد.
وی تاکید کرد: اکنون تنها راه کنترل شیوع بیماری کرونا، تصمیم گیری قاطع در سطح ملی است و از نیرو‌های ارتش، سپاه، بسیج برای کمک به نیروی انتظامی استفاده شود تا بتوانیم قرنطینه درستی اعمال کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

هلال احمر: تا دو ماه آینده ۷۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌کنیم / ۱۰ میلیون دوز از این واکسن ها مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال است

قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

آموزش و پرورش: مدارس از آبان به صورت تدریجی، حضوری خواهند شد / در مناطق شهری، ترجیح می‌دهیم مدارس دیرتر حضوری شوند / فاصله‌های استاندارد‌ چپ و راست، میانگین فضا برای هر دانش آموز و تراکم مدرسه را مشخص کرده ایم

نحوه "بازنشستگی زنان شاغل " تشریح شد

آبفا کرمان: اقدامات را برای رفع بوی نامطبوع فاضلاب سرعت بخشیدیم

طرح تشکیل استان بم اعلام وصول شد

نرخ بیکاری و پایین بودن بهره‌وری، علائم پایین بودن دانش بنیانیِ اقتصاد کشور

ضربه وزارت اطلاعات به یک تیم تروریستی

پربازدید ها

طرح تشکیل استان بم اعلام وصول شد

استان کرمان برای آیندگان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد

وزارت کشور: فیش حقوقی مدرس خیابانی شامل تجمیع معوقات و مطالبات چند ماهه است

ضربه وزارت اطلاعات به یک تیم تروریستی

اروپا: ایران بدون تاخیر بیشتر به مذاکرات برگردد/ لغو تحریم‌های هسته‌ای یک بخش ضروری برجام است

سفرهای نظارتی قالیباف بعد از انتخابات به پایان رسید؟

حسن رعیت به ۳۵ سال حبس محکوم شد/ مشکل سند خودرو از طریق مجلس رفع شود

قسط ۸.۶میلیون‌تومانی وام جدید مسکن/ سود ۶۰۰میلیون تومانی وام ۴۸۰میلیونی

برنامه لاریجانی برای آینده سیاسی خود چیست؟

توصیه فعال سیاسی به تنظیم رفتار اصلاح طلبان با دولت رئیسی

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)