کد خبر: ۴۲۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
ارسال به دوستان
ذخیره
آرامستان جدید شهر کرمان با عنوان بهشت کریمان روز چهارشنبه پس از چند روز جنجال رسانه‌ای با حضور استاندار و دیگر مسئولان شهری و استانی با امکان جاگذاری ۱۰۰ هزار قبر و اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

آرامستان جدید شهر کرمان با عنوان بهشت کریمان روز چهارشنبه پس از چند روز جنجال رسانه‌ای با حضور استاندار و دیگر مسئولان شهری و استانی با امکان جاگذاری ۱۰۰ هزار قبر و اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.
به گزارش ایرنا، دو هفته پیش قرار بود این آرامستان افتتاح شود که باوجود اطلاع رسانی قبلی افتتاح نشد و این موضوع پس از آنکه شهرداری اعلام کرد آرامستان قدیم جای دفن ندارد، با نحوه دفن اموات در حفر کانالی طولی در آرامستان قبلی در حاشیه کوه قائم خبرساز شده بود.
نحوه دفن اموات در این کانال به شکل طولی در کنار یکدیگر، و انتشار عکسی از آن و نیز ادعای تخریب درختان جنگل دست کاشت در آرامستان قدیم، در رسانه‌های استان و کشور بازتاب وسیعی داشت و برخی مدعی دفن اموات در گور‌های جمعی شده بودند که مسئولان متولی این موضوع را تکذیب و اعلام کردند که به علت نداشتن فضای دفن در آرامستان قدیم و با هدف صیانت از درختان جنگل دست کاشت، تا افتتاح آرامستان جدید مجبور به دفن به آن شکل در نزدیکی کوه در جوار قبرستانی قدیمی که پیکر چند کوهنورد در آن دفن بوده، شده اند.
بخشی از زمین آرامستان جدید متعلق به ارتش بوده که طی روز‌های اخیر و به دنبال برگزاری جلسات شورای تامین استان، مشکلات حقوقی و اداری واگذاری و نیز ایفای تعهدات متقابل به این نهاد حل و زمینه افتتاح آرامستان جدید فراهم شد.
شهردار کرمان در آیین افتتاح این آرمستان گفت: با وجود ضرورت‌ها و نگرانی فعالان زیست محیطی در حفظ بزرگترین جنگل دست کاشت ایران در جنگل قائم (آرامستان قدیم)، عملیات اجرایی این آرامستان با همدلی دستگاه‌های مختلف در دستور کار شهرداری کرمان قرار گرفت و در اجرای آن از قبور ۲ طبقه پیش ساخته استفاده شده که موجب ایجاد نظم در فرایند دفن اموات و آرامستان می‌شود.
سیدمهران عالم‌زاده افزود: شهرداری کرمان برای احداث آرامستان جدید چند زمین پیشنهاد کرد که حفاظت محیط زیست با محل آن مخالفت داشت و در نهایت این سایت در شرق کرمان انتخاب شده که برای توسعه در آینده مشکلی نخواهد داشت و در اجرای پروژه، ارتش همکاری بسیار خوبی برای تملک زمین آرامستان داشت که جای تقدیر دارد.
عالم‌زاده با اشاره به مشکل آب و برق پروژه و ضرورت همکاری این دستگاه‌ها برای رفع این چالش‌ها افزود: طی روز‌های گذشته چند تدفین در بهشت کریمان انجام شده و به بهره برداری رسیده است، ضمن اینکه غسالخانه آرامستان جدید کرمان با کمک بخش خصوصی افتتاح می‌شود.
وی تصریح کرد: این آرامستان ۶۱۰ هکتار وسعت دارد که ۴۱۰ هکتار آن از اراضی ارتش و مابقی مربوط به اداره راه و شهرسازی کرمان است که برای اجرای پروژه به شهرداری واگذار شده است.
شهردار کرمان در ادامه با اشاره به انتشار شایعه گور دسته جمعی و قطع درختان جنگل قائم در فضای مجازی، افزود: دستگاه قضا باید با مسببان انتشار این شایعات برخورد کند، زیرا با انتشار این موارد خلاف واقع، علاوه بر تاثیر بر افکار عمومی، فعالیت و عملکرد مدیران شهری زیر سوال می‌رود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت به صورت آفلاین فعال شده اند/ حل مشکل تا ظهر امروز

ارائه گزارش عملکرد شش ماهه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه

بولتن تصویری اخبار روزانه- چهارم آبان ماه

ترانه در کرمان مهجور مانده است

فعال شدن بیش از 60 جایگاه سوخت

پربازدید ها

بازگشایی مدارس در استان کرمان چرا و چگونه انجام می‌شود؟

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

بیش از ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تا کنون واکسینه شده اند/ زمان بازگشایی مدارس دقیق نیست

بارش باران تا چهارشنبه مهمان جنوب استان کرمان است

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

ریزش مو بعد از بیماری کرونا

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)