کد خبر: ۴۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
علی نیکزاد نایب، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه تلاش ما در مجلس این است که قبل از تاسوعا و عاشورا با سه شیفت کار کردن جلسات مجلس، بررسی صلاحیت اعضای جدید دولت را به اتمام برسانیم و قبل از اینکه این تعطیلات شروع شود برای تشکیل دولت سیزدهم کمک کرده باشیم.

نایب رئیس مجلس: تلاش می کنیم قبل از تاسوعا و عاشورا بررسی صلاحیت وزرا انجام شود

نایب رئیس مجلس شوارس اسلامی گفت: مجلس تلاش می‌کند باسه شیفت کردن جلسات به تشکیل دولت سیزدهم قبل از تعطیلات تاسوعا و عاشورا کمک کند.

به گزارش تسنیم، علی نیکزاد نایب، رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم تحلیف رئیس جمهور و پیش از آغاز این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز راس ساعت ۱۷ جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود. پس از تلاوت قرآن سخنرانی رئیس قوه مقننه را خواهیم داشت و پس از آن سخنرانی رئیس قوه قضائیه انجام می‌شود.
وی افزود: سپس مراسم تحلیف رئیس جمهور در کنار رئیس قوه قضائیه انجام می‌شود. سپس سخنرانی رئیس جمهور انجام می‌شود و در پایان رئیس قوه مقننه نطق پایانی خود را بیان می‌کنند و ریاست جمهوری اقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور سیزدهم جمهوری اسلامی ایران رسما آغاز می‌شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استنباط ما این است که شنبه یا یکشنبه اسامی وزرای پیشنهادی برای وزارت خانه‌های دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی داده شود. مجلس هفته بعد دو جلسه علنی در روز‌های یکشنبه و چهارشنبه خواهد داشت.
وی گفت: طبق قانون از روزی که تحلیف انجام می‌شود، رئیس جمهور دو هفته وقت دارد اسامی وزرای پیشنهادی را اعلام کند، ولی قطعا این کار زودتر صورت خواهد گرفت و کمیسیون‌های مجلس نیز زودتر از موعد تعیین شده به صلاحیت‌ها ورود می‌کنند.
نیکزاد در پایان گفت: همه تلاش ما در مجلس این است که قبل از تاسوعا و عاشورا با سه شیفت کار کردن جلسات مجلس، بررسی صلاحیت اعضای جدید دولت را به اتمام برسانیم و قبل از اینکه این تعطیلات شروع شود برای تشکیل دولت سیزدهم کمک کرده باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

رئیس اتاق کرمان: نظام مصرف آب در استان نیازمند بازنگری است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)