کد خبر: ۴۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان تصریح کرد: استان کرمان هنوز به بیمارستان صحرایی احتیاج پیدا نکرده اما هیچ کوتاهی در زمینه کمبود تجهیزات مخصوصا اکسیژن را نمی پذیریم زیرا استان کرمان یکی از تولیدکنندگان دستگاه اکسیژن است.

 استاندار کرمان گفت: رییس جمهور امروز در ستاد ملی کرونا، شرایط فعلی در حوزه اداره مدیریت کرونا را کافی نداستند و اینکه باید اقدامات را از حالت انفعالی به حالت فعال تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا، علی زینی وند ظهر امروز ۱۶ مردادماه در ستاد مقابله با کرونای استان کرمان با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار کرد: استانداران موظف شدند که ظرف دو روز آینده پیشنهادات خود را برای فعال تر شدن مدیریت کرونا ارائه دهند لذا فرمانداران شهرستان ها باید تا ظهر فردا پیشنهادات و کارهایی که برای مقابله با کرونا انجام داده اند به استانداری ارسال کنند.

استاندار کرمان برگزاری مراسم ماه محرم را مهمترین مسئله پیشرو دانست و بیان کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون هیئت های مذهبی استان کرمان پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت و حتی بالاتر از توصیه های بهداشتی رفتار کرده اند.

وی درباره دادن تذکر یا بسته شدن مراکزی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند نیز گفت: برخورد با هیئت ها و مکان هایی که تخلف کرده اند را به سازمان تبلیغات اسلامی استان واگذار می کنیم و پیشنهاد می کنم تا جایی که می توانند دسته روی هیئت های عزاداری ها نیز محدود شود.

زینی وند بیان کرد: برخی گروه های عزداری خارج از قوانین کشور و عرف رسمی رفتار می کنند که سازمان تبلیغات اسلامی استان باید نام آنها را به فرمانداری ها بدهد تا نیروی انتظامی آنها را توجیه کند.

وی با یادآوری مراسم عزاداری محرم در سال های قبل از کرونا، عنوان کرد: همه ما دوست داریم که در هیئت های عزاداری پر تراکم شرکت کنیم اما شرایط به گونه ای است که نباید هیئت ها پرتعداد باشند و تقاضا داریم که برگزاری مراسم در مکان های سربسته نیز ممنوع شود لذا مکان های ورزشی، آموزشی و ... در اختیار هیئت های عزاداری قرار گیرد.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که پیشنهاد ما این است برگزاری همه مراسم خاص(مانند علم گردانی و ...)  در استان را کاملا ممنوع کنید، اظهار کرد: حتما باید در بحث توزیع نذورات مسائل بهداشتی کامل رعایت شود.

وی بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: اگر کسی تخلف کرد و به توصیه های اقنایی نیز توجه نکرد به دستگاه قضایی معرفی شوند.

زینی وند گفت: استان کرمان هنوز به بیمارستان صحرایی احتیاج پیدا نکرده اما هیچ کوتاهی در زمینه کمبود تجهیزات مخصوصا اکسیژن را نمی پذیریم زیرا استان کرمان یکی از تولیدکنندگان دستگاه اکسیژن است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)