کد خبر: ۴۲۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: وضعیت بستری بیمارستان‌های استان کرمان در مراحل آخر ظرفیت است و بخش های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها صدرصد تکمیل شده است.

ظرفیت بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌های کرمان تکمیل است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: وضعیت بستری بیمارستان‌های استان کرمان در مراحل آخر ظرفیت است و بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها صدرصد تکمیل شده است.
به گزارش گفتار نو، حمیدرضا رشیدی نژاد روز شنبه در جلسه ستاد کرونای استان کرمان از افزایش تعداد تست‌ها و واکسیناسیون کرونا در استان خبرداد و افزود: این موارد ۲ مقوله مهم برای قطع زنجیره کرونا است.
وی با اشاره به اینکه ۶۰درصد افرادی که تست می‌دهند در مرکز استان هستند تصریح کرد: وضعیت بستری بیمارستان‌های استان کرمان در مراحل آخر ظرفیت است و بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها صدرصد تکمیل شده است و برای برخی از بیماران خدمات ICU در اتاق‌های عادی بیمارستان انجام می‌شود.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از لحاظ تجهیزات کمبود اساسی در سطح بیمارستان‌ها نداریم ممکن است برخی از دارو‌ها موقت کمبودی داشته باشیم، اما به صورت اساسی کمبودی وجود ندارد.
رشیدی نژاد با اشاره به اینکه در حوزه منابع انسانی کمبود داریم گفت: همکاران ما پیام‌های بغض آلود و گریه آلود می‌فرستند و دستیاران ما در بیمارستان شرایط سختی دارند و عمدتا" بار بیماران کرونایی روی دوش متخصصان داخلی، عفونی و پرستاران است، زیرا مستقیما با بیمار ارتباط دارند و از لحاظ روحی و جسمی آسیب دیدند.
رشیدی نژاد ادامه داد: فشار کاری بر دوش کادر درمان است که از عهده آن‌ها خارج است و به لحاظ روحی قابل تحمل نیست و همکاران در شهرستان‌ها و بیمارستان‌های دیگر هم همین شرایط را دارند.
وی با اشاره به اینکه همیشه فرمایشات رهبری راهگشا و این چند روز یک تجدید آرایشی بوده است گفت: کمک‌های معنوی به پرسنل زحمت کش به طور قطع تاثیر زیادی بر روی مبتلایان و کاهش مرگ و میر دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان خاطرنشان کرد: روزانه به طور متوسط ۵۴۷‪ بیمار مبتلا به کرونا نفر در استان بستری و حدود کمتر از ۲۰ مورد ترخیص می‌شود که نسبت به پیک قبلی بیشتر است و این نشان دهنده بدحال‌تر بودن بیماران و افزایش طول درمان آن‌ها در این پیک است.
رشیدی نژاد با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی یکی از نقاط قوت است افزود: این طرح باید تقویت شود برخی از موارد قسمت نظارت و مراقبت آن کمرنگ شده است.
شیوع ویروس کرونا در کرمان خانه به خانه است
رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه ۱۸ ماه درگیر این بیماری هستیم و پنج پیک را پشت سر می‌گذاریم، اما باید در کنار کادر درمان کار علمی و پژوهشی انجام شود افرود: در هر پیک یک سری تاکیدات و تعطیلی‌ها انجام می‌شود، اما نمی‌دانیم ادارات را تعطیل کنیم چند درصد به کنترل این ویروس می‌انجامد؟
یدالله موحد تصریح کرد: به نظر می‌آید شیوع ویروس کرونا خانه به خانه است و به صورت هرمی منتشر می‌شود و مهار و کنترل رفت و آمد‌ها بسیار سخت است باید مبارزه و مقابله علمی داشته باشیم که بدانیم چند درصد تعطیلی‌ها اثر دارد.
وی خاطرنشان کرد: محدودیت‌ها در سطح شهر بسیار در کنترل شیوع ویروس کرونا اثر دارد.
۲۰ شهرستان از ۲۳ شهرستان کرمان در وضع پرخطر و قرمز کرونایی هستند.

برچسب ها: کرمان ، گفتار نو ، کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکدام شرکت معدنی بازداشت شده است؟

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)