کد خبر: ۴۲۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان:
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: وزیران پیشنهادی بیشترین همخوانی را با شعارهای آیت الله رئیسی و تاکیدات مقام معظم رهبری دارند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: وزیران پیشنهادی بیشترین همخوانی را با شعارهای آیت الله رئیسی و تاکیدات مقام معظم رهبری دارند.

به گزارش ایرنا سید حسین صابری افزود: به طور طبیعی افراد معرفی شده بیشترین همخوانی را با شعارهای رئیس جمهوری و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ باید داشته باشند و تا جایی که از ترکیب کابینه پیشنهادی شناخت دارم این مساله مراعات شده است.

وی اظهارداشت: پیش‌بینی ما این است که اکثریت قابل توجه وزیران پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی شوند.

صابری گفت: یک یا ۲ مورد از وزیران پیشنهادی معرفی شده از چندان تجربه کافی برخوردار نیستند که با ارائه برنامه خوب و استفاده از نیروی جوانی این نقیصه را جبران می‌کنند.

استاندار دولت احمدی‌نژاد تاکید کرد: در انتخاب وزیران و اعضای کابینه ممکن است بعضی ویژگی ها در اولویت قرار بگیرد و برجسته شود و اگر بخواهیم کابینه ای جوان داشته باشیم ممکن است تجربه در اولویت دوم قرار گیرد یا به شکل دیگری جبران شود.

وی ادامه داد: اگر به شاکله افراد معرفی شده برای کابینه دولت سیزدهم نگاه کنیم، در این ترکیب برخی از افراد در حوزه عملی تجربه کمتری دارند، اما از روحیه جوان، انرژی و نشاط بیشتری برخوردارند.

صابری گفت: اما در مجموع این ترکیب به اهداف مطرح شده در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آیت الله رئیسی نزدیک است.

استاندار دولت احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه برخی درباره نبود فردی از استان کرمان در کابینه پیشنهادی آیت الله رئیسی انتقادهایی مطرح کرده اند تصریح کرد: به اعتقاد بنده این خواسته می تواند هم معقول باشد و هم اینکه موضوعیت نیز نداشته باشد، زیرا ما کشور یکپارچه ای داریم و انسان های توانمندی در همه نقاط کشور حضور دارند که دل در گرو ارتقای ایران اسلامی دارند.

صابری تاکید کرد: اگر این احساس بوجود بیاید که کابینه دولت آیت الله رئیسی قرار است شرکت سهامی باشد و هر استان در کابینه سهمیه داشته باشد، مطلوب نیست، اما اگر پراکندگی مدیریتی در استان ها وجود داشته باشد، قابل قبول است.

اولویت‌ها در انتخاب مدیران ارشد
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: در انتخاب زیرمجموعه های دولت و وزارتخانه ها و ادارات یکی از شاخص های اصلی انتخاب باید نیروهای مومن، متعهد، مجرب، پرکار و بومی باشد تا با اولویت ها، مشکلات و ظرفیت‌ها و فرهنگ های حاکم بر آن منطقه آشنا باشند و کارها سریعتر به مرحله اجرا برسد.

استاندار سابق لرستان در دولت های نهم و دهم با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی با شعار مستقل بودن وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شد افزود: مستقل بودن این است که بدهکار به فرد و گروه خاصی نباشید و از همه استان ها از هر قوم، شهر و دیاری استفاده کنید، لذا استفاده و بکارگیری تمامی نیروهای توانمند خود نشان دهنده استقلال است.

آیت الله رئیسی در انتخاب نیروها توانمندی را در نظر دارد
وی بیان کرد: طی مدت سه سال که با آیت الله رئیسی در زمان تصدی تولیت آستان قدس رضوی کار کردم، ایشان انسان ها را بر اساس توانمندی و کارکرد می خواهد و گروه و جناح در نظرشان مطرح نیست.

صابری تصریح کرد: در مرحله اول پس از رای اعتماد مجلس به وزرا و انتخاب هیات دولت و آغاز به کار، انتخاب مدیران ارشد استان ها و دستگاه های اجرایی و تشکیل شاکله اجرایی دولت مهمترین اولویت کار دولت سیزدهم در کشور باید باشد.

وی اظهار داشت: تهیه برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه ۱۴۰۱ از مهمترین کارهایی است که باید توسط دولت سیزدهم در مدت باقی مانده تا پایان سال انجام شود، بنابراین باید هرچه زودتر تکلیف بدنه اجرایی دولت در استان ها مشخص شود تا دولت به نیازها و اهداف اساسی خود برسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)