کد خبر: ۴۲۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان گفت: علاوه بر توجه به واحدهای بزرگ که برای کشور مهم هستند، بایستی به سمت توسعه واحدهای کوچک مقیاس و توسعه متوازن نیز برویم که استان کرمان را متحول می کند.

استاندار کرمان با اشاره به بهره‌گیری از سرمایه‌های راکد در شهرستان شهربابک و افتتاح چند طرح صنعتی در نتیجه آن گفت: مردم عموما اعتبارات راکد خود را به بانک یا بورس وارد می‌کنند که هدایت آنها به سمت ایجاد واحدهای تولیدی کوچک سبب رونق و توسعه می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز پنجشنبه همزمان با هفته دولت در حاشیه افتتاح چند واحد صنعتی در شهربابک به خبرنگاران توضیح داد: امروز شاهد افتتاح ۲ واحد صنعتی کوچک در این شهرستان بودیم و چند ماه پیش هم با حضور وزیر صمت چند واحد دیگر را افتتاح کردیم؛ در جنوب استان کرمان نیز چند واحد کوچک تولید مس کاتد را به بهره برداری رساندیم.

وی اظهار داشت: براین اساس بخشی از سرمایه های راکد مردم را از بازارهای کاذب به تولید وارد می کنیم، درحالی که آمار سرمایه های راکد و سرگردان فقط در شهرستان شهربابک حدود ۶ هزار میلیارد تومان است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: اگر اعتبارات راکد به سمت تولید و ایجاد واحدهای خرد و کوچک برود، تحولی در توسعه ایجاد می کند و این اتفاقی که امروز افتاده بشدت مورد توجه و حمایت ماست که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و ستاد اقتصاد مقاومتی اسناد آن تدوین و مصوب شده است. 

به گفته وی، علاوه بر توجه به واحدهای بزرگ که برای کشور مهم هستند، بایستی به سمت توسعه واحدهای کوچک مقیاس و توسعه متوازن نیز برویم که استان کرمان را متحول می کند.

زینی وند با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی با ایجاد توازن در توسعه و استفاده از ظرفیت ها در استان و شهرستان شهربابک در حال رخ دادن است، افزود: همچنین سند ایجاد توازن و آمایش نوشته شده است و به همین دلیل واحدهای بزرگ و متوسط همچون مس، گل گهر و گهرزمین را ملزم کردیم که هلدینگ گردشگری ایجاد کنند و بخشی از سرمایه خود را به مناطق کمتر توسعه یافته استان همچون جنوب و شرق ببرند.

وی افزود: شهربابک در توسعه متوازن تقریبا پیشرو کشور و این سیاست بسیار اصولی است زیرا می تواند مشکل توسعه نامتوازن استان را با فعال سازی سرمایه های راکد مردم رفع کند.

استاندار کرمان همچنین در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک روز کارمند به کارمندان گفت: در این هفته باید با انعکاس خدمات نظام به مردم امیدواری داده شود که به همین منظور امروز به شهربابک سفر کردیم و پس از تجدید میثاق با شهدا، بازدیدی از پروژه مهم جاده شهربابک - خاتم که روند اجرای آن طولانی شده و مطالبه مردم است، داشتیم و بایستی زمان بهره برداری آن کوتاه‌تر شود.

وی اضافه کرد: همچنین امروز ۴۶۰ میلیارد تومان پروژه با اشتغالزایی حدود ۲۰۰ نفر مستقیم در شهرستان شهربابک افتتاح کردیم.

فاز نخست مجتمع خدماتی و رفاهی در محور شهربابک به هرات با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی افتتاح شد.

همچنین طرح هیپ لیچینگ شرکت افق توسعه معادن خاورمیانه به همراه حوضچه و معدن (مجتمع مس گود کلواری ۲) با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان و با ۱۲۰ نفر اشتغالزایی توسط بخش خصوصی و طرح لیچینگ تولید مس کاتد شرکت فلات بابک، با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان و با ۷۷ نفر اشتغالزایی توسط بخش خصوصی از دیگر طرح هایی بودند که امروز افتتاح شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)