کد خبر: ۴۲۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس عنوان کرد
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس گفت: قیمت خرما امسال هر کیلوگرم بین ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است که این قیمت بالاتر می رود.

از قیمت خرما در سال جاری تا پیگیری ایجاد دانشگاه فرهنگیان در بم

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس گفت: قیمت خرما امسال هر کیلوگرم بین ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است که این قیمت بالاتر می رود.
حجت الاسلام"موسی غضنفرآبادی" در جمع خبرنگاران در خصوص انتقال آب سد نساء به شهر‌های بم و بروات اظهار کرد: حدود پنج کیلومتر از این پروژه باقی مانده و قرار بود در دولت دوازدهم به بهره برداری برسد که متاسفانه با تاخیر مواجه شد.
وی افزود: برای رسیدگی به مشکل در تاخیر بهره برداری از این پروژه به زودی با وزیر نیرو نشست خواهیم داشت و با توجه به اینکه اعتبارات خوبی در بودجه امسال گذاشته شده، امیدواریم به زودی این پروژه به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: انتقال آب سد نساء به شهرستان‌های نرماشیر، فهرج و ریگان در دستور کار است که پس از بهره برداری به بم و بروات به سه شهرستان انتقال داده می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های شرق استان کرمان در مجلس درخصوص دو بانده کردن جاده روداب غربی و دهبکری گفت: در سنوات قبل برای جاده روداب غربی یک و نیم میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و دنبال دوبانده کردن این محور هستیم و بعد از اتمام پل دهبکری، دوبانده کردن جاده دارزین به دهبکری در دستور کار است.
وی رفع تمام مشکلات را منوط به دریافت اعتبار آن دانست و بیان کرد: عمده پیمانکاران به صورت اوراق مشارکتی حاضر به انجام کار نیستند و این در حالی است که تمام پروژه‌ها باقی مانده اند.
غضنفرآبادی مهمترین اقدام دولت سیزدهم را انتقال آب سد نساء به چهار شهرستان بم، ریگان، فهرج و نرماشیر دانست و افزود: این پروژه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته و می‌توان گفت از بزرگترین پروژه‌هایی است که حداقل چهار سال کار کارشناسی نیاز دارد.
وی اظهار کرد: پیگیری چهار دستگاه اکسیژن ساز و ام آر آی یکی دیگر از اقداماتی است که در دوران سخت کرونا می‌توانست کمک شایانی برای بیمارستان پاستور باشد.
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس درباره اعضای هیئت دولت آقای رئیسی بیان کرد: این کابینه تخصصی و خوب است که امیدواریم این کابینه بتواند با پیگیری خدمات خوبی برای برطرف کردن مشکلات، ایجاد اشتغال و کنترل تورم که از مهمترین مسائل کشور است، تلاش کند
وی در بخش دیگری از سخنانش به قیمت و آفات محصول خرما اشاره کرد و افزود: قیمت خرما بین ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است که این قیمت بالاتر می‌رود و در سنوات گذشته برای جلوگیری از آفات خرما اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد، اما زنجره مجددا طغیان کرده که در سال گذشته پیشنهاد داده شد کمیته‌ای تشکیل و کار کارشناسی شده مبارزه با زنجره از طریق بیولوژیکی و غیررسمی انجام شود.
غضنفرآبادی خشکیدگی خوشه خرما را یکی از عامل‌های خسارت به محصول خرما دانست و بیان کرد: خشکیدگی شهرستان‌های شرقی را دچار خسارت کرده و باعث ضرر کشاورزان شده است.
این مسئول با اشاره به مالچ پاشی و اقدامات بیابان زدایی در شرق استان کرمان گفت: مهم‌ترین عامل در بیابان زایی، خشکسالی است و طوفان در منطقه باعث شکسته شدن مالچ می‌شود که یکی از راهکار‌ها کاشت درخت است.
وی در پایان گفت: پیگیر ایجاد نمایندگی دانشگاه فرهنگیان در شهرستان بم هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزارت بهداشت: آمار کرونا صعودی شد

جاده های جنوب کرمان رصد الکترونیکی می شوند

خیرین در تأمین تغذیه مورد نیاز دانش‌آموزان مشارکت داشته باشند/ لزوم غربالگری و شناخت بیماری‌های پنهان در مدارس

سلامت دهان و دندان، سرمایه‌گذاری روی سلامت کل بدن است

بازدید از موزه‌های کرمان برای زوج‌های جوان رایگان است

بیمه‌ها بروکراسی اداری در پرداخت خسارت‌ها را کاهش دهند / تمکین از دستورات قضایی از سوی بیمه‌ها ضروری است

مرغ ۹ هزار تومان ارزان شد

پیش بینی وزش باد و گردوخاک در اکثر مناطق کرمان

وزیر بهداشت: الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)