کد خبر: ۴۲۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: به بیش از ۸۰ درصد معلمین استان واکسن کرونا تزریق شده و واکسیناسیون معلمین غیرانتفاعی نیز در این هفته کامل خواهد شد. به همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی واکسن تزریق شده است و سایر دانشجویان باید مرکزی در دانشگاه باهنر به عنوان دانشگاه مادر ایجاد شود تا واکسیناسیون دانشجویان غیر پزشکی نیز در اواسط هفته جاری آغاز شود.

آغاز واکسیناسیون دانشجویان کرمانی از اواسط هفته جاری

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: به بیش از ۸۰ درصد معلمین استان واکسن کرونا تزریق شده و واکسیناسیون معلمین غیرانتفاعی نیز در این هفته کامل خواهد شد. به همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی واکسن تزریق شده است و سایر دانشجویان باید مرکزی در دانشگاه باهنر به عنوان دانشگاه مادر ایجاد شود تا واکسیناسیون دانشجویان غیر پزشکی نیز در اواسط هفته جاری آغاز شود.
"حمیدرضا رشیدی نژاد" پیش از ظهر امروز ۱۳ شهریورماه در نود و هفتمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان از روند نزولی ابتلا در استان خبر داد و گفت: بیش از ۲۰ درصد بیماران بستری در بیمارستان نسبت به هفته قبل کمتر شده و همچنین از تعداد بیماران سرپایی به همین میزان کاسته شده است.
وی با بیان اینکه روز گذشته مقدار نسبتا خوبی واکسن به استان ارسال شده، افزود: امیدواریم که امروز وزارت کشور نیز واکسن قابل توجهی به ما اختصاص دهد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه درباره بازگشایی مدارس نیز گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها منوط به واکسیناسیون معلمین، اساتید و دانشجویان است.
وی با بیان اینکه تقریبا واکسیناسیون اساتید انجام شده افزود: به بیش از ۸۰ درصد معلمین واکسن تزریق شده و واکسیناسیون معلمین غیرانتفاعی نیز در این هفته کامل خواهد شد. به همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی واکسن تزریق شده است و سایر دانشجویان باید مرکزی در دانشگاه باهنر به عنوان دانشگاه مادر ایجاد شود تا واکسیناسیون دانشجویان غیر پزشکی نیز در اواسط هفته جاری آغاز شود.
رشیدی نژاد اضافه کرد: دانشجویان بومی کرمان را که در جای دیگر تحصیل می‌کنند با کارت دانشجویی و با ثبت نام قبلی واکسینه می‌کنیم.
وی بر لزوم افزایش سرعت واکسیناسیون تاکید کرد و ادامه داد: یک مرکز واکسیناسیون به مراکز دیگر افزوده ایم و همچنین با افزایش ساعات کار، روند واکسیناسیون را سرعت می‌دهیم ضمن آنکه ازدحامی در مراکز صورت نباید بگیرد. گفتنی است به هر میزان که واکسیناسیون را انجام دهیم به ما واکسن اختصاص داده می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که واکسیناسیون خودرویی با حمایت و همکاری نیروی انتظامی در کرمان صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: تاکنون حدود یک میلیون و ۲۲۰ هزار دوز واکسن به استان وارد شده و حدود ۷۲۰ هزار نفر دوز اول و ۳۶۰ هزار نفر دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکدام شرکت معدنی بازداشت شده است؟

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)