کد خبر: ۴۲۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان با بیان اینکه دانش‌آموزان، بچه‌ها و پاره تن ما هستند و بازگشایی مدارس هم در شرایط کرونا پیچیدگی دارد گفت: برای آموزش حضوری در مدارس، والدین را نمی‌توان بسادگی توجیه کرد؛ باید اقناع‌سازی و نیز انجام کار فنی و ایجاد آمادگی همزمان انجام شود.

استاندار کرمان: توجیه والدین برای آموزش حضوری آسان نیست

استاندار کرمان با بیان اینکه دانش‌آموزان، بچه‌ها و پاره تن ما هستند و بازگشایی مدارس هم در شرایط کرونا پیچیدگی دارد گفت: برای آموزش حضوری در مدارس، والدین را نمی‌توان بسادگی توجیه کرد؛ باید اقناع‌سازی و نیز انجام کار فنی و ایجاد آمادگی همزمان انجام شود.
به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمان افزود: با توجه به اینکه ملاک برای ایمنی افراد تزریق دز دوم واکسن است، بازگشایی کامل مدارس زمانبر است.
وی اضافه کرد: هر چند طبق آمار‌ها ۸۰ درصد معلمان استان کرمان در برابر کرونا واکسینه شده اند، اما ۲۰ درصد بقیه نیز مهم است.
استاندار کرمان در ادامه با بیان اینکه از خانه تا مدرسه باید در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند تصریح کرد: بازگشایی مدارس ذیل ویروس کرونا پیچیدگی دارد و با رفتار عادی با آن نمی‌توان برخورد کرد.
وی گفت: طی ۲ سال گذشته به دلیل بیماری کووید ۱۹ مدارس عملا به جز در بحث امتحانات نهایی دایر نبودند و این درحالی است که برای بازگشایی باید توجه ویژه‌ای به آمادگی مدارس در محیط فیزیکی و بهداشتی داشته باشیم.
زینی وند تصریح کرد: در ستاد کرونا استان قرار بر این شد که کارگروهی بررسی کند تا امکان بازگشایی مدارس به لحاظ حضوری وجود دارد یا خیر و پیشنهاد‌ها و راهکار‌های اقتضایی در این زمینه چیست.
استاندار کرمان با بیان اینکه برای آموزش حضوری مدارس واکسیناسیون در اولویت است تصریح کرد: باید از واکسیناسیون معلمان، کادر آموزشی، راننده سرویس و ... نیز اطمینان حاصل پیدا کنیم.
وی افزود: باید از هم اکنون در کنترل کرونا فعال شویم همه زیرساخت‌های موردنیاز بازگشایی مدارس از تامین ضدعفونی کننده تا توجه به سرویس‌های بهداشتی و نظارت بر مراجعه کنندگان به مدارس نیز کنترل شود.
پیشنهاد آموزش حضوری مدارس زیر ۱۵ نفر
استاندار کرمان با بیان اینکه شیوه نامه بازگشایی مدارس هنوز ابلاغ نشده است افزود: می‌خواهیم پیشنهاد بدهیم در مدارس زیر ۱۵ نفر که عمدتا در مناطق روستایی هستند و درصد بالایی را شامل می‌شوند آموزش حضوری انجام شود.
وی ادامه داد: در مدارسی که به طور متوسط ۳۰ نفر به بالا جمعیت دانش آموزی و تراکم بالایی دارند راهی جز ترکیبی کردن آموزش حضوری و غیرحضوری نداریم.
نظام آموزشی را منفجر کرده ایم
استاندار کرمان در ادامه گریزی به وضعیت کلی نظام آموزشی در کشور زد و با اشاره به چند دسته کردن مدارس تاکید کرد: نظام آموزشی را ناعادلانه و منفجر کرده ایم، جامعه بلوک‌بندی شده ناعادلانه‌ای را تحویل نسل‌های بعدی می‌دهیم.
پزشکانی که طعم گرسنگی برایشان قابل درک نیست
وی تصریح کرد: برخی پزشکان ما به نسلی تبدیل شده اند که طعم فقر و گرسنگی برایشان قابل درک نیست که محصول برخی از همین مدارس پولی هستند و نظام آموزشی ما باید اسلامی، الگو و عادلانه باشد.
استاندار کرمان در ادامه با هدف بررسی مشکلات آموزشی استان با بیان اینکه از بلاتکلیفی کار‌ها متنفر هستم گفت: موضوع املاک آموزش و پرورش و موارد اختلافی باید به صورت جدی دنبال شود و به سمت کیفی سازی و استفاده از تجهیزات روز برای آموزش و پرورش برویم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به واکسینه شدن ۸۰ درصدی معلمان و نداشتن مشکل نیروی انسانی معلم شرایط پیش روی بازگشایی حضوری یا مجازی کلاس‌ها را تشریح کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیماری را سخت کرده است

برخورد مرگبار دو خودرو حامل اتباع افغان در محور بم – ایرانشهر

مرعشی تشریح کرد: چند سیاست حزب کارگزاران در دوره جدید

اروپا به ایران: فوراً دسترسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کرج را بازگردانید

توضیحات دادستان کرمان درباره پرونده یکی از خودروسازی استان

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح افزایش تعداد نمایندگان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)