کد خبر: ۴۲۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان با بیان اینکه دانش‌آموزان، بچه‌ها و پاره تن ما هستند و بازگشایی مدارس هم در شرایط کرونا پیچیدگی دارد گفت: برای آموزش حضوری در مدارس، والدین را نمی‌توان بسادگی توجیه کرد؛ باید اقناع‌سازی و نیز انجام کار فنی و ایجاد آمادگی همزمان انجام شود.

استاندار کرمان: توجیه والدین برای آموزش حضوری آسان نیست

استاندار کرمان با بیان اینکه دانش‌آموزان، بچه‌ها و پاره تن ما هستند و بازگشایی مدارس هم در شرایط کرونا پیچیدگی دارد گفت: برای آموزش حضوری در مدارس، والدین را نمی‌توان بسادگی توجیه کرد؛ باید اقناع‌سازی و نیز انجام کار فنی و ایجاد آمادگی همزمان انجام شود.
به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمان افزود: با توجه به اینکه ملاک برای ایمنی افراد تزریق دز دوم واکسن است، بازگشایی کامل مدارس زمانبر است.
وی اضافه کرد: هر چند طبق آمار‌ها ۸۰ درصد معلمان استان کرمان در برابر کرونا واکسینه شده اند، اما ۲۰ درصد بقیه نیز مهم است.
استاندار کرمان در ادامه با بیان اینکه از خانه تا مدرسه باید در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند تصریح کرد: بازگشایی مدارس ذیل ویروس کرونا پیچیدگی دارد و با رفتار عادی با آن نمی‌توان برخورد کرد.
وی گفت: طی ۲ سال گذشته به دلیل بیماری کووید ۱۹ مدارس عملا به جز در بحث امتحانات نهایی دایر نبودند و این درحالی است که برای بازگشایی باید توجه ویژه‌ای به آمادگی مدارس در محیط فیزیکی و بهداشتی داشته باشیم.
زینی وند تصریح کرد: در ستاد کرونا استان قرار بر این شد که کارگروهی بررسی کند تا امکان بازگشایی مدارس به لحاظ حضوری وجود دارد یا خیر و پیشنهاد‌ها و راهکار‌های اقتضایی در این زمینه چیست.
استاندار کرمان با بیان اینکه برای آموزش حضوری مدارس واکسیناسیون در اولویت است تصریح کرد: باید از واکسیناسیون معلمان، کادر آموزشی، راننده سرویس و ... نیز اطمینان حاصل پیدا کنیم.
وی افزود: باید از هم اکنون در کنترل کرونا فعال شویم همه زیرساخت‌های موردنیاز بازگشایی مدارس از تامین ضدعفونی کننده تا توجه به سرویس‌های بهداشتی و نظارت بر مراجعه کنندگان به مدارس نیز کنترل شود.
پیشنهاد آموزش حضوری مدارس زیر ۱۵ نفر
استاندار کرمان با بیان اینکه شیوه نامه بازگشایی مدارس هنوز ابلاغ نشده است افزود: می‌خواهیم پیشنهاد بدهیم در مدارس زیر ۱۵ نفر که عمدتا در مناطق روستایی هستند و درصد بالایی را شامل می‌شوند آموزش حضوری انجام شود.
وی ادامه داد: در مدارسی که به طور متوسط ۳۰ نفر به بالا جمعیت دانش آموزی و تراکم بالایی دارند راهی جز ترکیبی کردن آموزش حضوری و غیرحضوری نداریم.
نظام آموزشی را منفجر کرده ایم
استاندار کرمان در ادامه گریزی به وضعیت کلی نظام آموزشی در کشور زد و با اشاره به چند دسته کردن مدارس تاکید کرد: نظام آموزشی را ناعادلانه و منفجر کرده ایم، جامعه بلوک‌بندی شده ناعادلانه‌ای را تحویل نسل‌های بعدی می‌دهیم.
پزشکانی که طعم گرسنگی برایشان قابل درک نیست
وی تصریح کرد: برخی پزشکان ما به نسلی تبدیل شده اند که طعم فقر و گرسنگی برایشان قابل درک نیست که محصول برخی از همین مدارس پولی هستند و نظام آموزشی ما باید اسلامی، الگو و عادلانه باشد.
استاندار کرمان در ادامه با هدف بررسی مشکلات آموزشی استان با بیان اینکه از بلاتکلیفی کار‌ها متنفر هستم گفت: موضوع املاک آموزش و پرورش و موارد اختلافی باید به صورت جدی دنبال شود و به سمت کیفی سازی و استفاده از تجهیزات روز برای آموزش و پرورش برویم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به واکسینه شدن ۸۰ درصدی معلمان و نداشتن مشکل نیروی انسانی معلم شرایط پیش روی بازگشایی حضوری یا مجازی کلاس‌ها را تشریح کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرکز پژوهش‌ها نباید باشگاه احزاب و جریان‌های سیاسی باشد و علیه دیگران بیانیه صادر کند

آخرین خبر مدیرعامل تامین‌اجتماعی از حقوق بازنشستگان/ میزان افزایش حقوق‌ها کاهش می‌یابد؟

همسان‌سازی حقوق باید برای حقوق بگیران و بازنشستگان انجام شود / یارانه معشیتی باید به همه اقشار مردم پرداخت شود

پخش فیلم سینمایی آن 23 نفر جمعه از شبکه دو سیما

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستگیر شدند

انتقال درون جامعه ای ویروس آبله میمون اتفاق افتاده است

گمانه زنی روزنامه جمهوری درباره غیبت معنادار وزیر صمت در نمایشگاه خودرو

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

آسیب‌شناسی جریان اصلاحات هنوز به جمع‌بندی و حصول راهکار نرسیده است/ ابقای رؤسای کمیته‌های جبهه اصلاحات

پربازدید ها

حقوق سربازان ۱۱۵ درصد افزایش یافت

آبله میمون چیست؟

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

گرد و غبار کرمان را فرا می گیرد

افزایش ۲ برابری سرطان گوارش در افراد جوان

آلودگی هوا باعث تاخیر در آغاز به کار ادارت در شهر کرمان و برخی شهرهای استان شد

زمینه اشتغال یک هزار جوان فراهم شد / توسعه اشتغال نقش مهمی در کاهش جرایم دارد

پیش بینی وقوع طوفان شن در شرق کرمان

تصویب ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای برگزاری کلاس‌های جبرانی در تابستان / کلاس‌های جبرانی مکمل فعالیت پایگاه‌های تابستانه است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)